Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - miniaturka zdjęcia

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc!

Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - zdjęcie główne

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc!

50 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Kochani, 

Gdy rok temu nieznany sprawca celowo doprowadził do śmierci 2,5 mln pszczół z naszej pasieki, mieliśmy wrażenie, że wszystko się skończyło. Pojawiliście się jednak Wy, Przyjaciele, wspaniali ludzie, by stanąć za nami murem i wspólnie powiedzieć gromkie TAK dla Pszczół!

Dziękujemy Wam za dobre słowo, wsparcie i wiarę w nas. Dzięki Wam nie poddaliśmy się. Z Waszą pomocą wciąż odbudowujemy pasiekę Rafała, w której swój dom znalazło już 40 całkiem nowych, pszczelich rodzin. Marzyliśmy,by po dramacie, którego doświadczyliśmy, pozostał trwały ślad dobra. Dziś możemy powiedzieć – udało się! 

Z Waszą pomocą utworzyliśmy Bank Pszczeli, rezerwę specjalnie hodowanych pszczół, by nieodpłatnie pomagać Pszczelarzom w sytuacjach kryzysowych, takich jak nasza. 

Przed nami jednak wciąż sporo pracy. Rozpoczynamy przygotowania do zwiększenia liczebności rodzin w Banku Pszczelim. W przyszłym roku będzie to co najmniej 150 rodzin. Widząc jak poważne jest to zadanie pomyśleliśmy o zbiórce, która pomoże nam sprostać temu wyzwaniu. Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni.

Bank Pszczeli – wyzwanie, które realizujemy w trosce o środowisko naturalne i nas wszystkich. W drugim roku działalności:
- utworzymy pasiekę kwarantannową, do której trafiać będą roje pszczół i rodziny pszczele przekazane na rzecz Banku Pszczelego. Tam zostaną objęte troskliwą opieką pszczelarza prowadzącego i lekarza weterynarii. Pasieka kwarantannowa przyjmie od 30 do 50 pszczelich rodzin, które po rocznej obserwacji będą mogły zasilić zasoby hodowlane Banku Pszczelego.
- zakupimy podstawowe wyposażenie pasieki kwarantannowej, zapewniając jej całkowitą niezależność: podkurzacz, dłuto, odzież ochronną, rękawice jednorazowe, palnik, a także sodę kaustyczną i podchloryn sodu.
- własnoręcznie wykonamy 150 dodatkowych uli, po trzy korpusy każdy, wraz z niezbędnymi dennicami i daszkami, aby być przygotowanym na dalszy rozwój Banku.
- zakupimy i zadrutujemy 7000 ramek dla pszczół hodowanych w Banku Pszczelim. Aby zapewnić najwyższy standard higieny, 100% ramek wymieniamy każdego roku. Dzięki temu skutecznie ograniczamy ryzyko wystąpienia chorób i mamy pewność, że przekazane w przyszłości pszczoły będą w doskonałej kondycji.
- rozpoczniemy proces wykonania uli odkładowych dla pszczół przekazywanych pszczelarzom objętym wsparciem Banku
- prowadząc odpowiednią politykę hodowlaną w pasiekach Banku Pszczelego, zwiększymy liczbę rodzin pszczelich do minimum 150, zapewniając, zgodnie z planem, zdolność do świadczenia nieodpłatnej pomocy Banku w roku 2021.

Nasze dotychczasowe działania w ramach programu #TAKdlaPszczół:
- częściowo odbudowaliśmy pasiekę prywatną Rafała po wytruciu – gdzie w nowych ulach zamieszkało 40 nowych rodzin pszczelich.
- przygotowaliśmy instytucjonalne podstawy działania Banku Pszczelego i programu #TAKdlaPszczół. Nasza inicjatywa realizowana jest za pośrednictwem działającego od 12 lat Stowarzyszenia Pro Regione, NIP: 8133487258 REGON:180197589, KRS: 0000270577.
- zrealizowaliśmy pierwszy etap utworzenia Banku Pszczelego, przekraczając zakładaną dla pierwszego roku liczbę 50 rodzin pszczelich.
- opracowaliśmy szczegółowe zasady udzielania wsparcia poszkodowanym Pszczelarzom, by zapewnić przejrzystość naszych działań.
- podjęliśmy współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Roje pszczół zabezpieczane podczas działań ratowniczych przez Państwową Straż Pożarną na Podkarpaciu od tej pory trafiać będą do Banku Pszczelego. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W ramach współpracy przekazaliśmy na wyposażenie wszystkich jednostek PSP na Podkarpaciu 27 rojnic oraz zobowiązaliśmy się do przygotowania kolejnych 27 w miarę potrzeb.
wspólnie z fantastycznymi ludźmi utworzyliśmy Zespół Ekspertów oraz przyjazną przestrzeń do dzielenia się nawzajem wiedzą i doświadczeniem - www.takdlapszczol.pl, gdzie znaleźć można wiele ciekawych, przygotowanych przez nas autorskich artykułów dotyczących życia pszczół, roślin miododajnych, dobrej praktyki pszczelarskiej i dietetyki.
- przygotowaliśmy blisko 6 tysięcy zdjęć oraz rozpoczęliśmy realizację nagrań filmów szkoleniowych przy ulu, by kontynuować misję edukacyjną programu. Na bazie zdjęć próbnych opracowaliśmy plan nagrań do realizacji w kolejnym sezonie pszczelarskim.
- własnoręcznie wykonaliśmy wszystkie ule wykorzystywane do realizacji zadań Banku Pszczelego.
- nieprzerwanie udzielamy wsparcia merytorycznego zgłaszającym się do nas systematycznie pszczelarzom

Raport z dotychczas zrealizowanych działań opublikujemy 19 września 2019. 

Do realizacji kolejnych wyzwań na rzecz utworzenia Banku Pszczelego podchodzimy z pełną pokorą, wierząc, że zrobiliśmy naprawdę wiele, by w pełni sprostać postawionemu przed sobą zadaniu. Daliśmy z siebie wszystko! Ale możemy jeszcze więcej :)

Razem sprawiamy, że dobro powraca …w ulach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij