Rogate Ranczo woła o pomoc!

Zbiórka

W zastraszającym tempie kończą nam się zapasy słomy i siana zgromadzone w zeszłym roku dla naszych podopiecznych.  To, co obecnie zostało rozdzielamy sprawiedliwie między zwierzęta znajdujące się w naszym przytulisku.

Bardzo prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na zakup siana, słomy oraz jedzenia dla naszych podopiecznych. Ucieszymy się oczywiście również z darów w postaci siana, sianokiszonki, słomy i owsa - każda ilość będzie dla nas ratunkiem.

Koniec 2016 roku i początek 2017 to dla nas wyjątkowo trudny okres, gdyż prawie w jednej chwili pod naszą opiekę trafiło 30 głodzonych zwierząt gospodarskich (konie i krowy).

W połowie grudnia 2016 roku w efekcie interwencji  wobec niehumanitarnego traktowania zwierząt pod naszą opiekę trafiły z Radzymina cztery zimnokrwiste klacze. Były głodzone, zamknięte w oborze przez ponad 2 lata. Tonęły we własnych odchodach, które ze względu na straszny głód były ich pożywieniem. Konie cudem przeżyły prawdziwy horror.

10 lutego tego roku przeprowadziliśmy kolejną interwencję dotyczącą tym razem bydła mlecznego. We wsi koło Kościerzyny znajdowało się stado 15 krów. Zwierzęta były pozostawione same sobie bez dostępu do jedzenia oraz wody, bez schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali dosłownie w ostatniej chwili.

Zwierzęta były wygłodzone i wychłodzone, a jedna z krów w agonii zamarzała niestety na środku pola. Była tak słaba, ze już nie wstawała. Na plandece, wspólnymi siłami wciągnęliśmy biedną krowę do trailera, aby jak najszybciej dowieźć ją do lecznicy weterynaryjnej dla zwierząt gospodarskich.

Na początku marca 2017 roku inspektorzy OTOZ Animals podjęli kolejną interwencję dotyczącą zagłodzonych krów z Cięćka w województwie mazowieckim. W rezultacie kolejne 11 wycieńczonych krów i cieląt trafiło do Rogatego Ranczo w Bojanie. Niestety, siedem krów padło z głodu jeszcze wcześniej, zanim zgłoszono nam interwencję. Wszystkie krowy były przywiązane krótkimi łańcuchami do metalowych rur, bez możliwości położenia się  i odpoczynku. Na zwierzęta te niechybnie czekała śmierć głodowa.

Wszystkie zwierzęta w Rogatym Ranczo trafiły do nas w wyniku interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania. Były bite, wykorzystywane ponad siły i głodzone przez swoich poprzednich właścicieli. Teraz znalazły bezpieczną przystań i wracają do sił w przytulisku dla zwierząt gospodarskich OTOZ Animals Rogate Ranczo.

Pomóż nam zmienić ich los!


Dziennie nasi podopieczni ”po przejściach”(15 koni, osioł, 26 krów, 13 cielaków, 13 byczków, 6 kóz, 14 świnek, 40 królików i 12 kur) potrzebują 85 kostek siana i 75 kostek słomy, oraz tonę owsa na tydzień. O delikatesach, typu jabłka czy marchew, oczywiście nie zapominamy!

Koszt karmy, słomy i siana dla wszystkich zwierząt znajdujących się w naszym przytulisku wynosi 800 zł dziennie.

Czerwiec to dla nas dramatyczny miesiąc ponieważ kończą nam się środki z darowizn z 1% przekazane w 2016 roku. 

Nasze Rogate Ranczo z roku na rok staje się domem dla coraz większej liczby zwierząt. Trafiają do nas w różnym stanie wymagające specjalnej opieki, lepszego siana i słomy, dobrą jakościowo sianokiszonką też nie pogardzą.

Filmiki z kilkoma interwencjami przeprowadzonymi przez naszych inspektorów dotyczącymi niehumanitarnego traktowania zwierząt gospodarskich:

Film z Interwencji OTOZ Animals - gmina Wielbark, woj. warmińsko-mazurskie.

Filmy z interwencji OTOZ Animals - miejscowość Cielętnik, woj. warmińsko-mazurskie. 


Zobacz zdjęcia metamorfoz uratowanych  przez nas zwierząt, które przebywają pod naszą opieką w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo.

Komentarze

 • Raphael O.

  20.06.17
  20.06.17

  Dziękujemy wam za dobre serca i pomoc dla najsłabszych. Powodzenia!

  • OTOZ Animals

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   21.06.17
   21.06.17

   Dziękujemy za pomoc! Za to, że jesteście z nami!

 • Żaneta Bednarczyk

  19.06.17
  19.06.17

  Dziękuję że jesteście

  • OTOZ Animals

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Dziękujemy za pomoc!

 • Anonimowy Darczyńca

  17.06.17
  17.06.17

  Dziękuję wszystkim wolontariuszom i pomagaczom. Jesteście Wielcy!! Trzymam kciuki za nowe domki dla zwierząt. Niech będą szczęśliwe!

  • OTOZ Animals

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca

  09.06.17
  09.06.17

  Dziękuje

  • OTOZ Animals

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Dziękujemy za wsparcie!

 • Iza Izabela

  09.06.17
  09.06.17

  Grosik poszedł <3

  • OTOZ Animals

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   20.06.17
   20.06.17

   Dziękujemy!

Wpłaty - 233

 • Avatar Jarosław
  50
  Jarosław
 • Avatar Joanna
  50
  Joanna
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar młgorzata kamińska
  20
  młgorzata kamińska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar baca
  50
  baca
 • Avatar Ola Składzień
  100
  Ola Składzień
 • Avatar Agucha
  30
  Agucha
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę