Zbiórka Pomóż mi odzyskać życie 94 - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi odzyskać życie 94 Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż mi odzyskać życie 94 - zdjęcie główne

Pomóż mi odzyskać życie 94

0 zł  z 425 600 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Jurkiewicz - awatar

Karolina Jurkiewicz

Organizator zbiórki

Proszę, przeczytaj, udostepnij, pomóż 🙏

29-letnia pacjentka, z wywiadami porażenia mózgowego dziecięcego oraz padaczki pourazowej, zgłosiła się na konsultację psychiatryczną z powodu zaburzeń depresyjno-lękowych oraz zaburzeń adaptacyjnych w reakcji na traumatyczne wydarzenie- pobicie przez byłego partnera. Z racji sytuacji zdrowotnej pacjentki- znaczny deficyt opieki, niedomoga układu ruchu, nasilone objawy neurologiczne, konsultacja odbyła się w formie zdalnej.
Przed dwoma laty pacjentka została dotliwie pobita przed ówczesnego partnera, co poskutkowało urazem głowy, z powodu którego pacjentka musiała być hospitalizowana. Hospitalizacja obywała się w ramach OIOM Szpitala Wojewódzkiego. Przed pobieciem, pomimo faktu mózgowego porażenia dziecięcego, pacjentka była aktywna fizycznie i społecznie.
Powodem zgłoszenia się pacjentki na wizytę w dniu dzisiejszym są nasilone objawy depresyjno-lękowe skutkujące niemożnością podajemowania rehabilitacji oraz zaburzenia adaptacyjne. Pacjentka ujawnia w rozmowie szereg objawów typowych dla zaburzeń depresyjnych i lękowych. Podaje, że ma poczucie bezsilności oraz skrajnie obniżony nastrój. Relacjonuje tendejcję do płaczliwości i drażliwości. Ujawnia rezygnacyjne podejście do przyszłości, będące typowym objawem epizodu depresyjnego. Podaje, że czasem wolałaby nie zostać odratowana po doznanym urazie. Zdradza niechęć do życia wtórną do zaburzeń depresyjnych i trudności życiowych. Wypowiedzi pacjentki świadczą o anhedonii, awolicji. Chora stara się angażować w dostępne jej formy spędzania czasu, ale sprawia jej to trudność. Obserwuje u siebie niedobór energii, co negatywnie wpływa na jej możliwości uczestnictwa w fizjoterapii. Neguje zaburzenia snu, zasypia sprawnie i przesypia noc, ale sen indukowany jest podażą leków. Neguje zaburzenia apetytu, ale w kwestii spożywania posiłków jest zależna od personelu placówki, w której przebywa. Spytana o problemy z koncentracją i pamięcia neguje.
Pacjentka zdradza nasilony niepokój związny z perspektywą poddawania się rehabilitacji. Boi się, że w trakcie ćwiczeń dozna napadu padaczkowego i wtórnie do tego urazu. Ma silną obawę przed ćwiczeniami rehablitacyjnymi, w ich perspektywie zaczyna doświadczać silnego lęku i objawów pod postacią somatyczną: zawroty głowy, wzmożone napięcie mięśni, nadmierna potliwość. W przeszłości łatwiej przychodziły jej ćwiczenia rehabliacyjne, ale w miarę upływu czasu lęk nasila się i uniemożliwia pacjentce angażowanie się w rehabiliację. Pacjentka sama ocenia, że jest bardzo nerwowa. Ujawnia skłonność do martwienia się, katastrofizacji. Ma wgląd w psychiatryczny charakter doznawanych objawów. Widzi zależność pomiędzy lękiem a niemocą. Pacjentka poza lękiem przed napadem padaczkowym obawia się też swojego byłego partnera. Boi się, że jak opuści ośrodek to były partner może zrobić jej krzywdę.
Przed sytuacją pobicia pacjentka nie przejawiała zaburzeń lękowych. W okresie ciąży miała obawy przed upadkiem i uszkodzeniem dziecka, ale po porodzie objawy lęku minęły.

Kochani, myślałam już, że gorzej być nie może...A jednak! Do mojej i tak już nie krótkiej listy chorób dopisywane są kolejne...


Kto mnie zna  ten wie ,że z natury jestem optymistką i staram się nie baczyć na przeszkody tylko iść przed siebie z uśmiechem na twarzy oraz nadzieją w sercu na lepszą przyszłość .


Dziś już nie jest to takie proste. Choroby z którymi się zmierzam na codzień odbierają mi nadzieję,  że będzie lepiej. Gdyby nie Wy i wasze wsparcie pewnie już dawno bym się poddała. To Wy Kochani , Wasze słowa wsparcia i chęć pomocy innym dodaje mi siły.Wiem, że zawsze mogę na Was liczyć. Dziękuję, że jesteście!!!


Dlatego zwracam się do wszystkich osób które chciałby mnie wesprzeć w mojej walce o zdrowie... o pomoc. Proszę, udostępniajcie mój apel. Z góry bardzo dziękuję.  ❤

0 zł  z 425 600 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Jurkiewicz - awatar

Karolina Jurkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij