Zbiórka Komórki macierzyste dla Filipa - zdjęcie główne

Komórki macierzyste dla Filipa

190 800 zł  z 220 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 904 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Dragon Maliszewski - awatar

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki


Dzień dobry.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojego syna Filipa.

Filip to fajny osiemnastoletni chłopak, którego los niestety od urodzenia mocno doświadczył. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mimo że od 3 miesiąca życia jest rehabilitowany to jeszcze nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Przez te osiemnaście lat osiągnął bardzo wiele, bo według prognoz lekarzy nie miał mówić, siedzieć, myśleć. Jak to oni wtedy określili miał być warzywkiem a jednak mówi, siedzi, myśli, stawia pierwsze swoje kroki przy balkoniku lub o kulach,jest uczniem technikum o profilu Technik Cyfrowych Procesów Graficznych i bardzo dobrze się uczy, I klasę ukończył z najlepszą średnią 4,66. 9 maja odniósł swój pierwszy zawodowy sukces. Jego praca pt. Związki Gdańska z morzem znalazła się wśród 13 wyróżnionych przez Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Gdańsku. Nagrodą dla zwycięskiej trzynastki był tygodniowy rejs GDAŃSKIEJ JEDNOSTKI FLAGOWEJ STS "GENERAŁ ZARUSKI" DO BREMY! Niestety Filipowi ze względu na niepełnosprawność bezpardonowo zabrano tą nagrodę. Było to bardzo przykre doświadczenie nie tylko dla Filipa. Dodatkowo od kilku miesięcy trenuję koszykówkę na wózkach oraz ćwiczy na siłowni.

Wracając jednak do leczenia i rehabilitacji 2 grudnia 2016 otrzymaliśmy pisemną zgodę od Komisji Bioetycznej na pobranie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Iniekcja Komórek odbędzie się w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Cały proces terapii trwać będzie ok półtora roku i jest podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap to 5 zastrzyków dożylnych lub dolędźwiowych (w zależności od reakcji organizmu Filipa), pół roku przerwy i kolejne 5 zastrzyków. Pierwszy zastrzyk zawsze jest dożylny – koszt 19000,00 zł (dziewiętnaście tysięcy zł), drugi dolędźwiowy – koszt 14000,00 (czternaście tysięcy zł)pozostałe trzy jak już wcześniej zaznaczyłam w zależności od reakcji organizmu Filipa. Termin pierwszej iniekcji mamy wyznaczony na 15 lutego 2017 r. Podanie Komórek Macierzystych zawsze będzie odbywało się w czwartek (w środę przyjęcie do szpitala, w piątek wypis) aby od poniedziałku czyli 4 dzień po podaniu rozpocząć intensywną rehabilitację, bez której podanie komórek byłoby bezcelowe. Koszt turnusu to kwota 5000 zł.

Komórki macierzyste to nasza ostatnia deska ratunku – medycyna nie ma już nic więcej do zaoferowania Filipowi. Do tej pory wykorzystaliśmy wszystkie możliwości, efekty były owszem ale z reguły krótkotrwałe. Ta metoda daje Młodemu szanse na bardziej samodzielne życie i przede wszystkim na życie bez ciągłego bólu.

Na ten cel zbieramy plastikowe nakrętki PP, puszki, makulaturę, organizujemy aukcje charytatywne:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29309334

http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=2248

Więcej o Filipie na: www.facebook.com/Filip.Maliszewski1998

Bardzo proszę pomóżcie mojemu Dziecku, każda złotówka przybliży Filipa do zdrowia i bardziej samodzielnego życia.

Można również przekazać 1% swojego podatku na rzecz Filipa.
KRS 0000186434
cel szczegółowy: 335/M Filip Maliszewski

Dziękujemy za każdą wpłatę, za każde udostępnienie, za każde miłe słowo, za ... za to, że JESTEŚCIE!!!

Z poważaniem 

Edyta Maliszewska


02/02/2017

Dobre wieści :-) tzn wszystko idzie zgodnie z planem :-) 

8 lutego wyjeżdżamy na wizytę kontrolną do Kliniki w Zakopanem, 13 lutego musimy być w szpitalu w Krakowie a 15 lutego w CM Klara w Częstochowie. 16 lutego Filip ma pierwszą iniekcję komórek macierzystych.

Na pierwszy zastrzyk mamy uzbierane pieniążki z 1% problemem jest drugi, który najpóźniej musi zostać podany 13 kwietnia 2017, oczywiście do tego jeszcze rehabilitacja.

Pozdrawiamy i dziękujemy!


16/02/2017

Komórki macierzyste zwane przez nas komórkami nadziei od godziny są w krwioobiegu Filipa. 1/10 terapii mamy "za sobą". Stres był ogromny ale Fifi dał radę :-) 

Kolejna iniekcja tym razem dolędźwiowa ma się odbyć za 5 tygodni ... koszt 14000 zł :-( 

Dziękujemy za wsparcie!!! Bez Państwa pomocy nie udałoby się!!!23/03/3017

Kilka rzeczy muszę uzupełnić, niestety nie wiedziałam, że aktualności się nie zapisują :-( i przez to kilka informacji "uciekło" ale teraz postaram się nadrobić czas i uzupełnić.

Wpis z 17/03/2017

Kochani ja jak zwykle i z prawie wszystkim jestem opóźniona😉 ale teraz postaram się coś nie coś napisać☺ W środę wyjeżdżamy do Częstochowy na druga iniekcję komórek macierzystych i mimo, że jesteśmy pełni obaw bo teraz będzie podanie dolędźwiowe to wierzymy, ze i tym razem będą zmiany na lepsze☺ Koszt drugiego podania to 14200 zł ☹ ale dzięki pomocy wielu naprawdę wielu Ludzi o dobrym i szczodrym sercu♥udało nam się uzbierać niezbędna kwotę. Na portalu pomagam.pl/FilipMaliszewski wsparło Filipa terapię 135 osób na łączna kwotę 9466 zł!!! Były również wpłaty indywidualne oraz nakręteczki☺ To wszystko pozwoliło nam na uregulowanie należności i mimo, że jesteśmy teraz "wyzerowani" a ja już muszę myśleć o kolejnym -trzecim podaniu to w tym miejscu chciałabym jednak PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, którzy nam pomagają, którzy nas wspierają, którzy trzymają kciuki za Młodego i którzy dodają nam otuchy. 

DZIĘKUJĘ BARDZO😘 ❣ ❣ ❣
KOCHANI JESTEŚCIE WSPANIALI ❣ ❣ ❣

Wpis z 21/03/2017

Właśnie skończyły się ostatnie "zajęcia" Filipa czyli masaż:-) i pomiary, które robimy z Panem Piotrem przed każdym podaniem komórek macierzystych tzn. ja trzymam tablet a Pan Piotr odwala czarną robotę Fifi natomiast leży i jęczy;-)
A teraz kilka faktów działania komórek macierzystych na Filipa organizm:
- napięcie mięśniowe zmniejszyło się o ok 70%
- zgięcie kolan w leżeniu na plecach - przed 1 podaniem - prawe 40 stopni, lewe 60 stopni, dzisiaj czyli niespełna 5 tygodni od podania prawe kolano zgina się w 90 stopniach a lewe 120!!!
- rotacja zewnętrzna jak i wewnętrzna stawu biodrowego poprawiła się średnio o 20 %
- stopy ciepłe nawet po godzinnym masażu
- bardziej elastyczne zgięcia,
- potrzeba mniej siły fizjoterapeuty aby wykonać ćwiczenia,
- powiększony zakres ruchów
- płynniejszy chód,
Reasumując - zarówno ja jako matka, Filip jako główny zainteresowany i nasi Panowie Piotr Ziębowicz z Baltic Fizjo oraz Piotr Woźniak z Calypso w Kowalach widzimy znaczną poprawę.

I wpis dzisiejszy czyli 23/03/2017

Filip wczoraj miał  testy wysiłkowe:-) i mimo, że wyniki nóg gorsze to ogólnie jest to dobra oznaka, bo napięcie mięśniowe (jak już wcześniej pisałam) się zmniejszyło i teraz pracowały tylko Filipa mięśnie. Oby tak dalej!

Dzisiaj odbyło się drugie podanie komórek macierzystych. Było to podanie dolędźwiowe. Oboje odczuwaliśmy ogromny stres choć Fifi robił sobie ze mnie żarty :-) to wiem, że pod uśmiechem krył się strach i niepewność, ale dał radę - jak zwykle... dzielne to moje dziecięcie :-) Teraz po tych"atrakcjach" śpi :-) ale to dobrze, bo do jutra rana może wstawać tylko do łazienki. Po analizie testów i konsultacjach wyznaczono nam termin trzeciego podania :-) 8 maja 2017 r. meldujemy się w CM Klara i 9 maja będzie iniekcja. Na szczęście dla nas może być dolędźwiowa, bo Filip dzielnie zniósł to podanie i nie było żadnych komplikacji. Mimo tego mamy niewiele czasu bo tylko 45 dni na uzbieranie kolejnych prawie 14000 zł :-( 

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie :-) 

25/03/2017

Jesteśmy w domu :-) niestety we wtorek już jedziemy na turnus rehabilitacyjny, ale tak właśnie wygląda nasze życie - ciągle na walizkach. Jednak nie ma co narzekać :-)

Filip ma już wyznaczony kolejny termin podania komórek macierzystych na 9 maja. W Częstochowie mamy być 8 będą oczywiście badania, testy, konsultacje.

Kolejna 3 iniekcja również będzie dolędźwiowa bo Fifi dobrze zniósł podanie i obyło się bez komplikacji, ale mimo, że jest to tańsza wersja podania to mamy niewiele czasu na zebranie 14200 zł :-( ponieważ 21/04/2017 r musimy wpłacić pieniądze :-( 

Dlatego też po raz kolejny proszę o pomoc dla mojego Syna...

04/05/2017

Długo nic nie pisałam i za to bardzo przepraszam, ale "walka" o przetrwanie w ostatnich tygodniach zajmuje znaczną część mojego czasu :-( 

Co się zmieniło po 2 iniekcji? 

Efekty nie były tak spektakularne jak po pierwszym podaniu tzn. nie działy się takie "cuda" w ekspresowym tempie ale codziennie możemy zauważyć poprawę. Są to "małe" rzeczy ale bardziej systematyczne i mam wrażenie, że bardziej stabilne. W ok 95% zmniejszyły się niekontrolowane skoki napięcia, zakres ruchów zarówno w górnej jak i dolnej części ciała znacznie się poprawił. Filip samodzielnie - bez niczyjej pomocy utrzymuje równowagę przez kilkanaście sekund w tzw pionie czyli po prostu stoi, poprawiła się koncentracja i łatwiej Młodemu zapamiętać informację, zauważyłam zwiększoną siłę w nogach - to jednak potwierdzą testy wysiłkowe, które odbędą się 8 maja bo w tym dniu musimy "zameldować" się w CM Klara w Częstochowie i 9 maja będzie trzecia iniekcja komórek macierzystych.

Jak wcześniej informowałam mieliśmy bardzo mało czasu na uzbieranie niezbędnej kwoty czyli 14200 zł ale udało się!!! Mimo niewielkiego opóźnienia wspomniana kwota trafiła na konto CM Klara. Po "wyzerowaniu" stanu na pomagam.pl w dniu 17/03/2017 czyli przed drugim zastrzykiem - trzeci zastrzyk wsparło 35 osób na łączną kwotę 6438 zł, dzięki Państwu jak i wielu innym Osobom, które wsparły leczenie indywidualnie, nakrętkom, puszkom oraz baterią, które zbieramy i w których zbieranie również zaangażowanych jest wiele osób - udało się! - za co BARDZO DZIĘKUJĘ!!! 

Kolejna iniekcja prawdopodobnie odbędzie się w połowie czerwca i mam nadzieję, że będzie to iniekcja dolędźwiowa.


Rehabilitacja po drugim podaniu komórek: 08/05/2017

Jesteśmy już w Częstochowie, odbyły się już konsultację i testy wysiłkowe. Jutro trzecie podanie komórek macierzystych. Dziękujemy bardzo :-) 

 

09/05/2017

Cudowne komóreczki już podane :-) 

Przyznać jednak muszę, że dzisiaj było wyjątkowo ciężko. Filip był bardzo zdenerwowany (choć udawał twardziela), że przez dłuższą chwilę nie mógł zapanować nad swoim ciałem. Na szczęście udało się wszystko wykonać prawidłowo teraz pozostaje nam czekać na działanie...Mamy już ustalony kolejny termin podania komórek macierzystych to 7 czerwca 2017 :-( mamy 21 dni na zebranie potrzebnej kwoty czyli 14200 zł :-( 


08/06/2017

Od wczoraj jesteśmy w CM Klara w Częstochowie, dzisiaj odbędzie się 4-te podanie komórek macierzystych. Filip jest już przygotowany pozostało nam czekanie...

Co zmieniło się od ostatniego podania?

Tym razem niewiele, ale przyczyną takiego stanu rzeczy jest choroba jaką zaraził się Filip od innego uczestnika turnusu rehabilitacyjnego, na którym byliśmy po trzecim podaniu. Jednak nie jest tak, że wszystko poszło na marne bo mimo osłabienia Filip coraz lepiej chodzi trzymany za 1 rękę, spastyka nie powróciła,  potrafi coraz dłużej utrzymywać równowagę. Nie wiemy czy zakres ruchów się powiększył bo tym razem nie robiliśmy pomiarów ale jednego jesteśmy pewni - nie pogorszył się. W CM Klara tradycyjnie robiono Filipowi testy wysiłkowe niestety nie wyszły najlepiej. Większość wyników jest gorsza od poprzednich, ale jak już wcześniej zaznaczyłam jest to efekt infekcji.

Od początku naszej akcji "komórkowej" wsparło Filipa 226 osób na łączną kwotę 20 061 zł, udostępniliście Państwo nasz apel 6911 razy - BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
Kolejne 5-te podanie komórek macierzystych ma się odbyć 6 lipca 2017 r. czyli za 4 tygodnie niestety to podanie będzie dożylne i dawka będzie zwiększona. Piszę niestety ponieważ koszt tego podania będzie wynosił 19 700 zł :-( Mamy 3 tygodnie na uzbieranie tak ogromnej kwoty :-( 

BARDZO DZIĘKUJEMY... ZA TO, ŻE JESTEŚCIE PAŃSTWO Z NAMI, ZA POMOC I WSPARCIE, ZA MOCNO TRZYMANE KCIUKI!!!

POZDRAWIAMY GORĄCO :-) 


03/07/2017

Dzisiaj oddycham z ulgą:-) właśnie zapłaciliśmy za 5-ty (ostatni w tej serii) zastrzyk, jutro badania i w środę kierunek Częstochowa a później Brodnica.

Dziękujemy bardzo WSZYSTKIM DARCZYŃCĄ za każdą wpłaconą złotówkę, 

dziękujemy za wszystkie nakrętki, 

puszki, baterie, dziękujemy za zakupy na naszych aukcjach...

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE!!!

Pozdrawiamy serdecznie:-)


07/07/2017

Filip jest już po piątej iniekcji komórek macierzystych, była to iniekcja dożylna czyli mniej inwazyjna niż iniekcja dolędźwiowa.


I jak to bywa po podaniu dożylnym Filip "pachniał" kukurydzą konserwową ;-) 

Najważniejsze jednak, że komórki działają :-) 

Teraz mamy pół roku przerwy, niestety nie oznacza to że możemy odpoczywać.

W poniedziałek rozpoczynamy turnus rehabilitacyjny w NovaMed Brodnica.

Pozdrawiamy i bardzo dziękujemy za wsparcie i słowa otuchy :-) 


26/09/2017

Długo nic nowego nie napisałam - za co przepraszam, ale cóż pisać jak od tak dawna wszystko kręci się wokół komórek macierzystych...

Po ostatnim piątym podaniu Filip zrobił kolejne postępy :-) i to jest najważniejsze :-) jak sam twierdzi nie poznaje własnego ciała bo jest wiotki i rozluźniony, ból jaki wcześniej odczuwał odszedł w zapomnienie :-) jest jeszcze bardziej wyprostowany, coraz lepiej chodzi trzymany za jedną rękę, coraz dłużej utrzymuje równowagę, zakres ruchów kolejny raz się powiększył.

Jednak aby nie było za różowo dostaliśmy kosztorys drugiego etapu leczenia :-( 

Kwota powala 106 000 zł (słownie: sto sześć tysięcy złotych)

5 dożylnych zastrzyków po 21 500 zł

24/10/2017

Przepraszam, że długo nic nowego nie pisałam, ale jak to u nas bywa ... ciągle coś się dzieje.

Wróciliśmy kilka dni temu z turnusu rehabilitacyjnego w Brodnicy. Ciężka praca Filipa oraz działanie komórek macierzystych przynoszą efekty :-) 
Jeszcze pół roku temu podniesienie tak wysoko nóg było nierealne :-) 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcą z całego serca!!!


28/01/2018

Drugi etap komórek coraz bliżej... 14 lutego mamy "zameldować" się w CM Klara w Częstochowie ale najpierw 1 lutego Filip ma wizytę kontrolną w Zakopanem.

Rozpoczynamy kolejny raz życie na przysłowiowych walizkach ;-) 

Dziękujemy WSZYSTKIM za pomoc, za dobre słowo i wsparcie jakie otrzymujemy!!!

Pozdrawiamy serdecznie

Filip z mamą 

22/05/2018

Witamy po długiej przerwie :-) 

Od wczoraj jesteśmy w Częstochowie na kolejnym szóstym podaniu komórek macierzystych. Terminy tego podania nam się niestety zmieniały, ale w końcu dotarliśmy.

Filip jest już po konsultacjach i testach wysiłkowych. Niestety te ostatnie nie wyszły najlepiej a wręcz tragicznie, jednak dzisiaj prawdopodobnie będzie powtórka bo jest wręcz niemożliwe aby tak osłabł.


24/05/2018

Jesteśmy już w domu, od poniedziałku zaczynamy ostrą rehabilitację :-)

Kolejne siódme podanie komórek macierzystych odbędzie się 28 sierpnia 2018 r.

12/07/2018

Wczoraj Filipowi stuknęła 20-stka ;-) , 

Najlepsza niespodzianka i prezent jaki mógł zrobić :-) 

Oby tak dalej...

Wszystkim bardzo dziękuję!!!


31/08/2018

Udało się :-) 

Po raz kolejny dzięki wielu NIESAMOWITYM, DOBRYM I BEZINTERESOWNYM (MOIM) ANIOŁOM UDAŁO SIĘ!!!

5 września jadę na siódmą iniekcję komórek macierzystych!!!

Trzymajcie kciuki!!!

Pozdrawiam serdecznie i bardzo, bardzo dziękuję!!!


5-7.09.2018

Siódme podanie komórek macierzystych :-) 

Testy wysiłkowe pokazały, że ręce Filipa się wzmocniły natomiast nogi osłabły jednak w mojej ocenie nijak ma się to do postępów Filipa ponieważ coraz dłuższe dystanse przejdzie przy pomocy balkonika. Kule również przestały Go przerażać i coraz lepiej - krok po kroku - idzie do przodu. Bardzo WSZYSTKIM dziękujemy za pomoc!!!


Kolejne podanie grudzień 2018 r. i kolejne pytanie: czy się uda???


24/05/2019

Długo u nas była cisza, ale nie dlatego, że nic się nie działo a wręcz przeciwnie - działo się tyle, że brakowało czasu...
Zaczynamy od najświeższych informacji:-)
Wczoraj byliśmy na kontroli u naszej CUDOWNEJ Pani Doktor w Klinice w Zakopanem. Jest DOBRZE!!! Nic złego się nie dzieje:-) widomo rehabilitacja musi trwać, ale żadnych nowych zwyrodnień czy zwichnięć nie ma:-)
Reasumując - dalej robimy swoje a będzie dobrze.
Kolejna kontrola za 2-3 lata:-) 😍👍
Następna dobra wiadomość: Filippo zdał wszystkie 3 egzaminy zawodowe i zdobył tytuł: TECHNIKA CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH!!! 😍👍💻💽😁
Matura też za nami 😟 co prawda na wyniki matur pisemnych musimy poczekać do 4 lipca, ale zarówno j. polski jak i j. angielski ustny Filip ZDAŁ!!!
Pozdrawiamy:-) i BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

19/12/2019

Witamy wszystkich serdecznie!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu:

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Korzystając z okazji bardzo dziękujemy za wsparcie, które otrzymaliśmy, za ciepłe słowa i trzymane kciuki!!

Dziękujemy, że jesteście!!!

Dobra wiadomość - jutro przyjeżdża nowy wózek dla Filipa :-) 

Pozdrawiamy

Filip z mamą


Covid-19 mocno pokrzyżował nasze plany i założenia jednak nie poddajemy się i wracamy do boju :-) Przez całą obecną sytuacje związaną z  pandemią i przez zamknięcie rehabilitacji stan Filipa się pogorszył. Mimo, że ćwiczyliśmy w miarę swoich możliwości w domu napięcie mięśniowe bardzo wzrosło, w tej chwili nie jest wstanie chodzić przy balkoniku. Jeszcze nie tak dawno po domu poruszał się samodzielnie (przy balkoniku) teraz jest tylko wózek lub moja pomoc.

Konsultując sytuacje Filipa z lekarzem oraz fizjoterapeutą doszliśmy do wniosku, że aby mu pomóc musimy rozpocząć iniekcje komórek macierzystych.

Filip dwa lata temu miał ostatnie podanie komórek macierzystych i po tej terapii było dużo lepiej.Poprawił się nie tylko stan fizyczny ale i psychiczny. Samodzielnie(przy pomocy balkonika) się poruszał, wózek inwalidzki stosowaliśmy tylko do wyjść na zewnątrz, poprawiła się koordynacja wzrokowo – ruchowa, koncentracja ale co najważniejsze spastyka ustąpiła w ok 70 – 80 %. Zaczął żyć bez bólu. Teraz napięcie mięśniowe oraz towarzyszący ból jest Jego codziennością.

Propozycją lekarza jest abyśmy podali dwie iniekcje. Pierwsza „uwolni” mięśnie i po 6 tygodniach druga iniekcja, która utrwali pierwszy efekt, resztę spróbujemy wypracować przy pomocy fizjoterapeuty.

Koszt jednej iniekcji to kwota ok 23000 zł

Filip zasługuję na to aby chodzić, proszę mi wierzyć, że jest naprawdę wyjątkowym i inteligentnym Młodym Chłopakiem. Jego walka o sprawność, determinacja i upór jest niesamowita.

Z góry bardzo dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Filip Dragon Maliszewski - awatar

  Filip Dragon Maliszewski

  27.06.21
  27.06.21

  27/06/2021 Dzisiaj wyjątkowo bardzo mało o Filipie, głównie o mnie – mamie 23 latka, który nigdy nie będzie „normalny”, który zawsze będzie miał specjalne potrzeby, który... Przez te 23 lata ciągle słyszałam MUSISZ, musisz to, musisz tamto, musisz siamto. Przez te 23 lata nie usłyszałam masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo być zmęczona, masz prawo do … Przez te 23 lata szukałam rozwiązań, rehabilitacji, nowych terapii i środków na to wszystko, pracowałam a raczej harowałam żeby móc się utrzymać i aby było na terapie, kolejne godziny rehabilitacji. Przez te 23 lata znosiłam bardzo dużo, wiele łez wylałam tak aby tylko Filip nie zobaczył, w sumie aby nikt nie widział. Przez te 23 lata otrzymałam wiele wsparcia, najczęściej od osób, które „tylko” przeczytały historię Filipa, wiele słów otuchy i dowodów empatii. Jednak to wszystko, te problemy, ciągłe zabieganie o jutro i strach co będzie jak... jak umrę, jak nie dam rady zarobić bądź zebrać wystarczających środków, Covid – przez który Filip ruchowo zaczął się cofać, ja straciłam stabilną pracę... To wszystko mnie złamało, nie mam siły walczyć, czasami nie mam siły wstać z łóżka. Staram się robić co do mnie należy, co powinnam, ale to wymaga ode mnie tyle wysiłku jakbym miała przenieść górę. Nie mówcie nikomu, że coś musi, zamieńcie to na powinieneś, byłoby dobrze, itp. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie Filipa walki, za słowa otuchy, za wszystko!!! Pozdrawiam Edyta

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.21
  18.10.21

  Wpłaciłem, powodzenia!

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   18.10.21
   18.10.21

   Dziękujemy bardzo! Pozdrawiamy serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.07.21
  09.07.21

  Życzę wiele miłości i płynącej z niej siły, na co dzień. Szczerze podziwiam Cię Filipie za Twoją wytrwałość i upór w walce z przeciwnościami losu. Twoja Mama jest wyjątkową osobą i chyba nikt inny nie dałby sobie tak świetnie rady we wspieraniu Cię w tej walce, ale Ty to przecież już wiesz :-) . Nie poddawajcie się nigdy.

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   10.07.21
   10.07.21

   Dziękujemy bardzo za te słowa :-) pozdrawiamy serdecznie

 • Dorota - awatar

  Dorota

  26.04.21
  26.04.21

  Podziwiam Cię Filipie za Twoją determinację i wolę walki, której często brakuje zdrowym ludziom, ciągle narzekającym na swój los, choć nie mają ku temu powodów. Walcz dalej, a Twoje życie będzie lepsze, choć nadal trudne. Może chociaż uda Ci się pozbyć bólu, czego z całego serca Ci życzę i trzymam mocno kciuki. Bądź szczęśliwy mimo swojej choroby.

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   26.04.21
   26.04.21

   Dziękuję bardzo :-) Również życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.20
  15.12.20

  Mam nadzieję, że radzą sobie Państwo w tych trudnych czasach. Ale kto jak nie WY!!! Pozdrawiam serdecznie!

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   15.12.20
   15.12.20

   Staramy się, czas dla wszystkich niestety bardzo trudny, ale miejmy nadzieję, że Nowy Rok będzie lepszy. Pozdrawiamy serdecznie

 • Bartek z Sanoka - awatar

  Bartek z Sanoka

  04.11.19
  04.11.19

  Filipie! Jesteśmy z Tobą!!

  • Filip Dragon Maliszewski - awatar

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   04.11.19
   04.11.19

   Dziękuję bardzo!!! Pozdrawiam

190 800 zł  z 220 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 904 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Dragon Maliszewski - awatar

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 904

Danuta - awatar
Danuta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej Szczepłocki - awatar
Andrzej Szczepłocki
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz - awatar
Tomasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij