Zbiórka Pomóż przetrwać ocalonym koniom - zdjęcie główne

Pomóż przetrwać ocalonym koniom

10 355 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Terra Spei w Lipowej k. Bielska-Białej prowadzi gospodarstwo na rzecz zwierząt w potrzebie od ponad 10 lat. Istnieje tam schronisko dla koni, gdzie zapewniamy im bezpieczne życie, leczenie oraz rehabilitację. Obecnie mamy pod opieką ponad 40 koni.

Szczególną troską otaczamy konie, które często eksploatowane przez człowieka w sporcie lub gospodarstwie zostały skazane na śmierć  - nie dano im prawa do godnej starości.

By pozyskać środki na utrzymanie koni,  w szczególności te starszych i schorowanych, NIE OTRZYMUJEMY od państwa ani samorządów ŻADNYCH DOTACJI, DOPŁAT, ani 1% od państwa.  Wszystkie fundusze pozyskujemy sami,  prowadzimy ośrodek jeździecki,  z którego cały dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji. – czyli utrzymanie koni.

Równocześnie staramy się zaszczepić w dzieciach i dorosłych  miłość do koni oraz pokazać jak traktować je z szacunkiem, aby obie strony czerpały z tego radość. Konie  są tu dla ludzi, a ludzie przychodzą dla koni. Drzwi zawsze są otwarte dla gości.

Nasze plany zarobkowe na ten rok były bardzo ambitne. Wyjazdy w tereny, treningi, zgrupowania, szkolenia, zdobywanie odznak jeździeckich i wiele, wiele radości. Niestety w chwili obecnej, z powodu epidemii, wszystko się zatrzymało. Główne źródło dochodów na utrzymanie koni, w zasadzie, zniknęło. Zostaliśmy w zasadzie bez pieniędzy, i bez nadziei że szybko coś się zmieni. 

Nasze zapasy nie wystarczą na przeżycie stada, nie mamy ich po prostu. W normalnych warunkach finansowanie odbywa się na bieżąco -  właściwie z dnia na dzień.

Potrzeby stada są niezmienne, dla tego zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc, aby koniom nie zabrakło jedzenia oraz leków. Miesięczny koszt utrzymania stada to ok. 10 tys złotych, oraz, dodatkowo , nie ujęte w tej kwocie - co miesiąc zjadane przez konie i zużywane bardzo duże ilości siana, i słomy, które  kupujemy na cały rok  naprzód w czasie sianokosów i żniw.  Kończą się one zwykle wiosną, i dokupujemy brakujące ilości. Właśnie  przywieźliśmy słomę, za  którą musimy rolnikowi niebawem zapłacić 3700 zł. Z czego?

Koszt zakupu siana dla 40 koni, to na dziś ok. 40 tys. zł.

W ubiegłych latach zarabialiśmy na ten cel prowadząc w wakacje  obozy jeździeckie dla młodzieży.

 Czy będą mogły odbyć się w tym roku ? Nie wiemy, ale nie wydaje nam się to możliwe w dotychczasowej formie, sanepid też nie umie udzielić nam pocieszających informacji.

A już niebawem będzie trzeba zaczął wpłacać pierwsze zaliczki lokalnym rolnikom, aby rozpoczęli prace na polach właśnie dla naszych koni.

Jeżeli nie uda się zebrać przed sianokosami przynajmniej części pieniędzy, nie będziemy mogli zakupić siana w właściwym czasie, a w późniejszych miesiącach jego cena wzrasta kilkukrotnie…. Brak siana oznacza śmierć naszych koni.  Brak siana to głód, to jak brak chleba.... to koniec.

Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz trudniejsza, końca epidemii nie widać, a konie niezmiennie muszą jeść….

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę

Po ustaniu choroby i kwarantanny zapraszamy do osobistego poznania naszych koni.

Póki co możecie poczytać o nich na stronie www.terraspei.org oraz śledzić ich losy na funpage  https://www.facebook.com/FTSiOJH/

gdzie postaramy się codziennie publikować zdjęcia i filmy z życia naszego stada, abyście mogli obserwować, jak nam ufają, jakie życie wiodą, ile przyjaźni i sprzeczek łączy je każdego dnia, jak celebrują i kochają życie. Przyłączcie się! .

 Pomóżcie koniom przetrwać ten trudny czas.

Dorota Ingram

prezes fundacji Terra Spei

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

  Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka

  14.04.20
  14.04.20

  Ogromnie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty i prosimy o dalsze wsparcie! Przesyłamy zdjęcie zrobione wczoraj, Paw i Largo (ten po lewej). Largo ma około 25 lat (dużo jak na konia) i chore stawy w tylnych nogach, wiele lat ciągnął na Podhalu wóz z turystami. Nogi są obrzękniete, stawy pęcinowe "siedzą" nisko nad ziemią. Taka imponująca postawa świadczy o tym, że mimo to koń czuje się u nas wspaniałe. Takim zwierzakom pomagacie w tej chwili utrzymać DOM. Dziękujemy <3

  Zdjęcie aktualizacji 47 709

Komentarze


 • Strus - awatar

  Strus

  25.04.20
  25.04.20

  I dla Marudy tez, zeby mial co jesc.

  • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

   Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - Organizator zbiórki

   25.04.20
   25.04.20

   Dziękujemy najmocniej na swiecie <3

 • Alina Łaganowska - awatar

  Alina Łaganowska

  20.04.20
  20.04.20

  nie mogę się już doczekać aż będziemy razem jeździć. pozdrawiam Alina ze Szczyrku

  • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

   Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - Organizator zbiórki

   20.04.20
   20.04.20

   my też bardzo tęsknimy za szczęśliwymi buziami naszych gości. Gwar i radość ucichły, a są one dla nas w dużym stopniu nagrodą i wyznacznikiem właściwego kursu, który obieramy każdego dnia w naszej wspólnej pracy z końmi i ludźmi. Oby jak najszybciej - do zobaczenia!

 • Strus - awatar

  Strus

  13.04.20
  13.04.20

  Robicie wspaniala robote. Dziekuje w imieniu kochanych koni.

  • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

   Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - Organizator zbiórki

   13.04.20
   13.04.20

   Dziękujemy, i buduje to naszą ogromną nadzieję, że mamy takie wsparcie. Wierzę że damy radę <3

 • KamilW - awatar

  KamilW

  10.04.20
  10.04.20

  Jak minie to wszystko odwiedzimy Was z żoną.

  • Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - awatar

   Fundacja Terra Spei i Ośrodek Jeździecki Hanka - Organizator zbiórki

   12.04.20
   12.04.20

   Zapraszamy!! Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebook gdzie pojawiają się bieżące informacje!

10 355 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 124

Katarzyna Jakubczyk - awatar
Katarzyna Jakubczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Weronika W - awatar
Weronika W
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magda - awatar
Magda
50
Zofia - awatar
Zofia
100
Marcin S - awatar
Marcin S
100
Anna Dem. - awatar
Anna Dem.
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij