Pomóżmy Adasiowi walczyć dalej

280 577 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 124 osoby
Zbiórka zakończona
 
Michał Godzwa - awatar

Michał Godzwa

Organizator zbiórki

Od miesięcy przeżywamy dramat. Nie możemy pogodzić się z cierpieniem naszego dziecka. Nie wiemy co przyniesie następny dzień, dlatego cieszymy się każdą wspólną chwilą razem. 

Słowa nie opiszą tego jakie cierpienie odczuwają rodzice których dziecko walczy o życie.  Stan Adasia ciągle się pogarsza, z tygodnia na tydzień przechodzi w stan wegetatywny. Ciągle patrzymy jak nasz synek gaśnie. „Mózg Adasia umiera, pogódźcie się ze śmiercią która może nadejść w każdej chwili, macie bardzo mało czasu" -powiedzieli lekarze.

Każdego dnia walczymy o jego zdrowie i życie. Nieustannie naszym drugim domem jest szpital. Adaś przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe i krwawienia do mózgu IV stopnia które nasiliło i pogorszyło ciężki przebieg choroby.

Lekarze przedstawili nową diagnozę : Zaburzenia glikozylacji lipidów. Choroba ta z tak ciężkim niedotlenieniem prowadzi do destrukcji mózgu. W jednej sekundzie zawalił się cały nasz świat a w tych najcięższych chwilach mamy tylko jedno pragnienie aby wygrać tą nierówna walkę o życie naszego dziecka.

Uporczywie szukamy pomocy dla synka. Na chwilę obecną jedyną możliwością jest eksperymentalna metoda przeszczepu komórek macierzystych- modlimy się aby pomogła. 

Nasz wojownik ADAŚ urodził się jako wcześniak w 34 tyg ciąży 20 maja 2019r. Trafił do inkubatora w stanie ciężkim. Przez dwa tygodnie podłączony był pod wspomaganie oddechowe- CPAP. 

Adaś ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy, ciężką padaczkę lekooporną z bezdechami, opóźnienie psychoruchowe, wodogłowie nad i podnamiotowe, zmniejszona objętość całego mózgu w tym pnia mózgu, encefalopatię, przewlekłą niewydolność oddechową- potrzebuje stałej podaży tlenu, stan po zachłystowym zapaleniu płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, pęcherz neurogenny, obniżone napięcie mięśniowe, wielotorbielowatość nerek, wodonercze z poszerzeniem prawego moczowodu, źle umiejscowioną aortę, niedosłuch, niedoczynność tarczycy, rozszczep podniebienia, uszkodzenie nerwów wzrokowych, dysmorfię, zaburzenia karmienia (PEG), wymaga odśluzowywania. Ma bardzo obniżoną odporność.

W listopadzie 2019 roku z powodu pogorszenia stanu neurologicznego (bezdechy) trafiliśmy do szpitala. Został wykonany szereg badań i konsultacji . Tomografia komputerowa głowy potwierdziła ciężki stan mózgu a badanie  polisomnograficzne  bezdechy centralne .

Stan zdrowia naszego maleństwa niewątpliwie bardzo szybko się pogarsza. Wiąże się z tym zakup sprzętów które są niezbędne do stworzenia jak największego komfortu życia i funkcjonowania. To wszystko po to aby mógł być z nami w domu bezpieczny a my rodzice czujni mając wszystko pod kontrolą.
Oprócz stałej podaży tlenu jest monitorowany za pomocą kardiomonitora. Na bieżąco sprawdzamy tętno, temperaturę, ciśnienie, saturację. Rozszerzyliśmy pomiary również o ekg oraz ilość oddechów na minutę. Z powodu refluksu ma również podłączoną pompę żywieniową ze stałą podażą preparatu który zastępuje mu normalne posiłki. W domu mamy prawdziwy szpital. Poruszamy się z Adasiem na kilku metrowym przewodzie tlenowym...
Przeszliśmy kilka transfuzji krwi, zakażenie układu moczowego, bakteryjne zapalenie płuc, dwukrotne zapadniecie się prawego płuca. Poprzez niedotlenienie i uszkodzenie mózgu Adaś nie połyka, dlatego płuca są ciągle wystawiane na "próbę". Brak kaszlu, połykania i odkrztuszania uniemożliwia swobodne oddychanie. Jest to częsta przyczyna infekcji i stanów zapalnych dlatego synek musi być często odśluzowywany. Pień mózgu odpowiadający za funkcje życiowe, między innymi oddychanie zmniejsza swoją objętość co również może powodować coraz większy wysiłek oddechowy.
Adaś ma stany padaczkowe z towarzyszącymi bezdechami przy których sinieje a saturacja spada do bardzo małych wartości. Przyjmuje sześć leków przeciwpadaczkowych, sterydy i oleje CBD. Niestety rezultaty są bardzo słabe. W sytuacjach krytycznych potrafi nam się zatrzymać ponad 20 razy w ciągu dnia. Jeżeli będzie dochodziło do tak częstych infekcji płucnych i epizodów bezdechów będzie konieczność podłączenia synka pod respirator.

Jak na jedno dziecko to strasznie dużo. Mnóstwo leków, wizyt i badań pod kątem każdego schorzenia Adasia. Dużo myślimy o tym co będzie za tydzień. Jak dramatycznie może zmienić się nasza sytuacja w skali miesiąca.

Nie ukrywamy, że sytuacja jest bardzo ciężka, chodź mimo wszystko staramy trzymać się dzielnie i funkcjonować w tej okrutnej codzienności. Jesteśmy pewni, że nas słyszy, wiemy że nasz Adaś tam jest ale nie potrafi tego okazać. Choroba zabrała nam wszystko, bliskość dziecka, beztroskie wychowywanie, stabilność, normalne życie.

Nasz synek przestał się uśmiechać, nie reaguje na bodźce z otoczenia, nie porusza się, nie płacze, nie krzyczy, nie reaguje na ból, nie pokazuje swojego niezadowolenia. Mimo wszystko nauczyliśmy się go rozumieć, rozumieć jego zachowania i potrzeby. Staramy się dotrzeć do świata w którym jest zamknięty. Walczymy o niego, kochamy go nad życie i nie wyobrażamy sobie, aby było inaczej. Przychodzą ciężkie dni zmartwienia, bezsilności, bezradności, bólu i nieustannych łez ale staramy się iść do przodu i podołać tej sytuacji w której nie powinniśmy się znaleźć.

Jako rodzice chcemy zapewnić mu godne warunki życia i bytu. Z uwagi na coraz gorszy stan synka potrzebujemy pomocy w zebraniu środków na leczenie komórkami macierzystymi. Musimy także zabezpieczyć go finansowo na kolejne tygodnie rehabilitacji, leki oraz sprzęt medyczny który ułatwi mu życie aby miał wszystko czego na dany moment będzie potrzebował. 

Bezradność i bezsilność jest w tym wszystkim najgorsza. Wyjazdów do specjalistów mamy tak wiele, że same wydatki z tym związane są bardzo wysokie. Każdy rodzic pragnie zrobić wszystko co najlepsze dla swojego dziecka. My również stajemy na głowie, aby niczego mu nie zabrakło ale niestety wszystkiego nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Jesteśmy pod opieką wielospecjalistyczną: neurologa, neurologopedy, fizjoterapeuty, urologa, chirurga, neurochirurga, endokrynologa, kardiologa, audiologa, gastrologa, pulmonologa, nefrologa, neonatologa, genetyka.Koncentrator tlenu, kardiomonitor i pompa żywieniowa pracują 24 godziny na dobę, mamy bardzo wysokie rachunki za prąd. Adaś przy swoim ciężkim stanie zdrowia przyjmuje bardzo dużo leków i suplementów. Miesięczne koszty są ogromne. Bardzo prosimy o udostępnienie a także o wsparcie naszych wysiłków na rzecz Adasia abyśmy w tych najtrudniejszych chwilach naszego życia nie musieli martwić się o środki finansowe.

Wesprzeć nas można również przekazując swój 1% podatku.

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
36144 Godzwa Adam


KAŻDA ZŁOTÓWKA MA ZNACZENIE!


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE NA RZECZ ADASIA!!!

Zachęcamy również do odwiedzin profilu Adasia na FB: https://www.facebook.com/Ada%C5%9B-Godzwa-104698304319165/

Mama i Tata


Aktualizacje


 • Michał Godzwa - awatar

  Michał Godzwa

  06.07.20
  06.07.20

  Mamy już ponad 230000tyś. Jesteście Wielcy! Razem z Adasiem dziękujemy! ❤❤❤

  Zdjęcie aktualizacji 52 145

Komentarze


 • Jacek Górniak - awatar

  Jacek Górniak

  15.07.20
  15.07.20

  Ludzka powinność i przywilej to pomoc drugiemu w potrzebie. Jeden człowiek może często niewiele ale wielu może już znacznie więcej

 • Izabela Sasim - awatar

  Izabela Sasim

  11.07.20
  11.07.20

  Życzę żeby udało się Państwu zebrać całą kwotę. Napewno wszystko się uda trzymam kciuki

 • Hania i Andżelika - awatar

  Hania i Andżelika

  10.07.20
  10.07.20

  warto pomagać! Mama z córką <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.07.20
  10.07.20

  Zdrówka

 • AJA <3 - awatar

  AJA <3

  10.07.20
  10.07.20

  <3

280 577 zł z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 124 osoby
Zbiórka zakończona
 
Michał Godzwa - awatar

Michał Godzwa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8 124

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jacek Górniak - awatar
Jacek Górniak
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agaaa - awatar
Agaaa
20
Anna - awatar
Anna
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Trzymaj sie maluszku :* - awatar
Trzymaj sie maluszku :*
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij