Zbiórka franiowemarzenia - miniaturka zdjęcia

franiowemarzenia

Zbiórka franiowemarzenia - zdjęcie główne

franiowemarzenia

21 657 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 393 osoby
Wpłać teraz
 
Małgorzata Skrycka - awatar

Małgorzata Skrycka

Organizator zbiórki

Komórki macierzyste na Franiowe marzenia...tuptać nóżkami, chodzić i biegać.. mamusi wskakiwać na kolanka a tatusiowi wdrapywać się na baranka

Kim jestem:

Jestem mamą Frania -  4 letniego, niepełnosprawnego chłopca. 

Na co zbieram:

Zbieram na rehabilitację i leczenie-terapię eksperymentalną komórkami macierzystymi.  Zebrana kwota zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów związanych z pozyskaniem i przeszczepem komórek  oraz na intensywną rehabilitację - turns rehabilitacyjny, głównie po przeszczepie. 

Franek jest pogodnym dzieckiem. Urodził się zdrowy, otrzymał 10 pkt. w skali Apgar. 

Po miesiącu pojawiły się problemy zdrowotne. Od 4 miesiąca jest rehabilitowany. Mimo codziennej rehabilitacji w domu (3 razy dziennie) i 3 razy w tygodniu po za domem, nadal nie rozwija się w sposób prawidłowy.

Diagnoza lekarska potwierdzona  badaniem MR głowy to Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe. Dziecko ma trudności z obracaniem się z plecków na brzuszek. Jeszcze samodzielnie nie siedzi, nie raczkuje i nie chodzi .
Ciągle potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach związanych z myciem, karmieniem, toaletą a także podczas zabawy.  Mocna jeszcze spastyka mięśni uniemożliwia mu prawidłowe chwytanie zabawek, przedmiotów. Utrudnia mu utrzymanie kubeczka z piciem, czy np. posługiwanie się sztućcami podczas jedzenia posiłków. 

 Ale.. są postępy - dzięki rehabilitacji jego ciało jest już bardziej stabilne. Próbuje pełzać.  Mówi pełnymi zdaniami, choć jeszcze niewyraźnie.   

My rodzice nie tracimy nadziei, wiary w to, że synek będzie samodzielnie się poruszał i spełnią się ,,Franiowe marzenia'' - tuptać nóżkami, chodzić i biegać, mamusi wskakiwać na kolanka a tatusiowi  wdrapywać na baranka.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Małgorzata Skrycka - awatar

  Małgorzata Skrycka

  07.07.20
  07.07.20

  29.06.2020 r. Franek zakończył 2 serię podań komórek macierzystych razem 10 podań po 10 mln komoreczek.😊 5 800 zł to koszt podania 10 mln komórek. Teraz 2 miesiące przerwy i na nowo podejmujemy starania o 3 serię w tym pięć przeszczepów komoreczek. Rehabilitacja w tym turnusy rehabilitacyjne są konieczne szczególnie po każdym podaniu. 😊

  Zdjęcie aktualizacji 52 174

Komentarze


 • Grzegorz Urban - awatar

  Grzegorz Urban

  18.05.20
  18.05.20

  Franiu chłopie trzymaj się! :)

 • Grzegorz Urban - awatar

  Grzegorz Urban

  15.02.20
  15.02.20

  <3 Trzymaj się Franiu!

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  08.10.19
  08.10.19

  Trzymaj się Franiu!

 • Joanna A. - awatar

  Joanna A.

  10.09.19
  10.09.19

  Dużo zdrówka życzę 😀

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  29.06.19
  29.06.19

  Franiu chłopie, trzymaj się!

21 657 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 393 osoby
Wpłać teraz
 
Małgorzata Skrycka - awatar

Małgorzata Skrycka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 393

Kinga - awatar
Kinga
30
Jadwiga - awatar
Jadwiga
50
Halina R. - awatar
Halina R.
50
Katarzyna T. - awatar
Katarzyna T.
13
Monika G.-R. - awatar
Monika G.-R.
10
Izabela - awatar
Izabela
20
Kasia W. Monika G.-R. - awatar
Kasia W. Monika G.-R.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jadwiga Łojakowska - awatar
Jadwiga Łojakowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij