W nocy z 14 na 15 maja na wrocławskich Stabłowicach doszło do pożaru w dwurodzinnym domu - w efekcie całkowicie spłonął strychu oraz duża część dachu nieruchomości. W pożarze ucierpiała 71-letnia, samotna kobieta, zamieszkująca w lokalu znajdującym się na górze. W nocy została obudzona przez straż pożarną i wyprowadzona z domu, w którym szalał już pożar. Jeszcze chwila a byłoby za późno... .
Oprócz zniszczonego wskutek bezpośredniego działania ognia dachu i strychu, podczas gaszenia całkowicie zostało zalane jej mieszkanie. W chwili obecnej, z uwagi na skalę zniszczeń, odłączone są media – prąd, gaz. Ponowne ich przyłączenie poszkodowana będzie musiała wykonać na własny koszt, sama musi również zadbać zarówno o doraźne zabezpieczenie dachu, jak i jego późniejszą odbudowę.
Rodzina zamieszkująca dół domu przebywa obecnie w innym miejscu, nie próbuje się w żaden sposób skontaktować z poszkodowaną, nie wyraziła także chęci jakiejkolwiek pomocy. Nie byli zainteresowani obejrzeniem zniszczonego dachu ani strychu, nie poczuwają się również do tego, aby w jakikolwiek sposób brać udział w odbudowie czy zabezpieczeniu dachu, który jest również po części ich własnością. Jest to o tyle skandaliczne, że w toku przeprowadzonych przez nadzór budowlany ekspertyz jednoznacznie stwierdzono, że przyczyną pożaru było rozpalenie ogniska na tarasie mieszkania na dole - od niego zajęły się drewniane elementy dachu. Przyczyna pożaru nie była przypadkowa, a winy nie ponosi lokatorka mieszkająca na górze.
Tym bardziej bulwersujący i smutny jest brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony mieszkańców lokalu znajdującego się na parterze domu.
Co więcej, w momencie wybuchu i rozprzestrzeniania się pożaru nikt z osób przebywających w mieszkaniu na dole (a były tam co najmniej trzy osoby) nie zaalarmował o zagrożeniu mieszkającej na górze sąsiadki.
Mieszkająca na górze kobieta, straciła wszystko... W pierwszej kolejności potrzebuje pilnej pomocy materialnej na zabezpieczenie dachu, w dalszej perspektywie także prawnej. W pożarze straciła niemal wszystko, jako osoba samotna utrzymuje się jedynie z emerytury, a dom nie był ubezpieczony.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: