Zbiórka Renowacja organów - Bieniewo - miniaturka zdjęcia

Renowacja organów - Bieniewo Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Renowacja organów - Bieniewo - zdjęcie główne

Renowacja organów - Bieniewo

765 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Maślanka - awatar

Mateusz Maślanka

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?
Parafia św. Marii Magdaleny w Bieniewie (kościół z 1789 r.), - jesteśmy małą wspólnotą znajdującą się w centrum Warmii. Od lat zarządzający parafią i parafianie aktywnie zaangażowani są  w ochronę i pielęgnowanie naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego. W ostatnich latach zostały przeprowadzone prace związane z: wymianą dachu na budynku kościoła, wymianą dachu na wieży, odwodnienie, a latem ruszają prace związane z renowacją elewacji wieży kościoła. Z inicjatywy wspólnoty parafialnej, zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę funduszy na odnowienie zabytkowych organów naszego kościoła. Prace są już w toku, a do zebrania została nam jeszcze znaczna kwota. Wykonawcą remontu jest firma Organmistrzostwo Łukasz Ziółkowski ze Świebodzina. 

Na co zbieramy pieniądze?
Naszym celem jest zebranie 100 000 zł na kompleksowy remont organów, które zostały zbudowane przez wybitnego budowniczego, Bruno Goebela. Organy te nie były używane przez ostatnie 30 lat i wymagają znacznych prac renowacyjnych, w tym naprawy wymiany piszczałek, renowacji kontuaru wraz z klawiaturami oraz instalacji nowego systemu zasilającego - wiatrownicy i silnika.

Jak zostaną wykorzystane zebrane środki?
Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

 • Naprawę i renowację zniszczonych piszczałek i kontuaru,
 • Instalację nowej dmuchawy oraz nowoczesnego silnika zasilającego,
 • Ogólną konserwację i odrestaurowanie instrumentu, aby mógł on ponownie służyć naszej wspólnocie.


Jak wiele znaczy dla nas pomoc i jak bardzo będziemy za nią wdzięczni?
Wasze wsparcie ma kluczowe znaczenie dla ocalenia tego ważnego dla naszego kościoła instrumentu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy wkład, niezależnie od jego wielkości. Każda pomoc zbliża nas do celu, umożliwiając przyszłym pokoleniom cieszenie się pięknem muzyki organowej.


Zakończenie
Rozpoczęcie prac miało miejsce w marcu 2023 roku, zaś zakończenie planujemy w maju 2024 roku. Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia, która pomoże przywrócić do życia ten niezwykły instrument muzyczny. Aktualizacja: Termin oddania organów został przesunięty na lipiec 2024 z uwagi na konieczność prac dodatkowych. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mateusz Maślanka - awatar

  Mateusz Maślanka

  15.05.2024
  15.05.2024

  Aktualizacja: W czwartek w Parafii byli organmistrzowie. Przywieźli część gotowych elementów, wzmocnili podłogę i zabrali elementy szafy zewnętrznej, które muszą być wymienione z powodu zniszczenia. To potrwa jeszcze ok. 2 miesięcy. Wykonawcą projektu jest firma Organmistrzostwo Łukasz Ziółkowski ze Świebodzina.

765 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Maślanka - awatar

Mateusz Maślanka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kamil - awatar
Kamil
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij