Janusz Kulig - film

4 355 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Gola - awatar

Agnieszka Gola

Organizator zbiórki

Janusz Kulig - trzykrotny mistrz Polski, wicemistrz Europy, dwukrotny mistrz Europy Centralnej oraz mistrz Słowacji. Jednak to nie tytuł "zdobił" Janusza, choć rajdy samochodowe były całym jego życiem. Janusz przede wszystkim był synem, mężem, ojcem, przyjacielem, szefem i cudownym człowiekiem. 13 lutego 2004 roku Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. W dniu jego śmierci w motosporcie zakończyła się pewna epoka. Od tego dnia rajdy samochodowe w Polsce już nigdy nie były takie same. 

Od śmierci naszego Mistrza minęło już 15 lat lecz w sercach kibiców Janusz pozostanie na zawsze. W kwietniu 2019 roku na rynku ukazała się książka Janusz Kulig - Niedokończona historia. To zbiór rozmów z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko.

Książka, to jednak wciąż za mało. Od dwóch lat pracujemy nad filmem o Januszu Kuligu. Jednak skompletowanie budżetu nie jest łatwe. Wciąż odbijamy się od ściany. Powody są różne, jednak my nie chcemy się poddać. Patrząc na ogromne zainteresowanie książką wierzymy, że film o Januszu odniesie równie duży sukces, albo jeszcze większy. 

Ideą filmu o Januszu Kuligu jest pokazanie jakim był utalentowanym zawodnikiem, odnoszącym sukcesy nie tylko na arenie narodowej ale także międzynarodowej oraz jakim był  wspaniałym synem,  ojcem i przyjacielem. W filmie zostaną odtworzone wypowiedzi Janusza Kuliga, których udzielał mediom podczas całej swojej kariery sportowej.  Będą to wypowiedzi dotyczące nie tylko jego kariery sportowej ale także wspomnienia z dzieciństwa, marzenia o rajdach, chwile sukcesu i porażek. Wszystkie wypowiedzi Janusza Kuliga, które zostaną wykorzystane w filmie będą czytane przez profesjonalnego lektora, a każda rozpoczęta historia ( wypowiedź) Janusz Kuliga będzie kontynuowana przez członków jego rodziny, przyjaciół, rajdowców,pilotów. W taki sposób chcę przeprowadzić widza przez całe życie Mistrza, nie pomijając żadnych ważnych wątków jego kariery zawodowej oraz życia prywatnego.  W filmie nie zabraknie archiwalnych nagrań, które jeszcze nigdzie nie były publikowane. 

Docelowo chcemy trafić z filmem do kin oraz telewizji. Wszystko mamy dopięte, prócz najważniejszego - budżetu. Po kilku miesiącach przemyśleń i rozmowach z bliskim Janusza postanowiliśmy założyć tę zbiórkę. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się wyprodukować film  godny naszego Mistrza!

Dziękujemy za każdą złotówkę, która w chwili obecnej jest dla nas na wagę złota!

Obiecaliśmy, że wyprodukujemy ten film. I głęboko wierzymy, że wspólnie damy radę

"Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają nie umiera nigdy"

Dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Staś - awatar

  Staś

  29.10.2019
  29.10.2019

  Polecam sie przy produkcji - proszę o kontakt :)

  • Agnieszka Gola - awatar

   Agnieszka Gola - Organizator zbiórki

   05.11.2019
   05.11.2019

   Zapraszamy do kontaktu na profil FB Niedokończona historia

 • Rydzu - awatar

  Rydzu

  24.10.2019
  24.10.2019

  Trzymam kciuki za powodzenie zbiórki i realizację filmu.

 • Piotr Fetela - awatar

  Piotr Fetela

  24.10.2019
  24.10.2019

  Trzymam kciuki 🙏

 • Marian Michalski - awatar

  Marian Michalski

  24.10.2019
  24.10.2019

  Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.2019
  24.10.2019

  Wierzę że uda się zrealizować ten film. Po wspaniałej książce nie mogę się już doczekać..... Pozdrawiam. Anna

4 355 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Gola - awatar

Agnieszka Gola

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał - awatar
Michał
20
Kamilos123 - awatar
Kamilos123
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jaco DW - awatar
Jaco DW
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij