Zbiórka Adresatki dla zwierząt z Ukrainy - zdjęcie główne

Adresatki dla zwierząt z Ukrainy

1 425 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Magdalena Kobus - awatar

Magdalena Kobus

Organizator zbiórki

Cześć! Ta zbiórka powstała na zakup adresatek dla ukraińskich zwierzaków.
Uruchamiają ją Magdalena i Ola (możecie kojarzyć nas jako psie matki @fisia_ofisial i @frida_z_palucha) także w imieniu naszych koleżanek i kolegów, z którymi w ostatnim miesiącu działamy wolontariacko na dworcach, w noclegowniach i punktach pomocowych w Warszawie. Wspólnie pomagamy zwierzętom uchodźczym, które przyjeżdzają do Warszawy ze swoimi opiekunami uciekając przed wojną w Ukrainie

Na czym polega nasza pomoc? Niektórzy uciekają z Ukrainy „tak jak stali”, bez niczego – spotkałyśmy już koty w kartonach i koszykach, pieski w plecakach, chomiki na szybko schowane do wiaderka po zupie, gekona w lunchboxie. To właśnie dzięki darom od osób prywatnych wyposażamy je w specjalne torby i transportery podróżne, bezpieczne szelki i smycze, kagańce. Wymieniamy zużyte podkłady, dajemy jedzenie na dalszą podróż, odsyłamy do weterynarza jeśli sytuacja tego wymaga.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo zwierząt. Uchodźcy i uchodźczynie są w dużym stresie, który zresztą udziela się ich podopiecznym. Akcesoria, które dla nich dobieramy, nie tylko zapewniają im komfort w podróży, ale przede wszystkim zabezpieczają zwierzaki przed potencjalną ucieczką. 

Gdyby jednak przydarzyła się ona w tranzycie czy nawet już w docelowym miejscu – zwierzę powinno być oznakowane w sposób, który pomoże je zidentyfikować, niezależnie od tego, kto i gdzie je odnajdzie. Do tego właśnie służy adresatka, czyli plastikowa zawieszka z miejscem na aktualny numer telefonu opiekuna. Można przyczepić ją do szelek psa lub kota.   

Zrzutkę zakładamy właśnie na ich zakup. Jedna prosta adresatka kosztuje niewiele, bo zaledwie 3-4 zł. 

Będziemy wdzięczne za wszystkie wpłaty,  mniejsze i większe. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnymi siłami zamówić jak najwięcej adresatek oraz przy nieocenionej pomocy wolontariuszy i wolontariuszek dystrybuować je pomiędzy punkty tranzytowe i pomocowe. W pierwszej kolejności na dworzec Centralny i Modlińską, gdzie same aktywnie działamy, ale także na dworce Wschodni i Zachodni i do innych miejsc zgodnie z zapotrzebowaniem. Byle jak najszybciej zacząć przyczepiać je do każdych  szelek wydawanym kolejnym zwierzakom przekraczającym granicę. 

Wam oczywiście pokażemy nasze rachunki z zakupów, a na naszych kontach na instagramie na bieżąco można śledzić relacje z zabezpieczania w ten sposób psów i kotów. Gdyby okazało się, że mamy aż nadto funduszy – uzupełnimy wówczas zapasy szelek, kagańców lub miseczek na wodę, zgodnie z aktualnymi potrzebami. 

PS: wszystkim zwierzakom, których zdjęcia widzicie w opisie zrzutki, udało nam się już pomóc w ramach wolontariatu na Dworcu Centralnym i Expo Modlińska. 

______
update z 14.04, czyli jak rozlokowałyśmy budżet zbiórki:

Aktualizacje


 • Magdalena Kobus - awatar

  Magdalena Kobus

  14.04.2022
  14.04.2022

  Hejka, przychodzimy z rozliczeniem całości akcji, bo ostatnie paczki z adresówkami są już w drodze do naszego paczkomatu. Udało nam się doskonale zagospodarować zebrany przez was budżet:
  🧡 Adresówki x 256 szt. - to 977,36 zł
  📜 Ulotki edu-informacyjne, z informacjami o tym czym są adresówki i instrukcją rejestracji czipów w bazie Safe Animal
  (dwustronne, A6) x 400 szt. - to 156 zł

  Resztę, zgodnie z zapowiedzią, wydałyśmy na najpilniejsze w danym momencie dworcowe/noclegowniane potrzeby zwierzątek, czyli konkretnie:
  🧼 podkłady higieniczne do transporterków 1 paczka - 9,99 zł
  🥣 miseczki na wodę podróżne x 10 szt. - 54,9 zł
  🧺 psie kocyki x 10 szt. - 80 zł
  🦮 szelki dla psów i kotów x 15 szt. - 132 zł
  🚕 przewóz boltem podarowanych klatek dla gryzoni - 14,24 zł

  I to tyle, żegnajcie nasze wspólnie zebrane 1424,49 zł! 💸 dzięki wam uda się zabezpieczyć mnóstwo zwierzaków. Poniżej wklejamy jeszcze kolaż z naszej tabelki budżetowej razem z pozostałymi rachunkami/dowodami zakupu (poprzednie były wklejone we wcześniejszych aktualizacjach). A relacje z wolontariatu w ramach którego zabezpieczamy zwierzaki znajdziecie na naszych kontach @fisia_ofisial i @frida_z_palucha. Ściskamy i raz jeszcze dziękujemy! 💙💛

  Zdjęcie aktualizacji 92 773

1 425 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Magdalena Kobus - awatar

Magdalena Kobus

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 59

Diana - awatar
Diana
50
Monika - awatar
Monika
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kamila - awatar
Kamila
20
Od psióstr dla ukraińskich piesków! <3 - awatar
Od psióstr dla ukraińskich piesków! <3
60
Weronika W - awatar
Weronika W
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Judyta Sołtysik - awatar
Judyta Sołtysik
20
Agaa - awatar
Agaa
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij