Zbiórka Wsparcie językowe migrantek_ów - miniaturka zdjęcia

Wsparcie językowe migrantek_ów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie językowe migrantek_ów - zdjęcie główne

Wsparcie językowe migrantek_ów

930 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kim jesteśmy

Fundacja Spoko Polish jest ekipą 10 pasjonatek i aktywistów, dążących do tego, żeby uczynić naukę języka polskiego jako obcego bardziej dostępną i przystępną dla osób z doświadczeniem migracji w Polsce. Od 7 lat opracowujemy autorskie, nowatorskie metody nauczania oparte o najnowszą wiedzę z zakresu językoznawstwa, neurolingwistyki i psychologii nauczania oraz organizujemy różnorodne wydarzenia integracyjno-językowo-kulturalne, a także prowadzimy bezpłatne kursy dla osób z doświadczeniem uchodźstwa, mieszkających w Polsce. Nasze programy tworzone są w taki sposób, by umożliwić naukę języka polskiego osobom, które nie mają doświadczenia w nauce języków, pochodzą z rozmaitych grup językowych, czy uważają, że nie mają “talentu” do nauki języków. W połączeniu z inkluzywną atmosferą oraz antydyskryminacyjnymi treściami (nasze materiały są oparte na ideach feministycznych, antyrasistowskich i queerowych), zapewniającymi bezpieczną przestrzeń dla osób z grup narażonych na wykluczenie, umożliwia to współtworzenie nowoczesnego, lepiej zintegrowanego, wielokulturowego społeczeństwa w Polsce.

Głównym źródłem naszych przychodów są dotychczas komercyjne zajęcia z języka polskiego. Obecnie, w związku ze znacznym spadkiem zainteresowania takimi zajęciami po rozpoczęciu pełnoskalowej wojny przeciwko Ukrainie i wzroście inflacji, znacznie spadła nasza zdolność do realizacji projektów prospołecznych, w związku z czym potrzebujemy Waszego wsparcia.

1. Zapewnienie finansowej stabilności i rozwoju fundacji

Głównym celem zbiórki jest umożliwienie kontynuowania i rozwoju wsparcia dla osób z doświadczeniem migracji, które może być przez nas kontynuowane tylko jeśli zapewnimy stabilność finansową i umożliwimy rozwój instytucjonalny naszej organizacji.

Wierzymy, że w obecnej sytuacji, gdzie w Polsce przebywają miliony osób uchodźczych z Ukrainy, rząd nie zapewnia programów integracji dla osób z całego świata, otrzymujących prawo czasowego pobytu, a zieloną granicę wciąż przekracza wiele osób w drodze, nasza praca ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Zwiększenie płynności finansowej pozwoli nam wprowadzać w życie nasze pomysły i projekty, które znacznie zwiększą poczucie adaptacji i integracji osób, przybywających do Polski, co będzie miało pozytywny, długofalowy wpływ na całe społeczeństwo.

2. Otwarte spotkania językowe w Toruniu, Krakowie i Wrocławiu

Od 2016 roku zorganizowaliśmy prawie 100 inkluzywnych spotkań otwartych dla migrantek, aby ćwiczyć z nimi język polski i wspierać ich integrację w lokalnej społeczności w 3 polskich miastach: Wrocławiu, Krakowie i Toruniu.  W 2022 roku dostaliśmy grant od Fundacji Alight i wznowiliśmy spotkania po przerwie pandemicznej. W tej chwili, zakończyliśmy projekt, ale nadal prowadzimy spotkania wolontaryjnie.  

Chcemy kontynuować nasze działania, ponieważ jest bardzo mało możliwości praktykowania języka polskiego w bezpiecznej przestrzeni jako osoba ucząca się i widzimy, jak ważne są spotkania dla ich uczestników. 

Uczestnicy pochodzą z całego świata, m.in. z Białorusi, Stanów Zjednoczonych, Chin, Argentyny, Włoch, Indonezji, Gwatemali i innych. Niemniej jednak większość uczestniczek to kobiety z Ukrainy, które przeniosły się do Polski po rozpoczęciu się pełnowymiarowej agresji Rosji w Ukrainie. Spotkania odbywają się co 2 lub 3 tygodnie i trwają 2 godziny lub dłużej. Są bezpłatne, inkluzywne i otwarte dla wszystkich. Celem spotkań jest pomoc migrantom i migrantkom w ćwiczeniu umiejętności posługiwania się językiem polskim poprzez dodanie im pewności siebie w używaniu języka polskiego oraz wspieranie ich integracji ze społecznością lokalną, jak również tworzenie sieci wsparcia.

3. Kursy dla osób LGBT z Ukrainy

Od maja 2022 do lipca 2023 we współpracy z Kulturą Równości prowadziliśmy bezpłatne kursy języka polskiego dla osób uchodźczych LGBTQ+ z Ukrainy. Niestety skończył się trzeci i ostatni grant, który zapewniał możliwość prowadzenia tych kursów. Uczestniczkom bardzo zależy na kontynuacji nauki, ponieważ pozwala im ona nie tylko na lepszą integrację i większą konkurencyjność na rynku pracy, ale też kontynuowanie swojej pracy wolontariackiej, tworzenie projektów kulturalnych dla dzieci itd. Wciąż otrzymujemy zgłoszenia od nowych osób, które chciałyby rozpocząć takie kursy, ale nie mamy na nie finansowania. 

4. Tworzenie nowoczesnych materiałów dydaktycznych

Od 7 lat tworzymy nowoczesne materiały dydaktyczne w oparciu o najnowszą wiedzę z takich dziedzin jak psychologia uczenia, neurolingwistyka itp. Opracowaliśmy programy nauczania na poziomach A1-A2 w oparciu o bezpośrednią interpretację definicji poziomów językowych CEFR. Opierają się one na nowatorskim podejściu, zapewniającym skuteczną naukę naszego skomplikowanego języka w praktycznym ujęciu i uczą praktycznego języka, zapewniającego możliwość wykorzystywania nabytych umiejętności w życiu codziennym. Są one stworzone z uwzględnieniem idei feministycznych, antyrasistowskich i queerowych.

Zależy nam na tym, by tworzyć nowe materiały, publikować je i uczynić dostępnymi dla osób z doświadczeniem migracji, mieszkających w Polsce. Planujemy także inne działania, jak np. kampanie społeczne zachęcające obcokrajowców do nauki polskiego oraz obalające stereotypy na temat tego, jak trudny jest on do nauczenia się.

https://spokopolish.pl/ 
https://www.facebook.com/SpokoPolish 
https://instagram.com/spokopolish
https://www.youtube.com/@spokopolish3756
https://pl.pinterest.com/SpokoPolish/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
930 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 12

Katarzyna Andrejuk - awatar
Katarzyna Andrejuk
100
Wendzia - awatar
Wendzia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Dąbek - awatar
Magdalena Dąbek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij