Witam, jestem dawcą organów. Posiadam takową zgodę, ale zbieram na tatuaż by móc bez problemu oddać w razie czego swoje organy bez zbędnego marnowania czasu. Posiadam już jeden, ale dla mnie to wciąż za mało. Wierzę, że im więcej będzie tym prędzej trafią one do kogoś, kto ich potrzebuje w bardzo krótkim czasie. Niestety, ale w obecnej sytuacji nie stać mnie na niego.
Drugim moim marzeniem, które chciałabym spełnić jest chęć posiadania czworonożnego przyjaciela. Bardzo pragniemy z rodzicami mieć amstaffa. Byliśmy już w schronisku, ale te ze względu na chorobę moich rodziców, mama jest po wymianie biodra a tata po wczepieniu stentów oraz jest po zawale, odmówiło nam opieki nad pieskiem. Mamy warunki, gdyż mieszkamy na wsi w wielkim domu z ogródkiem.
Wiem, powieciem młoda kobieta niech się weźmie za pracę. I owszem pracuję, ale rodzice na rentach chorobowych więc ledwo starcza nam na opłaty. Ja pracuje, ale do tego także studiuję. Marzy mi się mieszkanie w Warszawie i własny samochód, na razie dzielę jeden z rodzicami, ale wiem że jeśli nie dostanę dobrej pracy nigdy nie będę mogła spełnić swoich marzeń. Już od dziecka miałam pod górkę. Urodziłam się w 36 tygodniu ciąży nie oddychając, na szczęście lekarze przywrócili mnie do żywych, ale pojawił się problem z nerkami, do domu trafiłam dopiero w 2 miesiącu życia. Lekarz stwierdzili, że mam niedorozwiniętą lewą nerkę, zaczęła się walka, dzięki Bogu i lekarzom nerka zaczęła pracować. W wieku 2,5 lat niestety uległam wypadkowi i prawie starciłam duży palec u nogi Znowu szybka reakcja rodziców i lekarzy uratowała mi go i posiadam w 70% sprawny palec. W wieku 12 lat uległam wypadkowi na rowerze... Diagnoza złamanie ręki w stawie łokciowym oraz kości przeramienia. Jeden upadek tyle nieszczęścia, gdyż po zrośnięciu się kości, nie mogę w 100% wyprostować lewej ręki. Zaczęła się rehabilitacja, więc znowu walka, po miesięcznej rehabilitacji ubytek pozostaje tylko w 10%. W wieku 14 lat zegmdlałam w trakcie schodzenia po schodach, rana na głowie w tylnej części. Znowu szpital, szycie i znowu coś co zostanie ze mną do końca. Myślałam okej, zwykły upadek, zemdlenie z przemęczenia, ale po tomografii okazało, że mam krwiaka. Tak lekarze w szpitalu żartowali, że albo tak ich polubiłam, albo moim przeznaczeniem jest właśnie szpital, każdy na chirurgii znał mnie już bardzo dobrze. Dzisiaj mam już prawie 21 lat, stwierdzoną niedoczynność tarczycy (hashimoto) oraz kamienie w przewodach moczowych. Radzę sobie. Chcę pomagać innym. Bardzo chciałabym pomagać chorym, byłam nawet wolonatriuszem, ale wiadomo choroby rodziców i moja nie pozwalają na zbyt częste odwiedzanie.
Mam 21 lat całe życie poświęciłam przeważnie rodzinie, nie żałuję, ale chciałabym mieć rónież w przyszłości i swoją jak i pieska-przyjaciela, z którym mogłabym dzielić się miłością, troskami, itd... Pomóżcie dać szczęście dwom istotom na tej ziemi. :)
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: