Komórki macierzyste dla Filipa

owner

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki

Zbiórka


Dzień dobry.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji mojego syna Filipa.

Filip to fajny osiemnastoletni chłopak, którego los niestety od urodzenia mocno doświadczył. Cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i mimo że od 3 miesiąca życia jest rehabilitowany to jeszcze nie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim. Przez te osiemnaście lat osiągnął bardzo wiele, bo według prognoz lekarzy nie miał mówić, siedzieć, myśleć. Jak to oni wtedy określili miał być warzywkiem a jednak mówi, siedzi, myśli, stawia pierwsze swoje kroki przy balkoniku lub o kulach,jest uczniem technikum o profilu Technik Cyfrowych Procesów Graficznych i bardzo dobrze się uczy, I klasę ukończył z najlepszą średnią 4,66. 9 maja odniósł swój pierwszy zawodowy sukces. Jego praca pt. Związki Gdańska z morzem znalazła się wśród 13 wyróżnionych przez Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Gdańsku. Nagrodą dla zwycięskiej trzynastki był tygodniowy rejs GDAŃSKIEJ JEDNOSTKI FLAGOWEJ STS "GENERAŁ ZARUSKI" DO BREMY! Niestety Filipowi ze względu na niepełnosprawność bezpardonowo zabrano tą nagrodę. Było to bardzo przykre doświadczenie nie tylko dla Filipa. Dodatkowo od kilku miesięcy trenuję koszykówkę na wózkach oraz ćwiczy na siłowni.

Wracając jednak do leczenia i rehabilitacji 2 grudnia 2016 otrzymaliśmy pisemną zgodę od Komisji Bioetycznej na pobranie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Iniekcja Komórek odbędzie się w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Cały proces terapii trwać będzie ok półtora roku i jest podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap to 5 zastrzyków dożylnych lub dolędźwiowych (w zależności od reakcji organizmu Filipa), pół roku przerwy i kolejne 5 zastrzyków. Pierwszy zastrzyk zawsze jest dożylny – koszt 19000,00 zł (dziewiętnaście tysięcy zł), drugi dolędźwiowy – koszt 14000,00 (czternaście tysięcy zł)pozostałe trzy jak już wcześniej zaznaczyłam w zależności od reakcji organizmu Filipa. Termin pierwszej iniekcji mamy wyznaczony na 15 lutego 2017 r. Podanie Komórek Macierzystych zawsze będzie odbywało się w czwartek (w środę przyjęcie do szpitala, w piątek wypis) aby od poniedziałku czyli 4 dzień po podaniu rozpocząć intensywną rehabilitację, bez której podanie komórek byłoby bezcelowe. Koszt turnusu to kwota 5000 zł.

Komórki macierzyste to nasza ostatnia deska ratunku – medycyna nie ma już nic więcej do zaoferowania Filipowi. Do tej pory wykorzystaliśmy wszystkie możliwości, efekty były owszem ale z reguły krótkotrwałe. Ta metoda daje Młodemu szanse na bardziej samodzielne życie i przede wszystkim na życie bez ciągłego bólu.

Na ten cel zbieramy plastikowe nakrętki PP, puszki, makulaturę, organizujemy aukcje charytatywne:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29309334

http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=2248

Więcej o Filipie na: www.facebook.com/Filip.Maliszewski1998

Bardzo proszę pomóżcie mojemu Dziecku, każda złotówka przybliży Filipa do zdrowia i bardziej samodzielnego życia.

Można również przekazać 1% swojego podatku na rzecz Filipa.
KRS 0000186434
cel szczegółowy: 335/M Filip Maliszewski

Dziękujemy za każdą wpłatę, za każde udostępnienie, za każde miłe słowo, za ... za to, że JESTEŚCIE!!!

Z poważaniem 

Edyta Maliszewska


02/02/2017

Dobre wieści :-) tzn wszystko idzie zgodnie z planem :-) 

8 lutego wyjeżdżamy na wizytę kontrolną do Kliniki w Zakopanem, 13 lutego musimy być w szpitalu w Krakowie a 15 lutego w CM Klara w Częstochowie. 16 lutego Filip ma pierwszą iniekcję komórek macierzystych.

Na pierwszy zastrzyk mamy uzbierane pieniążki z 1% problemem jest drugi, który najpóźniej musi zostać podany 13 kwietnia 2017, oczywiście do tego jeszcze rehabilitacja.

Pozdrawiamy i dziękujemy!


16/02/2017

Komórki macierzyste zwane przez nas komórkami nadziei od godziny są w krwioobiegu Filipa. 1/10 terapii mamy "za sobą". Stres był ogromny ale Fifi dał radę :-) 

Kolejna iniekcja tym razem dolędźwiowa ma się odbyć za 5 tygodni ... koszt 14000 zł :-( 

Dziękujemy za wsparcie!!! Bez Państwa pomocy nie udałoby się!!!23/03/3017

Kilka rzeczy muszę uzupełnić, niestety nie wiedziałam, że aktualności się nie zapisują :-( i przez to kilka informacji "uciekło" ale teraz postaram się nadrobić czas i uzupełnić.

Wpis z 17/03/2017

Kochani ja jak zwykle i z prawie wszystkim jestem opóźniona😉 ale teraz postaram się coś nie coś napisać☺ W środę wyjeżdżamy do Częstochowy na druga iniekcję komórek macierzystych i mimo, że jesteśmy pełni obaw bo teraz będzie podanie dolędźwiowe to wierzymy, ze i tym razem będą zmiany na lepsze☺ Koszt drugiego podania to 14200 zł ☹ ale dzięki pomocy wielu naprawdę wielu Ludzi o dobrym i szczodrym sercu♥udało nam się uzbierać niezbędna kwotę. Na portalu pomagam.pl/FilipMaliszewski wsparło Filipa terapię 135 osób na łaczna kwotę 9466 zł!!! Były również wpłaty indywidualne oraz nakręteczki☺ To wszystko pozwoliło nam na uregulowanie należności i mimo, że jesteśmy teraz "wyzerowani" a ja już muszę myśleć o kolejnym -trzecim podaniu to w tym miejscu chciałabym jednak PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, którzy nam pomagają, którzy nas wspierają, którzy trzymają kciuki za Młodego i którzy dodają nam otuchy. 

DZIĘKUJĘ BARDZO😘 ❣ ❣ ❣
KOCHANI JESTEŚCIE WSPANIALI ❣ ❣ ❣

Wpis z 21/03/2017

Właśnie skończyły się ostatnie "zajęcia" Filipa czyli masaż:-) i pomiary, które robimy z Panem Piotrem przed każdym podaniem komórek macierzystych tzn. ja trzymam tablet a Pan Piotr odwala czarną robotę Fifi natomiast leży i jęczy;-)
A teraz kilka faktów działania komórek macierzystych na Filipa organizm:
- napięcie mięśniowe zmniejszyło się o ok 70%
- zgięcie kolan w leżeniu na plecach - przed 1 podaniem - prawe 40 stopni, lewe 60 stopni, dzisiaj czyli niespełna 5 tygodni od podania prawe kolano zgina się w 90 stopniach a lewe 120!!!
- rotacja zewnętrzna jak i wewnętrzna stawu biodrowego poprawiła się średnio o 20 %
- stopy ciepłe nawet po godzinnym masażu
- bardziej elastyczne zgięcia,
- potrzeba mniej siły fizjoterapeuty aby wykonać ćwiczenia,
- powiększony zakres ruchów
- płynniejszy chód,
Reasumując - zarówno ja jako matka, Filip jako główny zainteresowany i nasi Panowie Piotr Ziębowicz z Baltic Fizjo oraz Piotr Woźniak z Calypso w Kowalach widzimy znaczną poprawę.

I wpis dzisiejszy czyli 23/03/2017

Filip wczoraj miał  testy wysiłkowe:-) i mimo, że wyniki nóg gorsze to ogólnie jest to dobra oznaka, bo napięcie mięśniowe (jak już wcześniej pisałam) się zmniejszyło i teraz pracowały tylko Filipa mięśnie. Oby tak dalej!

Dzisiaj odbyło się drugie podanie komórek macierzystych. Było to podanie dolędźwiowe. Oboje odczuwaliśmy ogromny stres choć Fifi robił sobie ze mnie żarty :-) to wiem, że pod uśmiechem krył się strach i niepewność, ale dał radę - jak zwykle... dzielne to moje dziecięcie :-) Teraz po tych"atrakcjach" śpi :-) ale to dobrze, bo do jutra rana może wstawać tylko do łazienki. Po analizie testów i konsultacjach wyznaczono nam termin trzeciego podania :-) 8 maja 2017 r. meldujemy się w CM Klara i 9 maja będzie iniekcja. Na szczęście dla nas może być dolędźwiowa, bo Filip dzielnie zniósł to podanie i nie było żadnych komplikacji. Mimo tego mamy niewiele czasu bo tylko 45 dni na uzbieranie kolejnych prawie 14000 zł :-( 

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie :-) 

25/03/2017

Jesteśmy w domu :-) niestety we wtorek już jedziemy na turnus rehabilitacyjny, ale tak właśnie wygląda nasze życie - ciągle na walizkach. Jednak nie ma co narzekać :-)

Filip ma już wyznaczony kolejny termin podania komórek macierzystych na 9 maja. W Częstochowie mamy być 8 będą oczywiście badania, testy, konsultacje.

Kolejna 3 iniekcja również będzie dolędźwiowa bo Fifi dobrze zniósł podanie i obyło się bez komplikacji, ale mimo, że jest to tańsza wersja podania to mamy niewiele czasu na zebranie 14200 zł :-( ponieważ 21/04/2017 r musimy wpłacić pieniądze :-( 

Dlatego też po raz kolejny proszę o pomoc dla mojego Syna...

Aktualności

 • Filip Dragon Maliszewski

  Filip Dragon Maliszewski

  23.03.17
  23.03.17

  Dzisiaj odbyło się drugie podanie komórek macierzystych. Było to podanie dolędźwiowe. Oboje odczuwaliśmy ogromny stres choć Fifi robił sobie ze mnie żarty :-) to wiem, że pod uśmiechem krył się strach i niepewność, ale dał radę - jak zwykle... dzielne to moje dziecięcie :-) Teraz po tych"atrakcjach" śpi :-) ale to dobrze, bo do jutra rana może wstawać tylko do łazienki. Po analizie testów i konsultacjach wyznaczono nam termin trzeciego podania :-) 8 maja 2017 r. meldujemy się w CM Klara i 9 maja będzie iniekcja. Na szczęście dla nas może być dolędźwiowa, bo Filip dzielnie zniósł to podanie i nie było żadnych komplikacji. Mimo tego mamy niewiele czasu bo tylko 45 dni na uzbieranie kolejnych prawie 14000 zł :-( Dziękujemy Wszystkim za wsparcie :-) www.facebook.com/filipdragon.maliszewski/videos/421228658224428/

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  19.04.17
  19.04.17

  Wszystkiego dobrego.

 • Anonimowy Darczyńca

  18.04.17
  18.04.17

  Trzymam kciuki!

 • Jarek

  03.04.17
  03.04.17

  Filipie, od dawna obserwuję Twoje zmagania dzięki mailom Mamy. Nie mogę znacząco pomóc, ale nie to jest ważne. Chciałem Ci powiedzieć, że nigdy chyba nie spotkałem osoby tak zdeterminowanej i pełnej mocy jak Twoja Mama. Jesteś Jej prawdziwym skarbem, bo walczy o Ciebie jak Captian America ;) ...i jest też Twoim Skarbem. To pewne. Życzę Wam samych dobrych chwil, bo o miłość się nie martwię :) Trzymaj się dzielnie. Dla mnie, razem z Mamą jesteście prawdziwym Leonidasem.

 • Rafał

  23.03.17
  23.03.17

  Trzymaj sie:)

  • Filip Dragon Maliszewski

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   25.03.17
   25.03.17

   Będę, dziękuję :-)

 • Anonimowy Darczyńca

  15.03.17
  15.03.17

  Trzymaj sie! Jesteś prawdziwym wojownikiem. Tacy jak Ty wygrywają!

  • Filip Dragon Maliszewski

   Filip Dragon Maliszewski - Organizator zbiórki

   16.03.17
   16.03.17

   Będę się trzymał - obiecuję. Pozdrawiam serdecznie :-) i oczywiście bardzo dziękuję za pomoc

owner

Filip Dragon Maliszewski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 170

 • Avatar Juanita
  500
  Juanita
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  200
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Milena Kornacka
  300
  Milena Kornacka
 • Avatar Magda
  100
  Magda
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę