Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - miniaturka zdjęcia

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc! - zdjęcie główne

Tworzymy Bank Pszczeli by pomóc!

190 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Kochani, 

Gdy rok temu nieznany sprawca celowo doprowadził do śmierci 2,5 mln pszczół z naszej pasieki, mieliśmy wrażenie, że wszystko się skończyło. Pojawiliście się jednak Wy, Przyjaciele, wspaniali ludzie, by stanąć za nami murem i wspólnie powiedzieć gromkie TAK dla Pszczół!

Dziękujemy Wam za dobre słowo, wsparcie i wiarę w nas. Dzięki Wam nie poddaliśmy się. Z Waszą pomocą wciąż odbudowujemy pasiekę Rafała, w której swój dom znalazło już 40 całkiem nowych, pszczelich rodzin. Marzyliśmy,by po dramacie, którego doświadczyliśmy, pozostał trwały ślad dobra. Dziś możemy powiedzieć – udało się! 

Z Waszą pomocą utworzyliśmy Bank Pszczeli, rezerwę specjalnie hodowanych pszczół, by nieodpłatnie pomagać Pszczelarzom w sytuacjach kryzysowych, takich jak nasza. 

Przed nami jednak wciąż sporo pracy. Rozpoczynamy przygotowania do zwiększenia liczebności rodzin w Banku Pszczelim. W przyszłym roku będzie to co najmniej 150 rodzin. Widząc jak poważne jest to zadanie pomyśleliśmy o zbiórce, która pomoże nam sprostać temu wyzwaniu. Jeżeli czytając ten tekst zechcesz nam pomóc, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni.

Bank Pszczeli – wyzwanie, które realizujemy w trosce o środowisko naturalne i nas wszystkich. W drugim roku działalności:
- utworzymy pasiekę kwarantannową, do której trafiać będą roje pszczół i rodziny pszczele przekazane na rzecz Banku Pszczelego. Tam zostaną objęte troskliwą opieką pszczelarza prowadzącego i lekarza weterynarii. Pasieka kwarantannowa przyjmie od 30 do 50 pszczelich rodzin, które po rocznej obserwacji będą mogły zasilić zasoby hodowlane Banku Pszczelego.
- zakupimy podstawowe wyposażenie pasieki kwarantannowej, zapewniając jej całkowitą niezależność: podkurzacz, dłuto, odzież ochronną, rękawice jednorazowe, palnik, a także sodę kaustyczną i podchloryn sodu.
- własnoręcznie wykonamy 150 dodatkowych uli, po trzy korpusy każdy, wraz z niezbędnymi dennicami i daszkami, aby być przygotowanym na dalszy rozwój Banku.
- zakupimy i zadrutujemy 7000 ramek dla pszczół hodowanych w Banku Pszczelim. Aby zapewnić najwyższy standard higieny, 100% ramek wymieniamy każdego roku. Dzięki temu skutecznie ograniczamy ryzyko wystąpienia chorób i mamy pewność, że przekazane w przyszłości pszczoły będą w doskonałej kondycji.
- rozpoczniemy proces wykonania uli odkładowych dla pszczół przekazywanych pszczelarzom objętym wsparciem Banku
- prowadząc odpowiednią politykę hodowlaną w pasiekach Banku Pszczelego, zwiększymy liczbę rodzin pszczelich do minimum 150, zapewniając, zgodnie z planem, zdolność do świadczenia nieodpłatnej pomocy Banku w roku 2021.

Nasze dotychczasowe działania w ramach programu #TAKdlaPszczół:
- częściowo odbudowaliśmy pasiekę prywatną Rafała po wytruciu – gdzie w nowych ulach zamieszkało 40 nowych rodzin pszczelich.
- przygotowaliśmy instytucjonalne podstawy działania Banku Pszczelego i programu #TAKdlaPszczół. Nasza inicjatywa realizowana jest za pośrednictwem działającego od 12 lat Stowarzyszenia Pro Regione, NIP: 8133487258 REGON:180197589, KRS: 0000270577.
- zrealizowaliśmy pierwszy etap utworzenia Banku Pszczelego, przekraczając zakładaną dla pierwszego roku liczbę 50 rodzin pszczelich.
- opracowaliśmy szczegółowe zasady udzielania wsparcia poszkodowanym Pszczelarzom, by zapewnić przejrzystość naszych działań.
- podjęliśmy współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Roje pszczół zabezpieczane podczas działań ratowniczych przez Państwową Straż Pożarną na Podkarpaciu od tej pory trafiać będą do Banku Pszczelego. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. W ramach współpracy przekazaliśmy na wyposażenie wszystkich jednostek PSP na Podkarpaciu 27 rojnic oraz zobowiązaliśmy się do przygotowania kolejnych 27 w miarę potrzeb.
wspólnie z fantastycznymi ludźmi utworzyliśmy Zespół Ekspertów oraz przyjazną przestrzeń do dzielenia się nawzajem wiedzą i doświadczeniem - www.takdlapszczol.pl, gdzie znaleźć można wiele ciekawych, przygotowanych przez nas autorskich artykułów dotyczących życia pszczół, roślin miododajnych, dobrej praktyki pszczelarskiej i dietetyki.
- przygotowaliśmy blisko 6 tysięcy zdjęć oraz rozpoczęliśmy realizację nagrań filmów szkoleniowych przy ulu, by kontynuować misję edukacyjną programu. Na bazie zdjęć próbnych opracowaliśmy plan nagrań do realizacji w kolejnym sezonie pszczelarskim.
- własnoręcznie wykonaliśmy wszystkie ule wykorzystywane do realizacji zadań Banku Pszczelego.
- nieprzerwanie udzielamy wsparcia merytorycznego zgłaszającym się do nas systematycznie pszczelarzom

Raport z dotychczas zrealizowanych działań opublikujemy 19 września 2019. 

Do realizacji kolejnych wyzwań na rzecz utworzenia Banku Pszczelego podchodzimy z pełną pokorą, wierząc, że zrobiliśmy naprawdę wiele, by w pełni sprostać postawionemu przed sobą zadaniu. Daliśmy z siebie wszystko! Ale możemy jeszcze więcej :)

Razem sprawiamy, że dobro powraca …w ulach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
190 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4

Bożena Lewandowska - awatar
Bożena Lewandowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij