Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - miniaturka zdjęcia

Mała pralnia Wielka moc - Afryka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mała pralnia Wielka moc - Afryka - zdjęcie główne

Mała pralnia Wielka moc - Afryka

1 761 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Cześć! :)

Przebywając w Etiopii jako wolontariusze poznaliśmy pewną kobietę – Bertki. Jest to młoda dziewczyna, z przeuroczą córeczką, potrzebująca wsparcia. 

Naszym celem jest pomóc Jej w odbiciu się od dna, aby nie musiała już cierpieć głodu i martwić się o każdy kolejny dzień. Niestety, w Etiopii samotnym matkom jest bardzo ciężko, ponieważ wykluczane są przez społeczeństwo.

Po rozmowie z Nią dowiedzieliśmy się, że ma pomysł na rozpoczęcie małego biznesu, a mianowicie otworzenia pralni, ale do tego potrzebuje wsparcia finansowego. Posiada już potencjalnych klientów, ponieważ pomaga w gospodarstwach. Kupując pralkę i żelazko do prasowania może rozpocząć działalność w obszarze osiedli mieszkaniowych, gdzie wiele gospodarstw nie ma pralek.

Berkti po ukończeniu gimnazjum jako, że pochodzi z biednej rodziny, wyjechała z rodzinnego miasta w poszukiwaniu pracy. Pracowała jako sprzątaczka w organizacji i uczęszczała do szkoły pielęgniarskiej. Po 3 latach ukończyła szkołę, ale nie zdała akredytacyjnego egzaminu umożliwiającego Jej pracę jako pielęgniarka. Organizacja, gdzie dotychczas pracowała zwolniła Ją, ponieważ zawarli umowę z Cleaning Company (firmą sprzątającą). Po roku pobytu w Mekele z nieregularna pracą, przybyła do Addis Ababa w poszukiwaniu lepszej pracy. W 2014 dostała roczny kontrakt w hotelu pracując jako dozorca. Rok później Jej kontrakt nie został przedłużony. W tym samym czasie nawiązała bliską znajomość z młodym mężczyzną, z którym zaszła w ciąże. Kiedy była w 6 miesiącu ciąży, chłopak zniknął bez śladu. Była bezrobotna, w wielkim mieście, bez wsparcia rodziny, bez czegokolwiek do jedzenia. Postanowiła pójść do ośrodka prowadzonego przez siostry, którego założycielką jest Matka Teresa. Urodziła dziewczynkę o imieniu Wina. Kiedy rodzina dowiedziała się o tym, powiedzieli Jej, że nie jest już mile widziana w domu oraz, że przyniosła hańbę rodzinie. Pełna nadziei, że rodzina wybaczy Jej, gdy zobaczą dziecko, postanowiła odwiedzić ich na Święta Bożego Narodzenia. Jednak bracia pobili Ją i nie pozwolili wejść do domu rodziców. Ojciec chciał odbudować relację, ale rodzina i społeczeństwo nie chcą Jej widzieć. Natychmiast po Świętach Bożego Narodzenia w 2015 roku wróciła do Addia Ababa i otrzymała zatrudnienie jako sprzątaczka w Archidiecezjalnym Sekretariacie Katolickim (ACS).

Berkti zarabia ETB 1300, ale tę kwotę musi przeznaczyć na mieszkanie. W weekendy chodzi do kilku gospodarstw, aby prać ubrania. Z zarobionych pieniędzy w weekend, próbuje wiązać koniec z końcem.

P.S. Naszym planem jest danie Jej co najmniej 50% całkowitej sumy jako pożyczki do zwrotu w rozsądnym okresie czasu tak, żeby mogła przyczynić się do własnego rozwoju oraz aby móc w przyszłości wykorzystać te pieniądze dla ludzi potrzebujących, tak jak teraz Ona.


Z góry dziękujemy za wsparcie naszej akcji. :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 761 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Szymon Kwapiszewski - awatar

Szymon Kwapiszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Agnieszka Franke - awatar
Agnieszka Franke
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Angel Dust - awatar
Angel Dust
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij