Zbiórka Dosyć cierpienia Kuby!!! - miniaturka zdjęcia

Dosyć cierpienia Kuby!!!

Sebastian Kruk - awatar

Sebastian Kruk

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Kuba Kruk, mam 13 lat. Moja smutna historia zaczęła się ok. 7 lat temu, kiedy nowotwór zabrał mi moją mamę. Zostaliśmy ja i moja młodsza siostra, sami z tatą.

Koszmar powrócił w lutym 2015 roku. Podczas zajęć w-f przewróciłem się i doznałem urazu prawej rękę. Po 3 miesiącach od tego zdarzenia okazało się, że tym razem RAK (osteosarcoma - nowotwór złośliwy kości, tzw. 'mięsak') dopadł mnie. Podczas operacji usunięcia nowotworu (17 września 2015), aby ratować moje życie lekarze musieli amputować prawą rękę (wraz z częścią obojczyka i łopatki). Dodatkowo miałem przerzuty na oba płuca, które też zostały zoperowane. Potem przeszedłem 8 cykli chemioterapii. W styczniu 2016 roku skończyłem chemioterapie.

Powoli wracałem do sił. Uczyłem się funkcjonować bez ręki. Nauczyłem się wykonywać szereg czynności bez prawej ręki, m.in. pięknie pisać drugą ręka. Jeździłem na kontrolne badania i byłem szczęśliwy, że wszystko przebiega pomyślnie. We wrześniu 2016 roku wróciłem do szkoły, do mojej klasy i przyjaciół. Byłem bardzo szczęśliwy wszyscy przywitali mnie z radością!!! Uczyłem się żyć z niepełnosprawnością i wychodziło mi to całkiem nieźle, ponieważ ja tak łatwo się nie poddaję potrafię jeździć na rowerze trzymając kierownice jedną ręką... Pływanie tez idzie mi bardzo dobrze. Najważniejsze było ze nowotwór znikł i mogłem cieszyć się życiem.

Nadszedł marzec 2018 roku i kontrolny tomograf.... Kochani!!!! Niestety wiadomości były bardzo złe – Ta zmora wróciła!!! Okazało się, że na lewym płucu mam zmianę tak dużą, że lekarze szybko przystąpili do operacji. Oczywiście zacisnąłem zęby i znowu byłem dzielny. Nie było łatwo... A nawet bardzo ciężko!!! Ale dałem rade! Po operacji rozpocząłem chemioterapie... Ciężka.. Obciążająca organizm.. Ale muszę przez to przejść! I na pewno dam radę! Ale znowu potrzebuję Waszej pomocy...

Kochani po 3 chemii lekarze zadecydowali o wprowadzeniu leku Nexavar. Pomoże on mi wraz z chemią zwalczyć komórki nowotworowe. Niestety lek nie jest refundowany przez NFZ!!! I teraz... najgorsze... 1 opakowanie tego leku kosztuje 16133 zł... Wystarczy na miesiąc i 6 dni leczenia. Będę leczony minimum rok czasu, czyli około 10 opakowań. Kochani pomóżcie proszę zebrać kwotę wystarczająca, bym mógł być leczony. Będę walczył obiecuje, ale potrzebuje Waszej pomocy w zebraniu 161330 zł.!!! Tak smutne jest to, że brak pieniędzy... Może odebrać mi szanse na życie... A ja chce jeszcze nauczyć się tak wielu rzeczy!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Sebastian Kruk - awatar

  Sebastian Kruk

  20.08.18
  20.08.18

  Witajcie Kochani!!! Po licznych kłopotach ze zdrowiem w piątek przyjęto mnie na kolejną już 5 chemię. Tym razem będzie ona troszkę skrócona ze względu na ostatnią reakcję organizmu. Nadal jestem nastawiony na walkę i liczę na to, że szybciutko wrócę do domu☺️ Kochani dziękuję Wam za wsparcie, za Waszą pomoc♥️ Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie za mnie kciuki... proszę ☺️

  Zdjęcie aktualności 18 748

Komentarze

 • Julek - awatar

  Julek

  15.08.18
  15.08.18

  Kuba trzymamy kciuki ! 💪💪❤️

 • KingA - awatar

  KingA

  15.08.18
  15.08.18

  Zdrówka !!! 😘

 • Ewa Bogdaniuk - awatar

  Ewa Bogdaniuk

  14.08.18
  14.08.18

  Trzymam 👍👍za powrót Kuby do zdrowia. Pozdrowienia od starszego Kuby z którym leżeliście trzy lata temu w IMiD na jednej sali. Powodzenia i siły w walce.

 • Ewas - awatar

  Ewas

  10.08.18
  10.08.18

  Jesteś Wielki! Życzę Ci zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.18
  10.08.18

  Trzymaj się chłopaku

Sebastian Kruk - awatar

Sebastian Kruk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 864

Justyna - awatar
20
Justyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
100
Magda
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magda - awatar
20
Magda
Radosław Zaborski - awatar
100
Radosław Zaborski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.