C Z Ę Ś Ć D R U G A
Jeżeli nie znasz wcześniejszej historii Puszka- przeczytaj najpierw część pierwszą- znajduje się poniżej.
PAŹDZIERNIK 2020
Operacja Puszka, na którą udało się zebrać dzięki Waszej pomocy udała się doskonale i po kilku latach Pucho nie tylko pierwszy raz poradził sobie bez ręcznego oczyszczania jelita, ale też pierwszy raz... usiadł na własnej pupie.
Wcześniej miał tylko 2 opcje- stać lub leżeć, olbrzymia, wypchnięta przepuklina uniemożliwiała siedzenie.
Ale do rzeczy. Na kontrolnym USG okazało się, że wprawdzie z przepukliną wszystko w porządku, ale za to... na jelicie cienkim pojawił się guz.
Zatem po raz kolejny, tym razem, mam nadzieję, już ostatni Puszek potrzebuje Waszej pomocy i wsparcia.
Zabieg ma odbyć się 7 października.
Pomóżcie, proszę, raz jeszcze naszemu dziaduszkowi.
C Z Ę Ś Ć P I E R W S Z A
KIEDYŚ.
Szczeniak. Śmieszna i zabawna kulka, której natura każe podążać za przewodnikiem nawet rozśmieszała opiekunów. Z upływem czasu, kiedy mała kulka stawała się dorosłym psem, jej zachowania przestały nie tylko ich interesować , przestali w ogóle zwracać uwagę na tę czworonożną istotę żyjącą na podwórku.
Puszek wkomponował się w otoczenie tak bardzo, że stał się jednym z jego elementów. Jego obecność była tak samo absorbująca jak stojący nieopodal płot czy śmieci leżące na podwórku. Puszek. Pies niewidzialny.
Nikt nie zauważył, kiedy z małego szczeniaka zamienił się w dorosłego psa.
Nikt nie zauważył, kiedy dorosłemu psu posiwiał pysk i stał się staruszkiem.
Nikt nie zauważył, że staruszek potrzebuje pomocy, że coś go boli, że cierpi okrutnie.
Niewidzialny Puszek zimą wchodził do budy, gdzie zimno wstrząsało jego wyłysiałym ciałem. Latem z niej wychodził, a słońce niemiłosiernie paliło jego niezabezpieczoną niczym skórę. Uszy przestały słyszeć, starutkie oczy rozróżniały już tylko kontury. Pies leżał pod płotem i tylko żałosny skowyt wydostający się co jakiś czas z jego gardła informował, że jeden z elementów otoczenia nie jest taki jak zawsze. Zestrzał się i cierpi.
Dlaczego wyłysiał? Dlaczego okolice ogona zdeformowały się w dziwny sposób tworząc wypukłość wielkości czterech pięści?
Chwilę później delikatnie odłożyła seniora na miękkiej kanapie. Głaskała jego staruteńkie i umęczone ciało z mocnym postanowieniem, że na tych kilka ostatnich dni podaruje mu ogrom miłości i szczęścia.
... bo prawdziwi Ludzie mają wielkie serca...
TERAZ
Skóra w dużo lepszym stanie. Codzienne nawilżanie i smarowanie kremem z filtrem podczas wyjść na dwór spowodowało, że zagoiły się wszystkie rany spowodowane przypieczeniem przez słońce.
Pierwsza wizyta u weterynarza- tarczyca- poziom NIEMIERZALNY (czyli przyczyna wyłysienia psa) wątroba w bardzo złym stanie no i problem największy- coś, co na początku zostało błędnie zdiagnozowane jako przetoka odbytu.
Jakkolwiek naturalistycznie nie zabrzmi, muszę napisać- Puszek ma problem z wypróżnianiem i to jest przyczyna jego największego cierpienia. Oprócz codziennego problemu z załatwieniem się (co jest niezwykle bolesne), co kilka dni musi odwiedzać weterynarza, który "ręcznie" oczyszcza zalegające masy. Sprawia mu to okrutny ból i Grażynka mówi, że płacze przy tym ogromnie.
Wizyta druga- chirurg.
Diagnoza- przepuklina kroczowa. Prawdopodobnie na skutek nieodpowiedniej diety (latami jedzone kości) doszło do zatrzymania mas kałowych i wypchnięta została przepuklina. Mimo wieku psa - wskazanie do zabiegu, gdyż ból, jaki towarzyszy Puszkowi na co dzień jest przeokrutny.
Czy pomożecie Puszkowi? Nie wiemy, czy przed nim kilka kolejnych miesięcy czy lat. Ożywił się bardzo, macha ogonem, ma apetyt. Dostaje leki na tarczycę i chorą wątrobę, sierść niedługo zacznie odrastać.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Marilyn BAR
Ekipa Marilyn Bar życzy pieskowi dużo zdrówka ❤️
Iwona Magdziarz
Aż ścisnęło mnie za gardło! A mój jamniczek śpi właśnie w kocyku po kąpieli na kolanach. Mój syn w szkole w Chełmie robi zbiórkę, by wyrwać ze schroniska psa z okolic Mrągowa, który jest tam już 6 lat. Dzieci chcą go umieścić u p Wioli Lewandowskiej w Divio Hoteliku dla zwierząt w Jastkowie. Trzymam kciuki a jak nie, to sama po niego pojadę !