Zbiórka Na dobry start - zdjęcie główne

Na dobry start

4 500 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby

Huraaaaaa! Oficjalnie startujemy! Pomóż nam móc działać!

Strefa Kota - Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów zostało założone wrześniu 2021 roku przez 4 wolontariuszki. Połączyła nas miłość do kotów, chęć niesienia im pomocy i niezgoda na obojętność wobec ich losu.

Nasze motto to: Sterylizuj. Zapobiegaj cierpieniu. Uświadamiaj.

Nadrzędnym aspektem działalności Stowarzyszenia jest niesienie pomocy kotom wolno żyjącym (tzw. dzikim), poprawa warunków ich bytowania, respektowania ich praw oraz walka z bezdomnością poprzez wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji. 

Strefa Kota współpracuje również ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących  (tzw. karmicielami) w prawidłowej opiece nad ich podopiecznymi. Pomagamy w wyłapywaniu na zabiegi sterylizacji i kastracji by zapobiegać narodzinom niechcianych kociąt. Wspieramy w leczeniu i stawiamy ciepłe domki dla kotów wolno żyjących, tak ażeby miały bezpieczne schronienie. Pomagamy w mediacjach w sytuacjach konfliktowych.

Otaczamy również opieką koty bezdomne czyli te, które zostały wyrzucone lub się zagubiły. Leczymy je, odkarmiamy, socjalizujemy. Dajemy im tymczasową przystań, namiastkę domu zanim znajdziemy im dobrych, odpowiedzialnych opiekunów. Tylko od stycznia 2021 do grudnia 2021 znaleźliśmy 52 kotom nowe, odpowiedzialne domy. Pod naszą opieką przebywa średnio 13 kotów, z czego większość wymaga leczenia.

Edukujemy społeczeństwo na temat kocich praw, potrzeb i sterylek ( to nasze plakaty o prawach kotów widzisz na mieście) i propagujemy ideę wolontariatu. Fajnie jest pomagać!

Staramy się o Bazę Strefy Kota - pomieszczenie, które będzie służyło jako szpitalik, dom tymczasowy oraz punkt spotkań dla karmicieli.

Do tej pory nasza baza wyglądała tak:

Teraz, dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach wygląda tak:

Nasze działania są non - profit, działamy na zasadzie wolontariatu poza obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, a swoją działalność opieramy wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców. Non-profit – jedyny profit to kocia wdzięczność.

 Do tej pory pomagaliśmy kotom z własnych środków, ale wraz z formalnym założeniem stowarzyszenia, zwracamy się do Was o wsparcie, bo jakbyśmy nie chcieli sami nie damy rady - a koty czekają !

Jak wykorzystamy Twoje wsparcie?

 • zakupimy karmę. żwirek, leki, środki czystości dla podopiecznych naszego stowarzyszenia, którzy przebywają w domach tymczasowych
 •  zakupimy środki odrobaczające i zabezpieczające zwierzęta przeciw kleszczom, pchłom i innym insektom
 •  zapewnimy leczenie i pobyt w "szpitaliku"  kotom rannym, chorym i wymagającym opieki weterynaryjnej
 • zapewnimy pobyt w szpitaliku i opiekę kotkom po zabiegu kastracji przez min. 7 dni, a kocurkom przez min. 2 dni
 • część środków przeznaczymy na kastrację i sterylizację, aby zapobiegać powiększaniu się bezdomności zwierząt
 • opłacimy ogłoszenia dla kotów poszukujących domu
 • zakupimy potrzebny sprzęt do wyłapywania kotów na zabiegi sterylizacji i kastracji

STREFA KOTA. Oby każdy bytowski kot w potrzebie miał się gdzie schronić!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Agata Deja - awatar

  Agata Deja

  29.07.2023
  29.07.2023

  Dziękujemy za dobroć Wielkie Mrauuu od Alko I Narko

  • Strefa Kota Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów - awatar

   Strefa Kota Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów - Organizator zbiórki

   30.07.2023
   30.07.2023

   To była dla was wielka przyjemność! Pani Agato, z całego serca dziękujemy za tak hojne wsparcie,które pozwoli nam dalej pomagać. Ściskamy Alko i Narko ! Wszystkiego dobrego:)

 • Hania Szymczak - awatar

  Hania Szymczak

  10.11.2021
  10.11.2021

  Z pozdrowieniami od Szarutka :)

  • Strefa Kota Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów - awatar

   Strefa Kota Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów - Organizator zbiórki

   30.07.2023
   30.07.2023

   Dziękujemy z całego serca:) Pozdrawiamy Szarutka:*

4 500 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby

Wpłaty: 43

Agata Deja - awatar
Agata Deja
775
Hanna Dawidowska - awatar
Hanna Dawidowska
50
Julia Łapucka - awatar
Julia Łapucka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Kurek - awatar
Anna Kurek
50
Dorota SZYMAŃSKA - awatar
Dorota SZYMAŃSKA
100
Bozena - awatar
Bozena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
EwaB - awatar
EwaB
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij