Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - miniaturka zdjęcia

Mała pralnia Wielka moc - Afryka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - zdjęcie główne

Mała pralnia Wielka moc - Afryka

1 761 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Cześć! :)

Przebywając w Etiopii jako wolontariusze poznaliśmy pewną kobietę – Bertki. Jest to młoda dziewczyna, z przeuroczą córeczką, potrzebująca wsparcia. 

Naszym celem jest pomóc Jej w odbiciu się od dna, aby nie musiała już cierpieć głodu i martwić się o każdy kolejny dzień. Niestety, w Etiopii samotnym matkom jest bardzo ciężko, ponieważ wykluczane są przez społeczeństwo.

Po rozmowie z Nią dowiedzieliśmy się, że ma pomysł na rozpoczęcie małego biznesu, a mianowicie otworzenia pralni, ale do tego potrzebuje wsparcia finansowego. Posiada już potencjalnych klientów, ponieważ pomaga w gospodarstwach. Kupując pralkę i żelazko do prasowania może rozpocząć działalność w obszarze osiedli mieszkaniowych, gdzie wiele gospodarstw nie ma pralek.

Berkti po ukończeniu gimnazjum jako, że pochodzi z biednej rodziny, wyjechała z rodzinnego miasta w poszukiwaniu pracy. Pracowała jako sprzątaczka w organizacji i uczęszczała do szkoły pielęgniarskiej. Po 3 latach ukończyła szkołę, ale nie zdała akredytacyjnego egzaminu umożliwiającego Jej pracę jako pielęgniarka. Organizacja, gdzie dotychczas pracowała zwolniła Ją, ponieważ zawarli umowę z Cleaning Company (firmą sprzątającą). Po roku pobytu w Mekele z nieregularna pracą, przybyła do Addis Ababa w poszukiwaniu lepszej pracy. W 2014 dostała roczny kontrakt w hotelu pracując jako dozorca. Rok później Jej kontrakt nie został przedłużony. W tym samym czasie nawiązała bliską znajomość z młodym mężczyzną, z którym zaszła w ciąże. Kiedy była w 6 miesiącu ciąży, chłopak zniknął bez śladu. Była bezrobotna, w wielkim mieście, bez wsparcia rodziny, bez czegokolwiek do jedzenia. Postanowiła pójść do ośrodka prowadzonego przez siostry, którego założycielką jest Matka Teresa. Urodziła dziewczynkę o imieniu Wina. Kiedy rodzina dowiedziała się o tym, powiedzieli Jej, że nie jest już mile widziana w domu oraz, że przyniosła hańbę rodzinie. Pełna nadziei, że rodzina wybaczy Jej, gdy zobaczą dziecko, postanowiła odwiedzić ich na Święta Bożego Narodzenia. Jednak bracia pobili Ją i nie pozwolili wejść do domu rodziców. Ojciec chciał odbudować relację, ale rodzina i społeczeństwo nie chcą Jej widzieć. Natychmiast po Świętach Bożego Narodzenia w 2015 roku wróciła do Addia Ababa i otrzymała zatrudnienie jako sprzątaczka w Archidiecezjalnym Sekretariacie Katolickim (ACS).

Berkti zarabia ETB 1300, ale tę kwotę musi przeznaczyć na mieszkanie. W weekendy chodzi do kilku gospodarstw, aby prać ubrania. Z zarobionych pieniędzy w weekend, próbuje wiązać koniec z końcem.

P.S. Naszym planem jest danie Jej co najmniej 50% całkowitej sumy jako pożyczki do zwrotu w rozsądnym okresie czasu tak, żeby mogła przyczynić się do własnego rozwoju oraz aby móc w przyszłości wykorzystać te pieniądze dla ludzi potrzebujących, tak jak teraz Ona.


Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji. :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 761 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Agnieszka Franke - awatar
Agnieszka Franke
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Angel Dust - awatar
Angel Dust
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij