Zbiórka Pomóż Adzie "zbić szybę". - miniaturka zdjęcia

Pomóż Adzie "zbić szybę". Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Adzie "zbić szybę". - zdjęcie główne

Pomóż Adzie "zbić szybę".

9 410 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariola Lizner - awatar

Mariola Lizner

Organizator zbiórki

Największym marzeniem rodziny Ady jest to, by w przyszłości była samodzielna, by nauczyła się, że świat mimo tego, że jest piękny, jest też niebezpieczny, by umiała odróżnić dobro od zła i po prostu by była szczęśliwa. Mama Ady, od początku problemów zdrowotnych walczy jak lwica o to, by dać jej najlepszą możliwą przyszłość, by zniwelować jak najwięcej deficytów jakie posiada co pozwoli jej na prowadzenie zwykłego życia. 

O ZWYKŁE życie Ady trzeba walczyć i ta walka trwa już ponad 12 lat.

Jaka jest Ada? Jest bardzo inteligentną dziewczyną, z otwartym sercem. Można opisać ją w dwóch słowach - czyste dobro. Niesamowicie potrafi zjednać sobie ludzi. Lecz jej zaburzone interakcje społeczne mogą ją kiedyś zgubić…

Dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem. Początkowo widać było niewielkie różnice pomiędzy jej rozwojem, a rozwojem rówieśników. Mimo informowania lekarzy, że jest to niepokojące, nikt nie podjął próby doszukania się gdzie tkwi problem. „Każde dziecko rozwija się inaczej” mówiono. Dopiero kiedy w wieku 2 lat dziecko straciło przytomność zaczęło się prawdziwe szukanie problemów. 

Okazało się, że Ada ma opóźnienie rozwoju, upośledzenie w stopniu lekkim, niepełnosprawność ruchową, inne zaburzenia neurologiczne bez konkretnej diagnozy i padaczkę. Na szczęście po wielu latach przyjmowania leków, badań i konsultacji, padaczka została wyciszona. Jednak pół roku temu diagnoza Ady została zmieniona - „Spektrum autyzmu sprzężonego z niepełnosprawnością ruchową i umysłową w stopniu lekkim. Wykazane duże deficyty we wszystkich kluczowych obszarach autystycznej triady związanych z kompetencjami społeczno-emocjonalnymi, komunikacyjnymi oraz w rozwoju zabawy i zainteresowań przedmiotami czy też reakcji dziecka na bodźce sensoryczne ( odbiór i przetwarzanie wrażeń zmysłowych).”

Autyzm - to jedno słowo brzmiało w głowach najbliższych długie tygodnie. „Autyzmu się nie leczy” to często słyszane stwierdzenie nie dodawało otuchy. Jednak ludzie, którzy kochają, nigdy się nie poddają. Zaczęła się kolejna część walki o lepsze jutro. Rodzina po miesiącach poszukiwań dotarła do wielu rodzin, które twierdzą inaczej! Do ludzi, którzy sprawili, że u ich dzieci po autyźmie nie ma śladu. W sercach najbliższych Ady pojawiła się nadzieja, szczególnie, że zawsze widzieli, że dziewczyna wie i może więcej, niż pozwala jej na to jej organizm. Wrażenie, że jest za szybą i nie potrafi jej przebić wpasowuje się idealnie w nową diagnozę więc postanowili „zbić tą szybę”. Kluczowy jednak był wiek dzieci, które rodzice wyprowadzili na prostą. Miały one najczęściej nie więcej niż 10 lat (najczęściej diagnoza, a więc i walka rozpoczęła się już w 2 roku życia). U Ady prawidłowa diagnoza została postawiona w wieku 14 lat więc o wiele za późno… 

Jednak podczas poszukiwań możliwych rozwiązań i dróg by za wszelką cenę postarać się polepszyć jej funkcjonowanie, pojawił się promyk nadziei. Okazało się, że jest pewien człowiek, który sam wyleczył się na tyle z autyzmu, że jest osobą normalnie funkcjonującą w społeczeństwie, ma żonę i normalne życie. Opracował on terapię, dzięki której za pomocą redaterów osiągnął to wszystko. Mamie Ady  udało się dostać na wykład, na którym sam twórca metody opisywał na czym polega i co można dzięki niej uzyskać. Działanie redaterów (krążki wykorzystujące polaryzację światła ) wydaje się na tyle niezwykłe, że aż niemożliwe. Wspólnymi siłami udało się uzbierać pieniądze na wizytę, na której na własne oczy zobaczyła, że redatery działają, lecz żeby efekt się utrzymał potrzeba wielu bardzo częstych wizyt, a to wiąże się z ogromnymi kosztami, których mimo wsparcia rodziny nie jest w stanie pokryć. Rozwiązaniem jednak jest zakup zestawu redaterów (które zostają na całe życie i można je stale wykorzystywać) i pójście na szkolenie, na którym można się nauczyć jak prawidłowo nimi operować. Wydatek jest więc jednorazowy i po zsumowaniu kosztów wizyt, wiele niższy. Niższy, ale jednak zbyt wysoki, by samodzielnie udźwignąć ten ciężar. Dlatego Ada wraz z Mamą i całą rodziną bardzo prosi o wsparcie i wpłacenie choć symbolicznej złotówki by móc uczestniczyć w szkoleniu i zakupić zestaw, który może dać jej szansę na normalne życie. Za pomocą redaterów, które pomagają przywrócić pierwotne funkcje komórek, można zniwelować wiele deficytów, które posiada dziewczyna, a z każdym usunięciem przeszkody, Ada jest o krok bliżej do samodzielnego życia. Kwota, jaka dzieli ją od tej szansy to 9 000zł. Patrząc na to, że jest to cena lepszego jutra, to nie jest ona zbyt wielka, jednak dla Mamy Ady, która wychowuje są samodzielnie, jest trudna do przeskoczenia. Koszty rehabilitacji (która wiąże się z dojazdami) i innych zajęć, na które od lat uczęszcza dziewczyna pochłaniają sporo funduszy. Niestety aby nie pogorszyć stanu obecnego, nie można z nich zrezygnować.

Droga nie wydaje się być prosta, ale z miłości człowiek zrobi wiele. Dodając do tego wiarę w powodzenie, mamy już początek sukcesu. Wspólnymi siłami możemy go osiągnąć!

„Poznaliśmy wiele osób, które dzięki redaterom wyleczyły swoje dolegliwości, także te cięższe, więc wierzymy, że pomogą również Adzie” - mówią najbliżsi i z nadzieją w sercach liczą na Wasze wsparcie. 


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Olaa - awatar

    Olaa

    06.06.2019
    06.06.2019

    Wszystkiego dobrego dla Ady i całej rodziny!

  • Natalia Olchawa - awatar

    Natalia Olchawa

    23.05.2019
    23.05.2019

    Trzymamy mocno kciuki!

  • Dorota Kuczyńska - awatar

    Dorota Kuczyńska

    23.05.2019
    23.05.2019

    Powodzenia!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.05.2019
    21.05.2019

    Wszystkiego dobrego

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    20.05.2019
    20.05.2019

    Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki żebyś szybko wyzdrowiała

9 410 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariola Lizner - awatar

Mariola Lizner

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 228

Czarek - awatar
Czarek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dawid Bątkowski - awatar
Dawid Bątkowski
20
Anna - awatar
Anna
30
Anna Zet - awatar
Anna Zet
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Asia Soc - awatar
Asia Soc
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Opolska Grupa Geodezyjna sp. z o.o. - awatar
Opolska Grupa Geodezyjna sp. z o.o.
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij