Zbiórka Pomoc Agnieszce Bednarczyk - zdjęcie główne

Pomoc Agnieszce Bednarczyk

42 216 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 519 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof VJ - awatar

Krzysztof VJ

Organizator zbiórki

Lista złamań, pęknięć, przesunięć, odłamków kości twarzy jest bardzo długa. Trudno ją całą przeczytać. A urazów jest więcej, choćby połamane nadgarstki. Rodzina zwraca się z gorącą prośbą o pomoc finansową i solidarność z ofiarą pijanego kierowcy.

22 grudnia 2019 r. Agnieszka Bednarczyk, częstochowianka, aktywistka branżowa w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, tancerka i pozytywna osobowość stała się przypadkową, niezwykle pechową ofiarą wypadku (jako piesza). Jak informują lokalne media, kierowca był pijany i uciekł z miejsca zdarzenia. Szczegóły wydarzenia, które w tym momencie znamy: https://bit.ly/2Qw7Xyk 

Agnieszka odniosła przede wszystkim bardzo ciężkie obrażenia twarzoczaszki, która jest po prostu zniszczona! Na szczęście diagnoza wskazuje na to, że mózg jest w pełni sprawny. Agnieszka jest przytomna, komunikatywna, myśli racjonalnie, pomimo ogromnych dawek leków uśmierzających ból.

Dość powiedzieć, że mimo pilnej potrzeby kilku operacji, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie nie podjął się żadnej. Dzięki intensywnym staraniom Rodziny oraz Przyjaciół Agnieszka z początkiem stycznia została przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala w Sosnowcu, gdzie operowania podjął się zespół specjalistów chirurgii rekonstrukcyjnej i pourazowej. Lekarze widzą szansę powrotu do normalnego życia!

Będą jednak potrzebne kolejne operacje, zabiegi. A przede wszystkim Agnieszkę czekają bardzo kosztowne wieloletnie leczenie i rehabilitacja. Także opieka jest niezbędna, ponieważ długo nie będzie w stanie wykonywać podstawowych czynności. W tym momencie nie jesteśmy w stanie oszacować wysokości potrzebnej pomocy, dlatego prosimy potraktować tę zbiórkę jako pierwszą część, która pomoże Agnieszce na pokrycie codziennych potrzeb w najbliższym czasie. 

Niestety jak to w życiu bywa, nieszczęścia chodzą parami. Agnieszka miała właśnie zmienić pracę i wygasiła w tym celu działalność gospodarczą. W wyniku splotu okoliczności nie zdążyła podpisać nowej umowy... Ani Agnieszka, ani Jej Najbliżsi nie byli na taką sytuację przygotowani.

Konieczna jest nasza wielka mobilizacja! Bądźmy razem z Agnieszką w jej najtrudniejszej sytuacji w życiu. Agnieszka jest wręcz szokująco, nieprawdopodobnie dzielna. Otarła się o śmierć. Jak napisała/podyktowała (ma złamane oba nadgarstki) na profilu: "Choć to jest prawdziwy cud, to ja żyję. Dostałam drugie życie. Dla mnie znaczy to, że mam na tym świecie jeszcze coś do zrobienia". Chyba każdemu z nas się wydaje, że po takim zdarzeniu wpadłby w depresję, załamanie nerwowe, głęboką apatię, nie odrywał wzroku od szpitalnego sufitu. Agnieszka, pomimo Jej stanu fizycznego, skupia się codziennie na poszukiwaniu rozwiązań poszczególnych problemów, przed którymi stanęła. Chce ponownie żyć w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie poradzi sobie jednak bez dobrych ludzi. Bądźmy nimi!!!  

 

Artykuł o wypadku:

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/277051,Areszt-dla-sprawcy-wypadku-ktory-uciekl-z-miejsca-zdarzenia.html?fbclid=IwAR2fw-0WVs-PGuWP3Ul-gnWjbvdJPdmR8XmVoufPMtjqYTiuRu89icfB9Lg  (czasem za pierwszym razem się nie otwiera, trzeba odświeżyć stronę)

 

Profil Agnieszki (potrzebne są nie tylko pieniądze, ale i słowa wsparcia): https://www.facebook.com/agnieszka.gabriela6

 

Zbiórkę w imieniu Agnieszki prowadzi jej brat, Krzysztof.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Krzysztof VJ - awatar

  Krzysztof VJ

  23.09.2020
  23.09.2020

  Witajcie moi Drodzy. Od Agi wypadku minęło blisko 9 miesięcy. Wciąż trwa leczenie, bywają lepsze i gorsze momenty. Marzec był jednym z trudniejszych okresów u Niej, wstrzymane zostało leczenie wraz z rehabilitacją. Nasiliły się napięcia, przykurcze, obrzęki, bóle i zawroty głowy. Niezbędne przez kilka miesięcy były silne leki przeciwbólowe na bazie tramadolu. Co przyczyniło się do depresji i zespołu stresu pourazowego PTSD. Pomimo wewnętrznej siły i wsparcia niezbędna była terapia. Bardzo trudno było Adze wrócić do kontaktów z ludźmi, patrzeć w lustro i pokazywać się komukolwiek. Nie potrafiła pogodzić się z tym jak wygląda jej twarz i ciało. Bez rehabilitacji kondycja psycho-fizyczna się pogarszała. Na dalsze leczenie czekała przez pandemię blisko trzy miesiące...(Do całości wpisu zapraszam na: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1234568853564559&id=100010343680921 Ponieważ całość jest zbyt obszerna abym mógł ją teraz tutaj opublikować). Pozdrawiam i Serdecznie Dziękuję

Komentarze


 • Kasia - awatar

  Kasia

  06.01.2022
  06.01.2022

  Zdrowia!

 • Dariusz - awatar

  Dariusz

  24.09.2020
  24.09.2020

  Głowa do góry! Jeazcze będzie dobrze a aktualna przeszłość będzie tylko złym wspomnieniem. Trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.04.2020
  19.04.2020

  Wracaj do zdrowia. Do zatańczenia!

 • Paulina Dzidowska - awatar

  Paulina Dzidowska

  01.03.2020
  01.03.2020

  Dużo siły w walce o siebie i swój powrót do zdrowia i dotychczasowego życia!

 • Elżbieta Łazarko, Waleria Łazarko, Romek Łazarko - awatar

  Elżbieta Łazarko, Waleria Łazarko, Romek Łazarko

  01.03.2020
  01.03.2020

  Powrotu do zdrowia!

42 216 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 519 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof VJ - awatar

Krzysztof VJ

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 519

Kasia - awatar
Kasia
20
Aga Sob - awatar
Aga Sob
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kolega z pspr - awatar
Kolega z pspr
35
Ewa. - awatar
Ewa.
50
Maciej Przybylski - awatar
Maciej Przybylski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 000
Krzysztof Witkowski - awatar
Krzysztof Witkowski
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij