Zbiórka Studia w Royal College of Music - miniaturka zdjęcia

Studia w Royal College of Music Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Studia w Royal College of Music - zdjęcie główne

Studia w Royal College of Music

27 643 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 311 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Ratajczak - awatar

Katarzyna Ratajczak

Organizator zbiórki

Szanowni, Drodzy, Kochani! 

Mogę spełnić marzenie i rozpocząć za kilka miesięcy naukę w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie – Royal College of Music w Londynie, ale potrzebuję Waszej pomocy!

Nazywam się Kasia Ratajczak. W tym roku kończę studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi. Od siedemnastu lat gram na skrzypcach. Grając, mogę w pełni wyrazić siebie. A scena jest moim żywiołem, miejscem spełnień, wzruszeń i radości.

Przeszłam wszystkie etapy muzycznej edukacji, grałam na wielu scenach i brałam udział w rozmaitych projektach solowych i orkiestrowych. Uczyli mnie wybitni pedagodzy. Współpracowałam ze znakomitymi dyrygentami i solistami. Wykonywałam repertuar zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy. Jestem dumna ze swoich osiągnięć, ale też świadoma, że trzeba wiele czasu, by odkryć skrzypce, ich potencjał i duszę. 

Dotarłam właśnie do momentu kluczowego mojej dydaktycznej drogi. I stoję na rozdrożu. 

Kilka miesięcy temu zdałam egzamin do Royal College of Music. W roku 2020 uczelnia zajęła drugie miejsce na liście najlepszych szkół artystycznych na świecie, zaraz po sławnej nowojorskiej The Juilliard School. Od 2022 roku nieprzerwanie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu QS World University w kategorii Performing Arts. Do szkoły bardzo trudno się dostać, liczba kandydatów chcących w niej studiować onieśmiela. Tym bardziej czuję ogromną satysfakcję, że zostałam przyjęta!

Studia na tej prestiżowej uczelni są szansą na wszechstronny rozwój, nowe doświadczenia oraz naukę w niezwykle inspirującym środowisku, ze światowej sławy skrzypkami i nauczycielami. Dla każdego młodego instrumentalisty takie studia stanowią zwieńczenie wieloletniej ciężkiej pracy. Jednocześnie otwierają one perspektywy, chyba tylko porównywalne ze skokiem w nadświetlną muzycznych możliwości. College, dzięki specjalnemu programowi, wspiera także absolwentów w ich karierze zawodowej, większość z nich znajduje pracę zgodną z oczekiwaniami.

Dlaczego więc stoję na rozdrożu, a mój wyjazd do Londynu jest niepewny? 

Brexit zmienił zasady studiowania w Wielkiej Brytanii. Dla kandydatów pochodzących z krajów Unii Europejskiej koszty edukacji znacznie wzrosły, a programy wsparcia (kredyty, stypendia) zostały zawieszone. Roczne czesne w Royal College of Music wynosi 30 600 funtów (ok. 160 000 złotych). Szkoła trwa dwa lata. Do tego dochodzą wydatki związane z  utrzymaniem. Nie jestem w stanie samodzielnie sfinansować nauki. I chociaż szukam dotacji w programach stypendialnych, konkursach, instytucjach kultury, desperacko wręcz podejmuję próby zdobycia środków, wciąż nie zebrałam potrzebnej kwoty. 

Platon twierdził, że „muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie…”.  Wierzę, że z każdą zagraną nutą i z każdą kolejną lekcją jestem krok bliżej, by zostać muzykiem, jakim pragnę być. Wierzę, że Wasza hojność pozwoli mi przekroczyć we wrześniu próg londyńskiej uczelni. Podążyć za marzeniem. Zrealizować cele. Wierzę, że dzięki Wam moje życie będzie spełnione, a grą na skrzypcach udowodnię, że grecki filozof miał rację

Będę ogromnie wdzięczna za każdą wpłatę, każdy gest wsparcia, zrozumienia i życzliwości. 

Dziękuję z całego serca!


Aktualności oraz więcej informacji o mnie znajdą Państwo na mojej stronie internetowej:

https://katarzynaratajczak.pl

Zachęcam do lektury:

https://www.polishexpress.co.uk/polka-dostala-sie-do-jednej-z-najlepszych-szkol-muzycznych-na-swiecie/

https://www.tygodnikpowszechny.pl/troche-lepszy-swiat-187512

A także wysłuchania i obejrzenia:

http://radiopoznan.fm/audycja/rozmowy-po-zachodzie/rozmowy-po-zachodzie-skrzypaczka

https://youtu.be/RHmj0HiZONU

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.07.2024
  23.07.2024

  Kasia idź po swoje i spełniaj marzenia! ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.07.2024
  22.07.2024

  Niech się spełnią marzenia 🎻

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  22.07.2024
  22.07.2024

  Spełniaj marzenie, bądź szczęśliwa ❤️

 • Dominik Ostrowski - awatar

  Dominik Ostrowski

  18.07.2024
  18.07.2024

  Go for it!

 • Zuza - awatar

  Zuza

  07.07.2024
  07.07.2024

  Spełnienia marzeń!

27 643 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 311 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Katarzyna Ratajczak - awatar

Katarzyna Ratajczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 311

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin Ledworowski - awatar
Marcin Ledworowski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Diana - awatar
Diana
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna Golańska - awatar
Joanna Golańska
100
Joanna - awatar
Joanna
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij