„Podniesienie” z ulicy to pierwszy krok do świata równych możliwości. Droga jest jednak długa
i najczęściej nie jest usłana różami. Zdecydowanie więcej jest na niej kolców. Wiedzie przez terapie, konfrontację z rodziną, bliskimi, ze sobą samym, mierzenie się z długami, odpowiedzialnością za łamanie prawa. Mowa o osobach w kryzysie bezdomności, którym pomagają wolontariusze z Centrum Wolontariatu. Ochotnicy niestrudzenie podają rękę osobom w otchłani uzależnień, chorób psychicznych, samotności i braku sensu. Robią to, bo wierzą w świat równych możliwości.
Ty także możesz dołożyć swoją cegłę do budowania tego świata. Wesprzyj nas darowizną, którą przeznaczymy na realizację najpilniejszych potrzeb osób, które podjęły decyzję o wyjściu z kryzysu.
Nasi podopieczni trafiają do szpitali, na oddziały terapeutyczne, a czasem także niestety do zakładów karnych prosto z ulicy. Jest to konieczny etap drogi do innego świata. Nie mają tam jednak niczego, piżamy, kosmetyków, kawy, herbaty, słodyczy (te podobno przydają się bardzo, gdy ktoś odstawia alkohol). Aby choć trochę ułatwić im funkcjonowanie w tym trudnym czasie i pomóc wytrwać w postanowieniu, wolontariusze pozostają z osobami w kryzysie w stałym kontakcie (przez pandemię tylko w telefonicznym). Dostarczają też paczki. Te podarunki to nie tylko coś dla ciała, ale przede wszystkim dla ducha. Przypominają, że gdzieś za murami szpitala, ośrodka czy więzienia jest ktoś, komu na nich zależy. To bardzo pomaga w walce.
Ludzi z ulicy „podnosimy” coraz więcej. W ostatnich miesiącach, od października ub. roku podnieśliśmy 31 osób, zaczynając od zabrania takich ludzi z pustostanów, piwnic, zawalisk czy wprost z ulicy.
Niestety są to osoby coraz młodsze. Dlatego potrzebujemy środków między innymi na przygotowanie paczek, zakup obuwia, biletu na terapię (bo ktoś dostał się do ośrodka w głębi kraju) czy po prostu obiadu (bo ktoś nie jadł od 3 dni).
Czasem, co bardzo ważne, trzeba komuś zapewnić nocleg interwencyjny w mroźną noc. Żeby podjął walkę o siebie, najpierw musi przetrwać do rana. Gdy temperatura spada poniżej zera łatwo o śmierć z wychłodzenia.
To małe kroki, ale niezwykle istotne drodze do godności i w walce o własne człowieczeństwo. Mając świadomość, że nigdy nas nie zawiedliście dziś także prosimy o wsparcie. Każda nawet najmniejsza kwota jest ważna. Pozwala realizować potrzeby i daje nadzieję, że świat nie jest jednak obojętny.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: