Zbiórka Wsparcie remontu Cerkwi - zdjęcie główne

Wsparcie remontu Cerkwi

2 400 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wsparcie remontu zabytkowej świątyni - Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli

Szanowni Państwo! Drodzy Bracia i Siostry! Drodzy Darczyńcy!

Dzięki Bożej pomocy, otrzymanym dotacjom oraz wsparciu ludzi dobrej woli i otwartych serc, możliwym stało się rozpoczęcie kolejnego, V już etapu prac remontowych i konserwatorskich przy zabytkowej świątyni – Cerkwi św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie.

Prowadzone prace polegają na oczyszczeniu elewacji na pierwszej kondygnacji, wymianie pojedynczych zniszczonych cegieł, naprawie spoinowania oraz hydrofobizacji (zabezpieczeniu powierzchni na wchłanianie wody i innych zanieczyszczeń). Spękane i wykruszone dekoracje sztukatorskie oraz cegły zostaną oczyszczone i wzmocnione, uzupełnione braki. Całość zostanie scalona kolorystycznie względem wcześniej odremontowanych części elewacji.

Szanowni Państwo! Drodzy Bracia i Siostry!

Nasze Stowarzyszenie podejmuje szereg działań w celu pozyskania dodatkowych środków finansowych na ratowanie wolskich zabytków. 

Cerkiew pw. św. Jana Klimaka została wybudowana w 1905 roku. Minęło już 117 lat od dnia jej konsekracji. Przez cały ten okres wolska świątynia nieustannie, w czasie wojen i pokoju, służyła warszawskiej społeczności. Dzielnie opierała się zarówno warunkom atmosferycznym jak i drganiom przenoszonym z torowiska tramwajowego. 

Dziś przechodzi kompleksowy remont, który odbywa się pod nadzorem konserwatorskim. Samej Parafii, pomimo wielu podejmowanych działań i pozyskania dotacji, dość trudno sprostać wszystkim kosztom wynikającym z realizacji zamierzonych działań

Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. Każda Wasza najdrobniejsza kwota jest bardzo ważna. 

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy. BÓG ZAPŁAĆ! SPASI HOSPODI!!!

Zapraszamy bardzo serdecznie do odwiedzenia naszej świątyni – Cerkwi św. Jana Klimaka. Więcej informacji na temat remontu, relacji z przebiegu prac, znajdziecie Państwo na stronie parafialnej – link: https://prawoslawie.pl/aktualnosci/2742-prace-remontowe-cerkwi

Z wyrazami szacunku i wdzięczności, 

Zarząd Stowarzyszenia „Wierni Tradycji Pokoleń”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Paweł - awatar

    Paweł

    06.07.2022
    06.07.2022

    Dziękuję. Nie zapominajmy o wolskich zabytkach.

2 400 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

Igor Ossowski - awatar
Igor Ossowski
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Władysław Kawiak - awatar
Władysław Kawiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grzegorz - awatar
Grzegorz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij