Zbiórka Przystawka Stricker Lipo Smart - miniaturka zdjęcia

Przystawka Stricker Lipo Smart Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przystawka Stricker Lipo Smart - zdjęcie główne

Przystawka Stricker Lipo Smart

46 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Witam pięknie. Moje nazwisko Przemysław Art. Jestem 38 letnim, pełnym woli życia i szerokim obrębie pasji,optymistycznie nastawionym do świata, skromnym mieszkańcem niewielkiego miasta na północy Mazowsza.

 Od dziecka zmagam się m.in. z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, zaś od niedawna ,zdiagnozowano u mnie zakotwiczenie rdzenia kręgowego typu tak skomplikowanego( z powodu zabiegów z dzieciństwa, chorób wrodzonych, "wkleszczenia się" zakotwiczonego odcinka kręgosłupa w rany pooperacyjne po zabiegu plastyki odcinka lędźwiowo krzyżowego, przebytego 2 doby po narodzinach, nietypowego kształtu rany pooperacyjnej po zabiegu plastyki odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przeprowadzonego w 2 dobie życia i ryzyka zakażenia rany), że wręcz niemal nieoperacyjnego....

W ostatnim czasie, zespól medyków jednego z warszawskich szpitali, wyraził akceptację i celowość podjęcia się zabiegu odkotwiczenia, przejdę go w najbliższych dniach...


Charakteryzuje się ona: podłużnie biegnącymi bólami w okolicach kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego,bólami ciągnącymi się od klatki piersiowej po żołądek , bólami sztywniejącymi karku, szyi i tyłu głowy, oraz bólami skroni, boków twarzy, osłabieniem kończyn.

Mimo, iż postępowanie chirurgiczne w chorobie jest działaniem stosunkowo bezpiecznym, nieskomplikowanym ( u osób ,u których przebiega ono w postaci mniej złożonej niż u mnie), a sam zabieg nie stoi pod znakiem zapytania w ich przypadkach( wykonuje się tzw. odkotwiczenie rdzenia, przecięcie nici końcowej kręgosłupa), to jednak, po przebyciu zabiegu i w samym przebiegu choroby, w wielu wypadkach,wielką rangę jako konieczność-przykłada się do dynamicznej, ustawicznej formy rehabilitacji aktywnej- kończyn, mięśni i stawów, co pozwala na powrót do zdrowia i prewencyjne zapobieganie podobnym dolegliwościom w przyszłości, tudzież  pozwala uniknąć trwałych ubytków neurologicznych o charakterze mięśniowo-nerwowym.

Wielka szansą na taką formę rehabilitacji oraz zdrowotnej prewencji, a przy tym niesamowitą formą aktywności oraz wszechstronnego transportu, byłoby dla mnie posiadanie przystawki rowerowej typu handbike marki Stricker Lipo Smart Electrodrive Paraplegic w ponadstandardowej wersji z napędem na ręce i nogi ,obok opcjonalnego napędu elektrycznego jako dodatkowego( standardowa wersja bowiem,zawiera tylko napęd manualny i elektryczny, bez możliwości napędzania pojazdu nogami).

Posiadam od pewnego czasu lekki aktywny wózek Quickie Easy Life IS  z aktywną ramą,odchylanymi podnóżkami.

 Wprost od przedstawicieli firmy Stricker uzyskałem informację ,iż przystawka w opisanym wyżej wariancie jest techniczne w pełni możliwa do wykonania i chętnie się podejmą jej produkcji , zaś wspomniany model przystawki handbike - zdaniem fachowców- po niewielkiej adaptacji, świetnie współgrałby z mym wózkiem.

Niestety, w realizacji tego przedsięwzięcia istnieje bardzo poważna bariera i nieprzekraczalny dla mnie problem.

Koszt wykonania przystawki w wersji opisanej powyżej u niemieckiego producenta wynosi ok. 7 tys euro, zaś koszt jej sprowadzenia  przez polskiego importera( co może okazać się dużo bardziej realne do wykonania) ,sięgać może kwoty rzędu 25-30 tys zł. 

Sprzęt ten nie jest w najmniejszym stopniu refundowany przez NFZ, PCPR , PFRON i inne tego typu organy, zajmujące się dofinansowaniami do sprzętu rehabilitacyjno ortopedycznego.

Taka suma pieniędzy,przekracza możliwości materialne rencisty socjalnego, którym jestem. Nie mam nadto żadnych innych źródeł utrzymania. Przekracza ona również finansowe możliwości moich rodziców z którymi mieszkam( starsi,skromni schorowani ludzie, pobierający mizerne świadczenia rentowo-socjalne).

Dlatego śmiem pięknie pokornie prosić wrażliwych,szlachetnych ludzi o otwartych i szczerych sercach o konkretne formy wsparcia mnie w dążeniu do realizacji mego, opisanego powyżej marzenia,a zarazem szansy na osiągnięcie znacznego poziomu formy sprawnościowej.

Wierzę,ze jesteśmy Wielkim Społeczeństwem , które w ważnych ,istotnych sprawach,nie pozostawia bliźniego swego w trudnym położeniu-sam na sam z jego troskami.

Wiem też ,pomimo nieubłaganego,niekorzystnego dla zdrowia upływu czasu,że nadzieja umiera jako ostatnia,wraz z indywidualnymi marzeniami.

Już dziś chcę rzec"Bóg zapłać" ,wszystkim ludziom o pięknych sercach...

Każda forma pomocy, jest dla mnie darem na wagę złota.


"Niech nasza droga będzie wspólna.

Niech nasza modlitwa będzie pokorna.

Niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego-

Co się tej nadziei może sprzeciwiać".

(Św. Papież Jan Paweł II)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
46 zł  z 28 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marcin - awatar
Marcin
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Dziesiątka - awatar
Dziesiątka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij