Zbiórka Pomoc Agnieszce Bednarczyk - miniaturka zdjęcia

Pomoc Agnieszce Bednarczyk

Zbiórka Pomoc Agnieszce Bednarczyk - zdjęcie główne

Pomoc Agnieszce Bednarczyk

34 509 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 480 osób
Wpłać teraz
 
Krzysztof VJ - awatar

Krzysztof VJ

Organizator zbiórki

Lista złamań, pęknięć, przesunięć, odłamków kości twarzy jest bardzo długa. Trudno ją całą przeczytać. A urazów jest więcej, choćby połamane nadgarstki. Rodzina zwraca się z gorącą prośbą o pomoc finansową i solidarność z ofiarą pijanego kierowcy.

22 grudnia 2019 r. Agnieszka Bednarczyk, częstochowianka, aktywistka branżowa w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, tancerka i pozytywna osobowość stała się przypadkową, niezwykle pechową ofiarą wypadku (jako piesza). Jak informują lokalne media, kierowca był pijany i uciekł z miejsca zdarzenia. Szczegóły wydarzenia, które w tym momencie znamy: https://bit.ly/2Qw7Xyk 

Agnieszka odniosła przede wszystkim bardzo ciężkie obrażenia twarzoczaszki, która jest po prostu zniszczona! Na szczęście diagnoza wskazuje na to, że mózg jest w pełni sprawny. Agnieszka jest przytomna, komunikatywna, myśli racjonalnie, pomimo ogromnych dawek leków uśmierzających ból.

Dość powiedzieć, że mimo pilnej potrzeby kilku operacji, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie nie podjął się żadnej. Dzięki intensywnym staraniom Rodziny oraz Przyjaciół Agnieszka z początkiem stycznia została przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala w Sosnowcu, gdzie operowania podjął się zespół specjalistów chirurgii rekonstrukcyjnej i pourazowej. Lekarze widzą szansę powrotu do normalnego życia!

Będą jednak potrzebne kolejne operacje, zabiegi. A przede wszystkim Agnieszkę czekają bardzo kosztowne wieloletnie leczenie i rehabilitacja. Także opieka jest niezbędna, ponieważ długo nie będzie w stanie wykonywać podstawowych czynności. W tym momencie nie jesteśmy w stanie oszacować wysokości potrzebnej pomocy, dlatego prosimy potraktować tę zbiórkę jako pierwszą część, która pomoże Agnieszce na pokrycie codziennych potrzeb w najbliższym czasie. 

Niestety jak to w życiu bywa, nieszczęścia chodzą parami. Agnieszka miała właśnie zmienić pracę i wygasiła w tym celu działalność gospodarczą. W wyniku splotu okoliczności nie zdążyła podpisać nowej umowy... Ani Agnieszka, ani Jej Najbliżsi nie byli na taką sytuację przygotowani.

Konieczna jest nasza wielka mobilizacja! Bądźmy razem z Agnieszką w jej najtrudniejszej sytuacji w życiu. Agnieszka jest wręcz szokująco, nieprawdopodobnie dzielna. Otarła się o śmierć. Jak napisała/podyktowała (ma złamane oba nadgarstki) na profilu: "Choć to jest prawdziwy cud, to ja żyję. Dostałam drugie życie. Dla mnie znaczy to, że mam na tym świecie jeszcze coś do zrobienia". Chyba każdemu z nas się wydaje, że po takim zdarzeniu wpadłby w depresję, załamanie nerwowe, głęboką apatię, nie odrywał wzroku od szpitalnego sufitu. Agnieszka, pomimo Jej stanu fizycznego, skupia się codziennie na poszukiwaniu rozwiązań poszczególnych problemów, przed którymi stanęła. Chce ponownie żyć w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie poradzi sobie jednak bez dobrych ludzi. Bądźmy nimi!!!  

 

Artykuł o wypadku:

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/277051,Areszt-dla-sprawcy-wypadku-ktory-uciekl-z-miejsca-zdarzenia.html?fbclid=IwAR2fw-0WVs-PGuWP3Ul-gnWjbvdJPdmR8XmVoufPMtjqYTiuRu89icfB9Lg  (czasem za pierwszym razem się nie otwiera, trzeba odświeżyć stronę)

 

Profil Agnieszki (potrzebne są nie tylko pieniądze, ale i słowa wsparcia): https://www.facebook.com/agnieszka.gabriela6

 

Zbiórkę w imieniu Agnieszki prowadzi jej brat, Krzysztof.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Krzysztof VJ - awatar

  Krzysztof VJ

  19.02.20
  19.02.20

  Witam Kochani kolejny raz z Całego Serca Dziękuję za Wsparcie i Pomoc dla Agi. Czas na kilka informacji. Twarz po konsultacjach, kolejne zabiegi i korekty za pół roku jak rozpuszczą się szwy w jamie ustnej i wyjęte zostaną tytanowe płytki. Za rok będzie decyzja co z zębami, a także co ze zgryzem itd... Twarz wciąż bez czucia może kiedyś wróci, i zmysł powonienia nadal nieaktywny, liczymy na chociaż częściowy powrót. Aga pozostaje przy diecie w postaci papek. Ręce powoli się zrastają - z prawą gorzej ale rehabilitacja przynosi efekty, oczywiście do konsultacji. Kolano po rezonansie i pierwszej konsultacji, okazuje się, że jest całkowicie zerwane wiązadło krzyżowe przednie. Niestety do operacyjnej rekonstrukcji, ale żeby operacja mogła się odbyć trzeb najpierw zrehabilitować staw kolanowy aby odzyskał sprawność ruchową i odbudować mięśnie które zanikły podczas hospitalizacji i czasie kiedy noga była w ortezie, wiec potrzebna rehabilitacja przed i po operacyjna. Pozdrawiam i Dziękuję.

Komentarze


 • Michał - awatar

  Michał

  31.01.20
  31.01.20

  Wracaj do zdrowia Agnieszka, jest jeszcze wiele fajnych rzeczy do zrobienia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.01.20
  15.01.20

  Agnieszko, życzę powrotu do zdrowia:-)

 • Gosia J - awatar

  Gosia J

  14.01.20
  14.01.20

  Trzymaj sie Aga - jestem calym sercem z Toba i wierzę w ludzi dobrej woli bo w nich jest siła i moc Wspólnie możemy zdziałać wiele :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.01.20
  14.01.20

  Agnieszko, życzę powrotu do zdrowia!

 • Piotr Grabda - awatar

  Piotr Grabda

  14.01.20
  14.01.20

  Powodzenia!

34 509 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 480 osób
Wpłać teraz
 
Krzysztof VJ - awatar

Krzysztof VJ

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 480

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bodek - awatar
Bodek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dariusz Petryszak - awatar
Dariusz Petryszak
20
Adam Mark. - awatar
Adam Mark.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij