Zbiórka Mukowiscydoza-pomóż Lence oddych - miniaturka zdjęcia

Mukowiscydoza-pomóż Lence oddych Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mukowiscydoza-pomóż Lence oddych - zdjęcie główne

Mukowiscydoza-pomóż Lence oddych

4 121 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Malwina Dembek - awatar

Malwina Dembek

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Malwina Dembek i jestem mamą cudownej  rocznej Lenki chorującej na mukowiscydozę.


Miesiąc po narodzinach Lenki otrzymałam telefon ze szpitala , że jest u córeczki podejrzenie mukowiscydozy i mamy się jak najszybciej zgłosić do szpitala. Następnego dnia diagnoza się potwierdziła. Cały pobyt w szpitalu uczyłam się od lekarzy co to za choroba jak z nią walczyć i po części jak będzie wyglądało nasze życie ..To były najgorsze dni jakie dotychczas przeżyłam, wylałam morze łez. Niestety z tym nie da się pogodzić są lepsze i gorsze dni , ale ból w sercu pozostanie na zawsze


Teraz parę słów o chorobie ..
Mukowiscydoza to ciężka  nieuleczalna choroba genetyczna  atakująca głównie układ oddechowy ale także pokarmowy, w oskrzelach zalega gęsty śluz, który każdego dnia wyniszcza organizm. Mukowiscydoza wiąże się z częstym uciążliwym kaszlem, niekiedy z dusznościami, nawracającymi zapaleniami płuc i oskrzeli, zapaleniami zatok, pluciem krwią. Choroba atakuje tez przewody trzustkowe, przez co przyjmowane pokarmy nie są odpowiednio trawione i wchłaniane, co prowadzi do zaburzeń odżywiania. Niestety w Polsce średnia życia z tą chorobę to zaledwie około 25 lat 

Życie z tą chorobą nie jest łatwe ale musimy sobie radzić. Każdego dnia Lenka musi mieć przeprowadzoną fizjoterapię oddechową kilka razy dziennie, nie możemy odpuść nawet jednego dnia, aby nie dopuścić do pogorszenia jej stanu płuc. Dodatkowo Lenka ma niewydolną trzustkę, więc do każdego posiłku musi zażywać enzymy trawienne oraz masę innych leków aby w miarę normalnie funkcjonować. Przy tej chorobie odporność jest mniejsza niż u zdrowych ludzi dlatego Lenka wszystko musi mieć porządnie wysterylizowane i umyte, ponieważ bakterie jak i zwykłe przeziębienie mogą pogorszyć jej stan.
To wszytko z miesiąca na miesiąc kosztuje coraz więcej, niestety nie jestem w stanie zapewnić Lence wszystkiego sama, dlatego proszę was o pomoc abym mogła zapewnić Lence wszytko czego potrzebuje. Wychowuje córeczkę sama z małą pomocą dziadków, jest moim oczkiem w głowie,zawsze uśmiechnięta i radosna, dlatego wiem że będzie dzielnie walczyć. :)
Z góry dziękuję za każdą wpłatę. 

Możesz również pomóc przekazując 1% podatku. 

KRS: 00000 64 892

Cel szczegółowy: Dembek Lena 909/14/20

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2022
  15.12.2022

  Hej Dziewczyny, bądźcie dzielne, nigdy się nie poddawajcie i wierzcie w dobre serca ludzi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.03.2021
  07.03.2021

  Dużo zdrowia dla was!

 • Agnieszka Fabisiak - awatar

  Agnieszka Fabisiak

  10.01.2021
  10.01.2021

  Życzymy dużo zdrówka dla Lenki

 • Katarzyna Burkacka - awatar

  Katarzyna Burkacka

  08.01.2021
  08.01.2021

  Trzymamy za ciebie i Lenkę kciuki i wierzymy mocno że wam się uda.bo kioncu musi być dobrze po burzy zaświeci słońce i chociaż nie mamy łatwo a życie bywa zagadką to musi być dobrze....😊😊😊

4 121 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Malwina Dembek - awatar

Malwina Dembek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jola Górny - awatar
Jola Górny
50
Anna Nejman - awatar
Anna Nejman
20
Anonim - awatar
Anonim
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Robert - awatar
Robert
50
Dariusz Wróbel - awatar
Dariusz Wróbel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij