Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - miniaturka zdjęcia

Mała pralnia Wielka moc - Afryka

Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - zdjęcie główne

Mała pralnia Wielka moc - Afryka

1 761 zł z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Cześć! :)

Przebywając w Etiopii jako wolontariusze poznaliśmy pewną kobietę – Bertki. Jest to młoda dziewczyna, z przeuroczą córeczką, potrzebująca wsparcia. 

Naszym celem jest pomóc Jej w odbiciu się od dna, aby nie musiała już cierpieć głodu i martwić się o każdy kolejny dzień. Niestety, w Etiopii samotnym matkom jest bardzo ciężko, ponieważ wykluczane są przez społeczeństwo.

Po rozmowie z Nią dowiedzieliśmy się, że ma pomysł na rozpoczęcie małego biznesu, a mianowicie otworzenia pralni, ale do tego potrzebuje wsparcia finansowego. Posiada już potencjalnych klientów, ponieważ pomaga w gospodarstwach. Kupując pralkę i żelazko do prasowania może rozpocząć działalność w obszarze osiedli mieszkaniowych, gdzie wiele gospodarstw nie ma pralek.

Berkti po ukończeniu gimnazjum jako, że pochodzi z biednej rodziny, wyjechała z rodzinnego miasta w poszukiwaniu pracy. Pracowała jako sprzątaczka w organizacji i uczęszczała do szkoły pielęgniarskiej. Po 3 latach ukończyła szkołę, ale nie zdała akredytacyjnego egzaminu umożliwiającego Jej pracę jako pielęgniarka. Organizacja, gdzie dotychczas pracowała zwolniła Ją, ponieważ zawarli umowę z Cleaning Company (firmą sprzątającą). Po roku pobytu w Mekele z nieregularna pracą, przybyła do Addis Ababa w poszukiwaniu lepszej pracy. W 2014 dostała roczny kontrakt w hotelu pracując jako dozorca. Rok później Jej kontrakt nie został przedłużony. W tym samym czasie nawiązała bliską znajomość z młodym mężczyzną, z którym zaszła w ciąże. Kiedy była w 6 miesiącu ciąży, chłopak zniknął bez śladu. Była bezrobotna, w wielkim mieście, bez wsparcia rodziny, bez czegokolwiek do jedzenia. Postanowiła pójść do ośrodka prowadzonego przez siostry, którego założycielką jest Matka Teresa. Urodziła dziewczynkę o imieniu Wina. Kiedy rodzina dowiedziała się o tym, powiedzieli Jej, że nie jest już mile widziana w domu oraz, że przyniosła hańbę rodzinie. Pełna nadziei, że rodzina wybaczy Jej, gdy zobaczą dziecko, postanowiła odwiedzić ich na Święta Bożego Narodzenia. Jednak bracia pobili Ją i nie pozwolili wejść do domu rodziców. Ojciec chciał odbudować relację, ale rodzina i społeczeństwo nie chcą Jej widzieć. Natychmiast po Świętach Bożego Narodzenia w 2015 roku wróciła do Addia Ababa i otrzymała zatrudnienie jako sprzątaczka w Archidiecezjalnym Sekretariacie Katolickim (ACS).

Berkti zarabia ETB 1300, ale tę kwotę musi przeznaczyć na mieszkanie. W weekendy chodzi do kilku gospodarstw, aby prać ubrania. Z zarobionych pieniędzy w weekend, próbuje wiązać koniec z końcem.

P.S. Naszym planem jest danie Jej co najmniej 50% całkowitej sumy jako pożyczki do zwrotu w rozsądnym okresie czasu tak, żeby mogła przyczynić się do własnego rozwoju oraz aby móc w przyszłości wykorzystać te pieniądze dla ludzi potrzebujących, tak jak teraz Ona.


Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji. :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 761 zł z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać teraz
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Agnieszka Franke - awatar
Agnieszka Franke
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Angel Dust - awatar
Angel Dust
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij