Kto zna Czarną, ten wie jakim cudownym kotem JEST - przez chwilę miałam ochotę napisać "była", ale przecież nadal żyje, i jest tak bardzo waleczna, że nie pozwolę pozbawić jej przedrostka JEST, bo wiem, że Czarna wygra.
Z czym? No właśnie, dopadła nas okropnie przebiegła choroba, Czarna choruje na zapalenie otrzewnej. Zaczęło się od postaci suchej, potem przeszło na mokrą i do tego neurologiczna postać....
Z żywego, biegającego, niesamowicie przytulaśnego kota z dnia na dzień uszło życie i cała radość, jaką w sobie miała.
Do lekarza trafiliśmy 23.10.2023. Nie jadła, nie piła, była apatyczna. Dostała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Mieliśmy przyjść skontrolować jej stan za 3 dni. Wykonano badania krwi i moczu.
- 26.10.2023 - brak poprawy, nie je, nie pije, nie wypróżnia się, nie ma wymiotów i biegunki. Podczas chodzenia porusza się prawidłowo. Osłuchowo ok, brzuch miękki i niebolesny, temperatura 39,6. Dostała: Duphalyte, Shotapen, Melovem, Meloxidyl, Optilyte.
- 28.10.2023 i 30.10.2023 - sytuacja dokładnie taka sama jak wyżej, leki te same.
- 31.10.2023 - wykonano USG i ponowiono badania krwi. Zastosowano dokładnie te same leki, kotka bez zmian.
- 01.11.2023 - przyszły wyniki i od razu do lekarza. Podano Shotapen, Duphalyte, Hepatiale Forte (do podawania w domu) i Vetemex. Śluzówki żółte. Kotka słaba. Nic się nie poprawiło. Temperatura 38,1. Nadal nie je, nie pije. Zaczęłam karmić strzykawką. Waży 3,7 kg. Wstępnie postawiona diagnoza. Rozpoczęliśmy stosowanie bardzo drogiej terapii, czyli dzień 1. Dawka 8 mg/kg
- 02.11.2023 - temp. 38,1, podano Duphalyte, Optilyte Fresenius, Ornipural + Hepatiale w domu. Skóra i błony żółte. Stan bez zmian. Nadal karmiona strzykawką. Drogi lek dzień 2. Dawka 8 mg/kg.
- 03.11.2023 - Waga 3,9 kg. Temp 38,1. Leki te same i u lekarza i w domu. Karmienie strzykawką. Drogi lek dzień 3. Dawka 8 mg/kg.
- 04.11.2023 - temp 38,7. Waga ta sama. Leki te same. Drogi lek dzień 4. Dawka 10 mg/kg.
- 05.11.2023 - temp i waga ta sama. Leki te same. Drogi lek dzień 5. Dawka 10 mg/kg. Kotka zaczęła przewracać się, pojawiło się drżenie, ogólny stan kiepski, zaczęła się ślinić. Wyglądowo wrak kota.
- 06.11.2023 - zmiana lekarza. stan kotki ogólny bardzo zły, brzuch duży, balotujący znacznie, rozjechane kończyny miedniczne, brak koordynacji i możliwości poruszania się, pozycja głowy przykurczona, wymuszona, serce osłuchowo w tachykardii, wzmożony wysiłek oddechowy, w USG masywne wodobrzusze, w punkcji obecny płyn żółty, minimalnie ciągliwy. Intensywna próba stabilizacji stanu ogólnego. W trakcie wizyty u lekarza atak padaczkowy, po ataku przez chwilę oddech periodyczny i sinica, rozszerzenie źrenic, oczopląs subtelny. Śpiączka farmakologiczna. Zastosowano masę leków i kroplówek. Zbadano krew, dołączę tu kopię. Kotkę przewiozłam do szpitala w razie kolejnych ataków padaczkowych. Drogi lek dzień 6. Dawka 12 mg/kg.
- 07.11.2023 - nie było żadnego ataku padaczki, ale kotka w stanie ogólnym złym. Wczoraj nie reagowała na bodźce, dziś jakimś cudem wstała jak mnie usłyszała i zaczęła miauczeć. Czekamy na wyniki badań krwi. Drogi lek dzień 7. Dawka 12 mg/kg.
Leczenie zapalenia otrzewnej jest okropnie drogie. Nie chodzi o samą terapię, ale też o pobyt w szpitalu, codzienną terapię wspomagającą, masę badań. Ale nie wyobrażamy sobie żeby nie ratować Czarnej....
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!