Mariusz Schinke - awatar

Mariusz Schinke

Organizator zbiórki

Mam na imię Asia. Mam 16 lat i już od siódmego roku życia zmagam się z ciężką chorobą autoimmologiczne zapalenie wątroby z hiperspelnizmem,małopłytkowością wtórną i nadciśnieniem wrotnym. Choroba ta spowodowała wyniszczenie wątroby. Dodatkowo powoduje powstawanie żylaków na przełyku, znaczne powiększenie i zaburzenie pracy śledziony oraz częste osłabienie organizmu. Mam też podwyższone wyniki cukru we krwi. Lekarstwa na zatrzymanie postępów choroby powodują obniżenie odporności co przejawia się częstymi zachorowaniami na grypę i różne infekcje. Przez lata te musieliśmy często wyjeżdżać do różnych daleko oddalonych szpitali.

Z powodu dalszych postępów choroby obecnie zostałam zakwalifikowana do przeszczepu wątroby oraz usunięcia śledziony.Koszta związane z moim dalszym leczeniem są dla mojej rodziny zbyt wysokie. Wyjazdy i pobyty w szpitalach są coraz częstsze i dłuższe. Po operacji czeka mnie długa rehabilitacja i dalsze długotrwałe leczenie w szpitalu. Będę musiała nadal przyjmować duże ilości lekarstw.

Na operację tą czekam ze strachem ale i dużą nadzieją ,że po przeszczepie będę miała w końcu normalne życie.Będę mogła się spotykać z przyjaciółmi,chodzić normalnie do szkoły a codzienne czynności nie będą dla mnie tak dużym wysiłkiem jak jest to obecnie.

Kochani zwracam się do Was o pomoc.Bardzo dziękuję.

28 września 2018 Asia przeszła pomyślnie przeszczep wątroby. Operacja trwała ponad 12 godzin.

Niestety po operacji pojawiły się powikłania.  Wykryto wirusa cytomegalii, który powodował gorączkę, wysypkę i ostre ataki swędzenia. Pojawiło się tez dużo płynu w opłucnej i była konieczność założenia drenu. Wydawało się ,że sytuacja z opłucną się ładnie wyjaśniła i zdjęto dren jednak po paru dniach pojawiły się wysokie gorączki i musiano założyć ponownie dren z ,którego wycieka bardzo dużo płynów i towarzyszył temu ból. Powstała odma płucna. Ponownie zwiększono dawki lekarstw bo nie chciała nastąpić poprawa. Po operacji okazało się , że nieprawidłowo działają nerki a ich obciążanie dodatkowymi lekarstwami wiąże się z dużym ryzykiem. Obecnie objawy powoli ustępują ale córka jest bardzo osłabiona i nie ma już dobrej żyły gdzie można by się bezboleśnie wkuć. Planowany jest zabieg chirurgiczny  zamknięcia opłucnej.

Mamy nadzieję ,że wszystko ustąpi i Asia będzie mogła powrócić na święta do domu,bo na razie jej pobyt się wydłuża. Czeka ja jeszcze rehabilitacja i kolejne wyjazdy do Warszawy w CZD ale jesteśmy dobrej myśli.

Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie  i dziękujemy za okazane nam dobre serce.


My name is Asia and I'm 16 years old. Ever since I was 7 I have been struggling with a severe autoimmune hepatitis, hypersplenism, secondary thrombocytopenia and portal hypertension, which have caused liver devastation, formation of esophagus varicose veins, dysfunction of the spleen and general fatigue. Also, the sugar level in my blood is constantly elevated. The medication I have to take to stop the progression of the disease causes immune deficiency, which on the other hand, leads to frequent infections.  I have been sick over the years and had to go to many different hospitals across Poland.

Due to further progression of the disease my spleen needs to be removed and I have qualified to receive a liver transplant. However, the costs of my further treatment are too high for my family to handle. My hospital stays are longer and more frequent. After the surgery I will need hospital care, rehabilitation and a lot of medication on regular basis.

My whole family and I have been waiting for the surgery with fear and excitement but most of all with hope, that my life will be normal again. I will be able to see my friends, go back to school and my daily activities will not be as painful and overwhelming as they are right now.I'm kindly asking for your help. Thank you very much. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Mariusz Schinke - awatar

  Mariusz Schinke

  25.11.18
  25.11.18

  28 września Asia przeszła pomyślnie przeszczep wątroby. Operacja trwała ponad 12 godzin. Niestety po operacji pojawiły się powikłania. Wykryto wirusa cytomegalii, który powodował gorączkę,wysypkę i ostre ataki swędzenia. Pojawiło się tez dużo płynu w opłucnej i była konieczność założenia drenu. Wydawało się ,że sytuacja z opłucną się ładnie wyjaśniła i zdjęto dren jednak po paru dniach pojawiły się wysokie gorączki i musiano założyć ponownie dren z ,którego wycieka bardzo dużo płynów i towarzyszy temu ból. Powstała odma płucna. Ponownie zwiększono dawki lekarstw bo nie chciała nastąpić poprawa. Po operacji okazało się ,ze nieprawidłowo działają nerki a ich obciążanie dodatkowymi lekarstwami wiąże się z dużym ryzykiem. Obecnie objawy powoli ustępują ale córka jest bardzo osłabiona i nie ma już dobrej żyły gdzie można by się bezboleśnie wkuć. Planowany jest zabieg chirurgiczny zamknięcia opłucnej.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.18
  14.03.18

  Życzę dużo zdrowia.

 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy - awatar

  Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy

  03.12.17
  03.12.17

  Asiu, życzymy Ci zdrowia i wielu radosnych chwil.

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   04.12.17
   04.12.17

   Serdecznie wszystkim bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

 • Dariusz Kosowski - awatar

  Dariusz Kosowski

  25.10.17
  25.10.17

  Powodzenia :)

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   26.10.17
   26.10.17

   Przyda się :) dziękujemy

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  25.10.17
  25.10.17

  Wszystkiego dobrego :-)

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   26.10.17
   26.10.17

   Wzajemnie,dziękujemy !!!

 • erko - awatar

  erko

  24.10.17
  24.10.17

  zdrowia.pozdrawiam

  • Mariusz Schinke - awatar

   Mariusz Schinke - Organizator zbiórki

   25.10.17
   25.10.17

   Bardzo dziękujemy.

Mariusz Schinke - awatar

Mariusz Schinke

Organizator zbiórki

Wpłaty - 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna - awatar
20
Anna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paweł - awatar
50
Paweł
Ewa a - awatar
20
Ewa a
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
100
Magda
Pawel - awatar
100
Pawel

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij