Cześć jestem Grzegorz Piątkowski i zabieram dzieciaki z domów dziecka na rejs. Potrzebuję Twojej pomocy, aby to się udało.
Założyłem Fundację Baksztag razem z przyjaciółmi z którymi połączyło mnie żeglarstwo. Wspólnie od kilku lat realizujemy projekt Rejsu Socjoterapeutycznego dla dzieci z placówek wychowawczych oraz rodzin dysfunkcyjnych.
Zbieramy na organizację takiego rejsu, który nie jest tani, a przynosi dzieciakom wiele korzyści. Będę wdzięczny za każda pomoc. Za zgromadzone środki zrealizujemy m.in.
- wyczarterujemy jachty
- opłacimy postoje w portach
- kupimy jedzenie na rejs
- kupimy potrzebne ubrania i śpiwory dla dzieci
Trochę o nas i o samym rejsie.
Rejs Socjoterapeutyczny Fundacji Baksztag – przygoda, która zmienia życie!
Fundacja Baksztag to inicjatywa grupy pasjonatów żeglarstwa, którzy połączyli siły, by pomagać dzieciom z domów dziecka i rodzin dysfunkcyjnych. Poznali się na Mazurach, uczestnicząc w Rejsach, szkoleniach czy po prostu na szlaku i postanowili stworzyć coś wyjątkowego – projekt, w którym żeglarstwo staje się narzędziem terapii, budowania pewności siebie i nadziei na lepsze jutro.
Żeglarska terapia, która otwiera serca
W dniach 7–12 lipca 2025 roku odbędzie się kolejna edycja naszego rejsu. Tym razem na pokład 6 jachtów Antila 27 wejdzie 30 młodych uczestników – podopiecznych domów dziecka, a także dzieci ze Świetlic Socjoterapeutycznych czy podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej.
Dlaczego żeglarstwo? Bo to nie tylko przygoda, ale także szkoła życia. Podczas rejsu dzieci uczą się współpracy, odpowiedzialności i odwagi. Towarzyszą im nie tylko doświadczeni sternicy, ale także socjoterapeuci, psycholodzy i pedagodzy, którzy w naturalny sposób, poprzez wspólną żeglugę i zabawę, pomagają im przepracować trudne emocje.
Małe gesty, wielkie zmiany
Potrzeby naszych podopiecznych są różne – jednym brakuje podstawowych rzeczy, takich jak śpiwór czy kurtka przeciwdeszczowa, inni zmagają się z poczuciem winy, samotnością lub traumą. Podczas rejsu staramy się odpowiedzieć na te potrzeby: zapewniamy niezbędne wyposażenie, ale przede wszystkim – dajemy im uwagę, zrozumienie i nadzieję.
Tygodniowy rejs to czas, by poznać dzieci, ich marzenia i lęki. Dzięki temu wiemy, jak pomóc im także po zejściu na ląd – czy to spełniając ich małe pragnienia (np. kupując akwarium do domu dziecka), czy wspierając w rozwoju zawodowym (organizując spotkania z fachowcami z różnych branż).
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: