Zbiórka Wiktoria leczenie, rehabilitacje - miniaturka zdjęcia

Wiktoria leczenie, rehabilitacje Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wiktoria leczenie, rehabilitacje - zdjęcie główne

Wiktoria leczenie, rehabilitacje

11 905 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 110 osób
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Wiktoria walczy z AGS – liczy się każda pomoc! 

Potrzebne są intensywne rehabilitacje!  🧡

Jestem mamą bliźniaczek, u Wiktorii w wieku 1,5 roku zdiagnozowano rzadką chorobę. Każdy kolejny dzień to dzięki leczeniu i rehabilitacji mały postęp w życiu Wiktorii, ale też obawa przed kolejnym atakiem niewidzialnego wroga… Czy można wyobrazić sobie większe przeciwieństwa? Taki jest zespół AGS. A dokładniej: zespół Aicardiego-Goutieresa AGS typ2.

Wiktoria ma 5 lat, jest małą dziewczynką z wielkim sercem do walki, która choruje na AGS od 16 miesiąca życia. Do tego czasu rozwijała się prawidłowo: uśmiechała, się, raczkowała, siedziała, gaworzyła, chodziła. Wszędzie było jej pełno! A nawet podwójnie pełno, gdyż Wiki ma ukochaną siostrę bliźniaczkę. Regres pojawił się nagle. W maju 2017r. Wiki przestała jeść, mówić, siedzieć…  

Pierwsze nowe „kroki”

Badania genetyczne WES potwierdziło u Wiki AGS. Mimo utraconych zdolności córeczka nie przestała się uśmiechać. Jako matka czułam niemoc, ogromny ból, smutek, samotność… Miesiącami oglądałyśmy świat przed szpitalne okna, ciesząc się każdym promykiem słońca. Wiki dzielnie poddawała się rehabilitacji. Walczyła nawet o najmniejsze postępy...

Leczenie w USA- jedyna szansa 💖💖

W listopadzie 2019r. Wiktoria weszła do projektu eksperymentalnych badań klinicznych w USA w CHOP w Filadelfii i… rozpoczęła leczenie. Klinika prowadzi zaawansowane badania i leczenie z dużymi sukcesami w walce z AGS u dzieci. Lek, który otrzymuje Wiktoria zmniejsza objawy choroby i hamuje stan zapalny w mózgu, chroniąc przed regresami i utratą umiejętności. Choć leczenie trwa dopiero rok, widzimy już jego małe efekty! 

Wiki na nowo zdobywa codzienne zdolności: trzyma kubek, turla się, lepiej podpiera się, próbuje pierwszych słów: mama, baba, nie...

Wiktoria bardzo dobrze toleruje lek. W tej układance jest jednak jeden smutny element – lek trzeba przyjmować codziennie. Choć program jest darmowy, potrzebne są środki finansowe na podróż, badania, konsultacje, testy i 2 kilkutygodniowe pobyty w roku w klinice w USA. W sumie ok. 55 000 zł rocznie! Ten etap projektu jest na 5 lat. 🌎✈️

Codzienna walka - intensywne rehabilitacje


Na co dzień staram się zapewnić Wiki jak najlepszy dostęp do rehabilitacji i sprzętu. Codzienna rehabilitacja Bobath, Vojta, medek, logopeda, osteopata, SI, masaże, terapia ręki, turnusy rehabilitacyjne, sprzęty ortopedyczne, wózki, pionizator, komory hiberbaryczne to tylko przykłady z naszej codzienności. To od nich zależy codzienne usprawnienie mojej córeczki. 💖💖

Niestety nie mam aż tyle środków, aby finansować przelot i pobyt w trakcie planowanych wizyt w USA oraz kilka turnusów rehabilitacyjnych każdego roku. Stąd prośba o pomoc w tej walce. Bez Twojego wsparcia nie damy rady szybko przeciwdziałać chorobie. A przy AGS czas ma szczególne znaczenie!

AGS okiem matki

Bez leku istnieje zagrożenie, że każda, nawet najmniejsza infekcja, spadek odporności znowu uruchomią stan zapalny w mózgu i ponowny regres…

W AGS wada genetyczna powoduje stan zapalny w mózgu. Zniszczeniu ulega mielina, system immunologiczny zostaje osłabiony. Następują zmiany neurologiczne, osłabienie mięśni, wiotkość…! W Polsce jest 6 dzieci z AGS, na świecie może z 150. Są jednak przypadki, którym dzięki leczeniu i intensywnej rehabilitacji udało się stanąć na nogi.

Mała-duża POMOC 💖💖

Wiki się nie poddaje. My też nie możemy się poddać. Wierzymy, że ludzi dobrej woli jest więcej... Sama robię wszystko, aby Wiktoria miała cały czas zapewniony dostęp do rehabilitacji i leku. Daje on szansę na zatrzymanie choroby, poprawę funkcji fizycznych i wzmocnienie mięśni.

W imieniu Wiki i swoim zwracam się o pomoc w walce z chorobą AGS. Proszę, daj jej szansę na na leczenie w projekcie CHOP, codzienną rehabilitację i odzyskiwanie umiejętności, które utraciła. Wiki walczy – chce stanąć na nogi. Przekaż choć 5 zł, udostępnij, wesprzyj nas dobrym słowem. To małe-duże kwoty, które mają wielką moc. Bez Twojej pomocy nie mamy szans!

Z góry dziękujemy za każde wsparcie.

Wiktoria jest podopieczną w Fundacji Avalon nr subkonta PAWŁOWSKA 8049

www.fundacjaavalon.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aga Ta Pawlowska - awatar

  Aga Ta Pawlowska

  13.12.2018
  13.12.2018

  Dzielnie ćwiczymy,
  dziękuję za wsparcie!

  Zdjęcie aktualizacji 22 961

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • andrzejdanielak - awatar

  andrzejdanielak

  06.02.2020
  06.02.2020

  Sila w Modlitwie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.06.2019
  06.06.2019

  powodzenia!

11 905 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 110 osób
Aga Ta Pawlowska - awatar

Aga Ta Pawlowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 110

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Maciej - awatar
Maciej
50
NikaPoter - awatar
NikaPoter
200
Ewelina Zabawa - awatar
Ewelina Zabawa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij