Zbiórka Błagam o środki na leczenie - miniaturka zdjęcia

Błagam o środki na leczenie

Dominika Ziemińska - awatar

Dominika Ziemińska

Organizator zbiórki

Mam na imię Dominika. Mam 34 lata i pecha, bo zachorowałam na chorobę nierefundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlaczego musiałam zachorować akurat na chorobę nierefundowaną przez NFZ? To pytanie graniczy wręcz z pytaniem o sens mojego istnienia (w naszym państwie).

Rezonans magnetyczny wykazuje uszkodzenie głębokich struktur mózgu. Objawy wskazują na stwardnienie rozsiane, natomiast w istocie choruję na przewlekłą wielonarządową boreliozę. Stwardnienia rozsianego na tym etapie jak u mnie w Polsce się nie leczy, bo: "jeszcze trzymam kubek", "jeszcze chodzę" i mam się zgłosić "jak stracę czucie". To cytaty z wypowiedzi lekarzy. A choroba postępuje: początkowo głównym objawem była absolutnie obezwładniająca męczliwość, która uniemożliwia mi najzwyklejsze funkcjonowanie. Następnie pojawił się ból zagałkowy oczu, podwójne widzenie, zawroty głowy, ubytek słuchu, bardzo mocny ból stawów i ścięgien, sztywność nóg. Objawy te, szczególnie ze strony wzroku i słuchu, wzmacniają się po najmniejszym wysiłku, a męczę się niezwykle szybko. Obecnie coraz więcej niepokojących sygnałów płynie z badań okulistycznych, bowiem lekarze podejrzewają jaskrę.

Mam spory ubytek w polu widzenia w lewym oku, a obustronnie ubytki w nabłonku barwnikowym siatkówki. To się przekłada na pogorszenie widzenia, dlatego okulistka po dokładnych badaniach chciałaby wdrożyć leki, które zahamują proces utraty komórek odpowiedzialnych za widzenie. Koszt tych badań to 460 zł.

Pomoc od państwa polskiego ogranicza się jedynie do zasiłku okresowego w wysokości 317 zł, 200 zł zwrotu za leki, 100 zł zadatku na żywność oraz pomocy żywnościowej z banku żywności. Chcę podjąć pracę na pół etatu, natomiast obecnie jestem w trakcie leczenia dożylnego, które mnie mocno obciąża, wywołuje wymioty i osłabienie. Muszę zaczekać przynajmniej do końca kroplówek.

ZUS nie potwierdza mojego prawa do świadczeń, sprawa jest obecnie w sądzie. Liczę na to, że w końcu się uda...

Wykupienie ostatnich recept od mojej doktor kosztowało ponad 2000 zł, na które pieniądze pożyczył od kolegi mój brat. Za dawa tygodnie kończę kroplówki, a 24 maja mam kolejną wizytę. No ale, choćbym bardzo się starała, nie zdołam żywić się powietrzem i muszę gdzieś mieszkać. Za mieszkanie zalegam prawie 1300 zł.

Niestety nie jestem znaną reżyserką, dla której Fundacja Anny Dymnej zorganizuje kocnert charytatywny. Liczyłam na wpływy z 1% podatku, ale wypłacone one zostaną dopiero w październiku (!), dlatego jestem zmuszona błagać Was o pomoc. Zatem zwracam się o pomoc do każdego, kto jest w stanie wpłacić choćby złotówkę: proszę, pomóżcie mi. Będę ogromnie wdzięczna za Waszą pomoc!

Aktualności

 • Dominika Ziemińska - awatar

  Dominika Ziemińska

  08.05.18
  08.05.18

  Bardzo Wam dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę o dalsze udostępnienia :) na bieżąco będę pisać, na co przeznaczam te środki, abyście mieli pewność, że są one dobrze wykorzystywane. Najbliższa jest wizyta u mojej neurolog 24 maja.

Komentarze

 • SzymekAncymek - awatar

  SzymekAncymek

  07.05.18
  07.05.18

  Zdrówka Domi ;)

  • Dominika Ziemińska - awatar

   Dominika Ziemińska - Organizator zbiórki

   08.05.18
   08.05.18

   Raz jeszcze dziękuję!!!

Dominika Ziemińska - awatar

Dominika Ziemińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Piotr Machowicz - awatar
100
Piotr Machowicz
Joanna - awatar
100
Joanna
Anonom - awatar
20
Anonom
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
20
Asia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij