Droga dojazdowa

0 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Henry Grey Wolf - awatar

Henry Grey Wolf

Organizator zbiórki

Zbiórka na 3 wywrotki podsypki w roku 2019-2020 na wykonanie 300 metrowego odcinka drogi do posesji. 150 m na połączenie z drogą wykonaną przez gminę, i 150 m na przedłużenie drogi pod dom.

Oraz na zakup agrowłókniny pod podsypkę, na zachwaszczonej glinie wszystko odrasta nad podsypkę i trzeba kłaść izolującą warstwę agrowłókniny. A te ostatnie 150 metrów to sama wilgotna glina zarośnięta wszystkim, nawet sitowiem, można by ryż siać.

Droga jest gminna, ale gminy ona nie obchodzi.

Mieszkam w tym miejscu od 15 lat. Stary dom z bali znajduje się na wzgórzu w lesie, 2 km od wsi,  gdzie kończy się asfalt drogi powiatowej. Dalej na stromym podjeździe są położone płyty betonowe i w tej chwili 1 km żwirowo-kamiennej nawierzchni wykonanej przez gminę z 5 lat temu. Dalej była już tylko mokra glina, w niektórych miejscach niewysychająca przez cały rok. Przez ostatnie 2 lata sam zrobiłem 400 metrów, brakuje jeszcze 300 metrów, aby dojechać prawie pod sam dom. Najgorszy 80 metrowy odcinek, same błoto, (bez tego nie byłoby sensu robić reszty drogi) zasypała Geofizyka Toruń po swoich robotach 2 lata temu, i wcześniej 30 m kawałek Nadleśnictwo. Poszło na to 4 ciężarówki podsypki, było tam błoto i koleiny po kolana, dali warstwę ok. 0,5 metra. Ja na twardszych odcinkach rozsypuję warstwę 5 cm, w bardziej błotnistych 10 cm, plus większe kamienie w koleiny, doły.

Wszystkie zakupy, materiały budowlane, deski, cement, żwir, piach, itp. itd., wożę wózkiem dwukołowym i taczką. Najpierw było 400 metrów, teraz już 250 m w jedną stronę .

Po wykonaniu ostatniego odcinka, do widocznej na filmie kapliczki, gdzie mógłbym postawić garaż, miałbym tylko 120 m do domu.  Dom jest cały czas w remoncie i renowacji, wszystko robię sam.

Szczegóły ze zdjęciami w linku:

https://henrygreywolf.blogspot.com/2018/09/bircza-droga-gminna-cz6.html     - 2018 rok

https://henrygreywolf.blogspot.com/2014/06/bircza-droga-gminna_9.html       - 2014 rok

ps. dodany film jest z 2015 roku.  W roku tym był też artykuł w gazecie Życie Podkarpckie:   https://www.zycie.pl/informacje/artykul/2625,jest-odciety-od-swiata-od-2003-walczy-o-droge-dostaje-obietnice

Dziękuję za przeczytanie :).


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Henry Grey Wolf - awatar

Henry Grey Wolf

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij