Zbiórka Na dobry start - zdjęcie główne

Na dobry start

3 675 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Huraaaaaa! Oficjalnie startujemy! Pomóż nam móc działać!

Strefa Kota - Stowarzyszenie dla Bytowskich Kotów zostało założone wrześniu 2021 roku przez 4 wolontariuszki. Połączyła nas miłość do kotów, chęć niesienia im pomocy i niezgoda na obojętność wobec ich losu.

Nasze motto to: Sterylizuj. Zapobiegaj cierpieniu. Uświadamiaj.

Nadrzędnym aspektem działalności Stowarzyszenia jest niesienie pomocy kotom wolno żyjącym (tzw. dzikim), poprawa warunków ich bytowania, respektowania ich praw oraz walka z bezdomnością poprzez wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji. 

Strefa Kota współpracuje również ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących  (tzw. karmicielami) w prawidłowej opiece nad ich podopiecznymi. Pomagamy w wyłapywaniu na zabiegi sterylizacji i kastracji by zapobiegać narodzinom niechcianych kociąt. Wspieramy w leczeniu i stawiamy ciepłe domki dla kotów wolno żyjących, tak ażeby miały bezpieczne schronienie. Pomagamy w mediacjach w sytuacjach konfliktowych.

Otaczamy również opieką koty bezdomne czyli te, które zostały wyrzucone lub się zagubiły. Leczymy je, odkarmiamy, socjalizujemy. Dajemy im tymczasową przystań, namiastkę domu zanim znajdziemy im dobrych, odpowiedzialnych opiekunów. Tylko od stycznia 2021 do grudnia 2021 znaleźliśmy 52 kotom nowe, odpowiedzialne domy. Pod naszą opieką przebywa średnio 13 kotów, z czego większość wymaga leczenia.

Edukujemy społeczeństwo na temat kocich praw, potrzeb i sterylek ( to nasze plakaty o prawach kotów widzisz na mieście) i propagujemy ideę wolontariatu. Fajnie jest pomagać!

Staramy się o Bazę Strefy Kota - pomieszczenie, które będzie służyło jako szpitalik, dom tymczasowy oraz punkt spotkań dla karmicieli.

Do tej pory nasza baza wyglądała tak:

Teraz, dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach wygląda tak:

Nasze działania są non - profit, działamy na zasadzie wolontariatu poza obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, a swoją działalność opieramy wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców. Non-profit – jedyny profit to kocia wdzięczność.

 Do tej pory pomagaliśmy kotom z własnych środków, ale wraz z formalnym założeniem stowarzyszenia, zwracamy się do Was o wsparcie, bo jakbyśmy nie chcieli sami nie damy rady - a koty czekają !

Jak wykorzystamy Twoje wsparcie?

 • zakupimy karmę. żwirek, leki, środki czystości dla podopiecznych naszego stowarzyszenia, którzy przebywają w domach tymczasowych
 •  zakupimy środki odrobaczające i zabezpieczające zwierzęta przeciw kleszczom, pchłom i innym insektom
 •  zapewnimy leczenie i pobyt w "szpitaliku"  kotom rannym, chorym i wymagającym opieki weterynaryjnej
 • zapewnimy pobyt w szpitaliku i opiekę kotkom po zabiegu kastracji przez min. 7 dni, a kocurkom przez min. 2 dni
 • część środków przeznaczymy na kastrację i sterylizację, aby zapobiegać powiększaniu się bezdomności zwierząt
 • opłacimy ogłoszenia dla kotów poszukujących domu
 • zakupimy potrzebny sprzęt do wyłapywania kotów na zabiegi sterylizacji i kastracji

STREFA KOTA. Oby każdy bytowski kot w potrzebie miał się gdzie schronić!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Hania Szymczak - awatar

  Hania Szymczak

  10.11.2021
  10.11.2021

  Z pozdrowieniami od Szarutka :)

3 675 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 41

Julia Łapucka - awatar
Julia Łapucka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Kurek - awatar
Anna Kurek
50
Dorota SZYMAŃSKA - awatar
Dorota SZYMAŃSKA
100
Bozena - awatar
Bozena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
EwaB - awatar
EwaB
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dąbrówka - awatar
Dąbrówka
100
Dariusz Rygliszyn - awatar
Dariusz Rygliszyn
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij