Zbiórka Dosyć cierpienia Kuby!!! - miniaturka zdjęcia

Dosyć cierpienia Kuby!!!

Sebastian Kruk - awatar

Sebastian Kruk

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Kuba Kruk, mam 13 lat. Moja smutna historia zaczęła się ok. 7 lat temu, kiedy nowotwór zabrał mi moją mamę. Zostaliśmy ja i moja młodsza siostra, sami z tatą.

Koszmar powrócił w lutym 2015 roku. Podczas zajęć w-f przewróciłem się i doznałem urazu prawej rękę. Po 3 miesiącach od tego zdarzenia okazało się, że tym razem RAK (osteosarcoma - nowotwór złośliwy kości, tzw. 'mięsak') dopadł mnie. Podczas operacji usunięcia nowotworu (17 września 2015), aby ratować moje życie lekarze musieli amputować prawą rękę (wraz z częścią obojczyka i łopatki). Dodatkowo miałem przerzuty na oba płuca, które też zostały zoperowane. Potem przeszedłem 8 cykli chemioterapii. W styczniu 2016 roku skończyłem chemioterapie.

Powoli wracałem do sił. Uczyłem się funkcjonować bez ręki. Nauczyłem się wykonywać szereg czynności bez prawej ręki, m.in. pięknie pisać drugą ręka. Jeździłem na kontrolne badania i byłem szczęśliwy, że wszystko przebiega pomyślnie. We wrześniu 2016 roku wróciłem do szkoły, do mojej klasy i przyjaciół. Byłem bardzo szczęśliwy wszyscy przywitali mnie z radością!!! Uczyłem się żyć z niepełnosprawnością i wychodziło mi to całkiem nieźle, ponieważ ja tak łatwo się nie poddaję potrafię jeździć na rowerze trzymając kierownice jedną ręką... Pływanie tez idzie mi bardzo dobrze. Najważniejsze było ze nowotwór znikł i mogłem cieszyć się życiem.

Nadszedł marzec 2018 roku i kontrolny tomograf.... Kochani!!!! Niestety wiadomości były bardzo złe – Ta zmora wróciła!!! Okazało się, że na lewym płucu mam zmianę tak dużą, że lekarze szybko przystąpili do operacji. Oczywiście zacisnąłem zęby i znowu byłem dzielny. Nie było łatwo... A nawet bardzo ciężko!!! Ale dałem rade! Po operacji rozpocząłem chemioterapie... Ciężka.. Obciążająca organizm.. Ale muszę przez to przejść! I na pewno dam radę! Ale znowu potrzebuję Waszej pomocy...

Kochani po 3 chemii lekarze zadecydowali o wprowadzeniu leku Nexavar. Pomoże on mi wraz z chemią zwalczyć komórki nowotworowe. Niestety lek nie jest refundowany przez NFZ!!! I teraz... najgorsze... 1 opakowanie tego leku kosztuje 16133 zł... Wystarczy na miesiąc i 6 dni leczenia. Będę leczony minimum rok czasu, czyli około 10 opakowań. Kochani pomóżcie proszę zebrać kwotę wystarczająca, bym mógł być leczony. Będę walczył obiecuje, ale potrzebuje Waszej pomocy w zebraniu 161330 zł.!!! Tak smutne jest to, że brak pieniędzy... Może odebrać mi szanse na życie... A ja chce jeszcze nauczyć się tak wielu rzeczy!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Sebastian Kruk - awatar

  Sebastian Kruk

  09.10.18
  09.10.18

  Witajcie kochani!! Po szóstej chemii mogłem trochę nacieszyć się pobytem w domu, rozpoczęła się szkoła i nauczanie indywidualne. Nie mogę, niestety na razie wrócić do szkoły Wkrótce przede mną kontrolny tomograf. Jeśli wynik będzie dobry, to będzie najszczęśliwszy dzień w moim życiu w innym przypadku operacja lub dalsza inna chemia... Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok... Bardzo proszę!!! Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wsparcie!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.10.18
  10.10.18

  Trzymaj się chłopaku! 😉

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.18
  09.10.18

  Trzymamy kciuki będzie dobrze

 • Kuba trzymam kciuki Iwona - awatar

  Kuba trzymam kciuki Iwona

  19.09.18
  19.09.18

  Kuba i Sebastian trzymajcie się. Iwona.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.18
  19.09.18

  Bądź dzielny Kuba. Jesteś moim bohaterem i wracaj do zdrowia.

 • urszula purol - awatar

  urszula purol

  18.09.18
  18.09.18

  Kuba, mam wnuka w twoim wieku, będziesz jeździł na rowerze i robił te wszystkie rzeczy , o których marzy młody chłopak, taki zwycięzca jak Ty. Jesteśmy z Tobą.

Sebastian Kruk - awatar

Sebastian Kruk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2 845

Asia Voigt - awatar
20
Asia Voigt
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Jacek - awatar
50
Jacek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dominika - awatar
20
Dominika
Tomasz Woźniak - awatar
100
Tomasz Woźniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Aniela Matyjas - awatar
50
Aniela Matyjas
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.