Zbiórka Szansa na dłuższe życie - zdjęcie główne

Szansa na dłuższe życie

4 245 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Milenka (4l.), Ola (13 l.), Lenka (4 l.), Marysia (12 l.), Paulina (11 l.), Julka (5 l.), Milenka (10 l.), Hania (1,5 l.), Maja (6 l.), Wiktoria (11 l.), Julia (3 l.), Jagódka (1,5l.) - walczą z nieuleczalną chorobą MUKOWISCYDOZĄ.

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Mukohelp (www.muko.help) działająca na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Dziewczynki biorą udział w projekcie Mukokalendarza na 2021 rok. Chcemy wesprzeć je w codziennej walce poprzez zakup leków i suplementów diety, a także rehabilitacją - pomagającą utrzymać płuca w dobrej formie. Ich życie, to codzienna walka o oddech! Z zewnątrz zdrowe, uśmiechnięte dziewczynki, a w środku choroba, która robi spustoszenie niszcząc organy i utrudniając codzienne funkcjonowanie. 

Potrzebujemy Waszej pomocy, by dodać im siły i wiary, że nie są same, ale także by odciążyć rodziny z wysokich kosztów finansowych, jakie ponoszą na comiesięczne leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny. 

PROSIMY UDOSTĘPNIAJCIE! Razem możemy więcej! :) 

Każde wsparcie jest dla nas cenne i ważne. Natomiast jeżeli ktoś zechce wesprzeć nas wyższą kwotą oferujemy opcję NADPŁAĆ PRZYSZŁĄ USŁUGĘ:
w zamian za wpłaty proponujemy:

- 50zł - duży kalendarz A3 2021 rok (z naszymi mukobohaterkami w roli głównej :))
-30zł - mały/biurkowy kalendarz 2021.
Wykonanie usługi nastąpi w okolicach września, po wydruku kalendarzy. Przy wpłacie prosimy o dopisanie adresu, na który mamy wysłać kalendarz. Można także dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Fundacji: 11 9096 004 2001 0078 3310 0001 (w tytule prosimy wpisać adres wysyłki kalendarza). 

KILKA SŁÓW O NASZYCH MUKOBOHATERKACH:

Jagódka (1,5 l.) - wesoła kruszynka, która po raz kolejny w tym roku przebywa na około twutygodniowym leczeniu w szpitalu.
Ola (13 l.) - jeździ na rolkach i uczy się gry na gitarze. Świetnie radzi sobie z inhalacją i drenażem. Jej płuca dobrze funkcjonują, niestety wątroba jest w kiepskim stanie. Lekarze przewidują, że za 3 lata konieczny będzie przeszczep.
Marysia (12 l.) - o mukowiscydozie dowiedziała się w wieku 5 lata (dopiero od 2009 roku wszystkie noworodki poddawane są badaniom przesiewowym w kierunku mukowiscydozy). Zmaga się ze stłuszczeniem wątroby. Dodatkowo jest astmatyczką i alergiczką przyjmującą duże dawki sterydów.
Wiktoria (11 l.) - jest zdolną uczennicą, świetnie opanowała techniki drenażowe. Marzy by zostać projektantką mody i modelką.
Milenka (4 l. ) - uśmiechnięta i wesoła dziewczynka z wiernym przyjacielem psem Dropsem. W momentach kryzysu związanego z codziennym, systematycznym wykonywaniem inhalacji i drenażu, starsza siostra wspiera ją i wspólnie wykonują inhalację.
Julia (3,5 l.) - urodziła się w 33 tyg. ciąży z niedrożnością smółkową jelit. W pierwszej dobie życia przeszła operację polegająca na usunięciu ok 30 cm jelita cienkiego oraz wyłonieniu stomii na powierzchnię brzucha. Po 10 miesiącach udało się przywrócić ciągłość układu pokarmowego jednak przez ponad rok musiała być żywiona pozajelitowo. Niestety po drodze nie obeszło się bez licznych infekcji, zapalenia oskrzeli i sepsy. Długotrwałe żywienie pozajelitowe oraz przyjmowanie dużej ilości leków bardzo obciążyło wątrobę. Dzięki ciągłej rehabilitacji układu oddechowego, odpowiedniemu leczeniu i przyjmowaniu enzymów trawiennych jej stan jest dobry. Jest pełną życia dziewczynką uwielbiającą maskotki.
Paulina (11 l.) - jest bardzo szczupłą, uśmiechniętą dziewczynką codziennie udowadniającą mukowiscydozie, że nie podda się tak łatwo.
Julia (5 l.) - to mała modnisia, troszkę nieśmiała, o pięknych kręconych włosach. Dopiero uczy się walki z mukowiscydozą. Rodzice pilnują, by systematyczna rehabilitacja i odpowiednie leczenie pozwoliło jej w przyszłości spełniać marzenia.
Hania (1,5 l.) - ona także urodziła się z niedrożnością smółkową i wymagała operacji. Dowiedziawszy się o mukowiscydozie cała rodzina musiała przestawić się na inny tryb funkcjonowania i zrobić wszystko, by mała Hania od razu otrzymała odpowiednią pomoc. Od pierwszych dni życia przyzwyczaja się do codziennej rehabilitacji pozwalającej jej lepiej i pełniej oddychać.
Lenka (4 l.) - jest drobniutką dziewczynką, która zmaga się z bardzo dużym problemem jakim jest niedożywienie w mukowiscydozie i osiągnięcie odpowiedniej wagi i wzrostu. Jej codziennością są inhalacje i drenaż, które wykonuje z mamą. Lenka uwielbia śpiewać.
Maja (6 l.) - urodziła się w 35 tyg. ciąży z bardzo powikłaną niedrożnością smółkową. W pierwszej dobie życia konieczna była operacja i wyłonienie stomii (poźniej przeszła jeszcze dwie operacje). Objawy ze strony układu pokarmowego co jakiś czas przypominają o sobie i doskwierają. Maja ma także problemy z polipami nosa i częstymi zapaleniami zatok. Rehabilitacja oddechowa oraz obowiązki szkolne wypełniają jej napięty dzień.
Milenka (10 l.) - jest bardzo wesołą i aktywną dziewczynką o wielu zainteresowaniach: wyszywa, rysuje, szyje, uczy się gry na pianinie. Mukowiscydoza nauczyła ją obowiązkowości i dbania o siebie, a warto zaznaczyć, że brak systematyczności w leczeniu i rehabilitacji oraz zaniedbanie czynności higienicznych wpływa na pogorszenie stanu zdrowia.

Czym jest MUKOWISCYDOZA?
To genetyczna, wieloukładowa i wielonarządowa choroba powodująca, że w organizmie chorego produkowana jest nadmiernie gęsta i lepka wydzielina zaburzająca pracę płuc, dróg oddechowych i przewodu trzustkowego. Często towarzyszą jej choroby dodatkowe jak cukrzyca, marskość wątroby, problemy z zatokami.

DLACZEGO POMAGAMY CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ?
Ponieważ polski system wspierania tej grupy pacjentów jest niewystarczający. Brakuje odpowiednio przygotowanych miejsc w szpitalach i personelu przeszkolonego w ramach tej jednostki chorobowej. Pacjenci nie mają dostępu do darmowej rehabilitacji. Dodatkowo brakuje fizjoterapeutów przeszkolonych w kierunku fizjoterapii oddechowej, bez której mukopacjenci nie byliby w stanie dobrze funkcjonować. Polska nie refunduje dla nich najnowszych leków wpływających na przyczynę choroby. Miesięczny koszt leczenia jest wysoki i w zależności od stanu pacjenta waha się od 1 tys. zł do nawet 3 tys. zł. Nie każda rodzina może pozwolić sobie na zakup odpowiedniego sprzętu fizjoterapeutycznego, wszystkich leków, czy suplementów diety. 

Mukowiscydoza to choroba, której nie widać. Ona wyniszcza od wewnątrz.

Na co dzień chorzy borykają się z:
- napadowym lub przewlekłym kaszlem
-dusznościami
-nawracającymi zapaleniami płuc i/lub oskrzeli, powodującymi w konsekwencji rozstrzenia oskrzeli i włóknienia płuc,
-polipami nosa,
-przewlekłymi zapaleniami zatok bocznych nosa,
-lepkim i gęstym śluzem, który z czasem doprowadza płuca do ich niewydolności i przedwczesnej śmierci pacjenta
-przewlekłymi zakażeniami pałeczkami ropy błękitnej lub gronkowcem złocistym,
-niską wagą i problemami jelitowymi, doborem odpowiedniej dawki kreonu i odpowiedniej wysokokalorycznej diety
-częstymi i długimi pobytami w szpitalu.


Pacjent od diagnozy przez całe życie poddany zostaje terapii i opiece zespołu specjalistów. Systematycznie musi przechodzić badania kontrolne, a stany zaostrzenia choroby wymagają długotrwałej hospitalizacji.  

Dzień mukopacjenta składa się z trzech (w stanach zaostrzenia więcej) inhalacji (z solą fizjologiczną oraz lekami) i przynajmniej dwóch drenaży oczyszczających płuca z zalegającego śluzu. Na stałe wymagają przyjmowania wielu leków i suplementów diety wzmacniających ich osłabiony organizm, a do każdego posiłku obowiązkowo zażywają kreon wspomagający trawienie pokarmów. Istotna jest także codzienna aktywność fizyczna pomagająca utrzymać dobrą kondycję. Ze względu na wysokie ryzyko zakażenia bakteryjnego, otoczenie chorego musi być utrzymywane w bardzo dobrym stanie higienicznym. 


Nie bądź obojętny. Pomóż im w tej nierównej walce! Wpłać nawet najmniejszą kwotę. DOBRO WRACA!

Każda z naszych beneficjentek choruje na mukowiscydozę i każda boryka się z nieco innymi dolegliwościami. Mukowiscydoza jest różnorodna i nieprzewidywalna. W każdym momencie stan pacjenta może ulec zmianie i spowodować nieodwracalane zmiany. Chorzy żyją w nieustannym strachu o każdy nowy dzień. Starają się unikać groźnych dla nich zakażeń, na które zdrowy człowiek nie zwraca uwagi. Nasze zwykłe przeziębienie jest dla nich dużym zagrożeniem. W Polsce połowa chorych umiera przed 22 rokiem życia. Średnia długość życia wynosi zaledwie 25 lat. Życie chorych zależy od prawidłowego, objawowego leczenia i codziennych, dobrze i systematycznie wykonywanych zabiegów rehabilitacyjnych, a także od szczęścia i możliwości finansowych.


Komentarze


  • Natalia- Przemek-Karol - awatar

    Natalia- Przemek-Karol

    03.07.2020
    03.07.2020

    Duzo zdrowka dla Wszystkich Pozdrawiamy Maje 🤗 i pozostale dzieciaczki

4 245 zł  z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Wpłaty: 53

Renata - awatar
Renata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Natalia Matysiak - awatar
Natalia Matysiak
50
Marta S. - awatar
Marta S.
100
Grzegorz Brogowski - awatar
Grzegorz Brogowski
200
Mateusz Marek - awatar
Mateusz Marek
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij