Zbiórka Pan Pączek i FIPowa afera - zdjęcie główne

Pan Pączek i FIPowa afera

3 639 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Marszałek - awatar

Karolina Marszałek

Organizator zbiórki

Pan Pączek - ośmiomiesięczny kocurek rasy dotąd niespotykanej, mający prawdopodobnie korzenie potężnych Puchatych Kocich Mnichów. Kicia w swoim rodzaju jedyna, łobuz piątego stopnia, towarzysz Kuchennych Eskapad z Gotowaniem Rosołku oraz Mistrz Niezauważonego Wskakiwania do Lodówki. Ponieważ jego mame zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach to mając ledwie pięć tygodni trafił do swoich człowieków jako bejbik z mlekiem pod nosem, wymagający butelki i masowania po brzuszku po każdym posiłku. Prędko obrał funkcję właściciela mieszkania i wraz ze swoją siostrą Spinką obecnie rozdysponowuje domowe obowiązki pomiędzy Panią Człowiek i Pana Człowieka ❤️ Układ idealny!

Niestety Pana Pączka i jego Człowieków pomimo tak genialnego startu w swoim życiu spotkało wielkie nieszczęście - ta okropna choroba, o której wszyscy mówią po kątach i której każdy się boi - ZAKAŹNE ZAPALENIE OTRZEWNEJ, FIP.

Choroba dotknęła jego drobne dwu i półkilogramowe ciałko odbierając chęć do zabawy i entuzjazm, którym zarażał codziennie każdego. Zaatakowany przez wirusa walczy z okresowo pojawiającą się bardzo wysoką gorączką, która w ostatnich dniach brutalnie trawi jego organizm. Ten wesoły jak dotąd kociak powoli zamienia się w chodzące kosteczki powleczone skórą, które jedynie polegują na kociej podusi i tęsknym wzrokiem spoglądają na zabawki które do niedawna sprawiały tyle radości. 

Zareagowaliśmy bardzo szybko - wykonane zostały badania krwi z uwzględnieniem zarówno morfologii jak i biochemii. Wyniki choć niejednoznaczne niepokojąco wskazywały na problem znacznie poważniejszy niż zwykła infekcja - zwłaszcza, że stan kliniczny Pana Pączka pogarszał się z godziny na godzinę, a dotychczas stosowane leki nie przynosiły poprawy.

Gorączka ponad 40 stopni (w najwyższym momencie 40,5), brak apetytu i przyrostu masy ciała (wręcz jej ubytek!) posklejane i przetłuszczone futerko, blade błony śluzowe, zwiększona ilość uderzeń serduszka i oddechów na minutę, apatia i osowiałość...w domu okazyjne przejawy anizokorii 😔

W USG lekko powiększona wątroba, zaburzony stosunek korowo-rdzeniowy nerek. Podwyższone parametry wątrobowe, obniżony stosunek albumin do globulin (0,55), zawirowania w morfologii.

Wszystko powyższe nasunęło jeden z najczarniejszych scenariuszy...

Wykonaliśmy badanie PCR z krwi pełnej na obecność wirusów FeLV (wirus białaczki kociej), FIV (wirus niedoboru odporności) oraz FCoV - czyli nieszczęsny czynnik który w wyniku mutacji tak często zabiera koty za Tęczowy Most, zanim właściciele zdążą jeszcze efektywnie zareagować.

Wynik pod kątem FCoV okazał się dodatni - i choć wirus opisany został jako nieposiadający w swoim genomie fipogennych mutacji M1058L oraz S1060A to lekarze weterynarii skupiając uwagę na objawach klinicznych, wynikach krwi oraz pozytywnej reakcji na pierwszą dawkę iniekcji leku GS-441524 zasugerowali fałszywie ujemny rezultat badania.

Co teraz?

Jedyną szansą dla Pana Pączka jest bardzo kosztowna terapia lekiem GS-441524 - w tym momencie nieosiągalnym w naszym kraju, jednak dającym fenomenalne efekty przy leczeniu FIP. 

Koszt tygodnia leczenia kociaka to około 550 złotych - podczas gdy całość terapii musi wynosić dokładnie 84 dni codziennych, skrupulatnych zastrzyków podskórnych. Sumarycznie, wraz z regularnymi badaniami kontrolnymi daje to blisko 7000 złotych, lecz kwota ta może znacznie wzrosnąć.

Uruchomiliśmy wszystkie oszczędności, aby zapewnić maluchowi początek leczenia - jesteśmy jednak w posiadaniu zaledwie jednej fiolki, której zawartość starczy nam na kolejne kilka dni. Przyszłe tygodnie i miesiące są dla nas oraz Pana Pączka gigantycznym znakiem zapytania...

Co ważne, Pączek bardzo dobrze zareagował na pierwszą dawkę GS, co mówi nam o celności leczenia. Gorączka spadła, zaczął jeść i pić. Czekamy na wyniki elektroforezy białek by ostatecznie potwierdzić obniżenie stosunku albumin do globulin, które jest jednym z głównych diagnostycznych czynników wskazujących na zakaźne zapalenie otrzewnej. Podejmujemy jednak walkę od razu - nie czekamy, zważając na to jak gwałtownie zmienia się jego stan i samopoczucie. 

Czas jest tutaj największym wrogiem. Prosimy o pomoc! Jako młodzi ludzie zapatrzeni z miłością we wzięte pod opiekę zwierzęta chcemy walczyć o każdy miligram jego zdrowia - sami jednak nie damy rady.

 

Aktualizacje


  • Karolina Marszałek - awatar

    Karolina Marszałek

    05.02.2023
    05.02.2023

    Ciąg dalszy... jesteśmy aktualnie przy 10 dawce. Pączek odzyskał chęci do zabawy, ładnie je, futerko ma dużo lepszą kondycję niż przed terapią. Niestety rozpoczęło się pokasływanie...

    Zgłosiliśmy się na wizytę do Pani Doktor, która ma na swoim koncie wielu FIP-owych pacjentów. Po wykonaniu ponownego USG okazało się, że na przestrzeni kilku dni od poprzedniego Pączkowi zaczął się zbierać płyn w klatce piersiowej oraz jamie brzusznej - co prawda niewielkie ilości, lecz mogące wywoływać początki kaszlu i ewentualnej duszności. Oprócz tego dostaliśmy informację o zapaleniu opłucnej, początku zapalenia płuc oraz lekkiego stanu zapalnego nerek...

    Kotek czuje się dobrze, jednak FIP zdążył spowodować w jego organizmie spore spustoszenie i diagnoza FIP forma sucha przerodziła się w FIP formę mokrą. Kontrolnie przesłaliśmy wysięk na PCR pod kątem FIP oraz mocz do badań.

    Walczymy ciągle, przed nami jeszcze wiele zastrzyków które są dla Pana Pączka utrapieniem... Pojawiają się odczyny zapalne w miejscach iniekcji i zrosty :( Jest jednak bardzo dzielny. Trzymajcie kciuki!

    Zdjęcie aktualizacji 112 173

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Domi - awatar

    Domi

    27.01.2023
    27.01.2023

    Zdrowiej, maluchu! Trzymamy wszystkie kciuki i łaputki!

    • Karolina Marszałek - awatar

      Karolina Marszałek - Organizator zbiórki

      27.01.2023
      27.01.2023

      Ayyy, dziękujemy <3

  • Dla koteczka 🥺 - awatar

    Dla koteczka 🥺

    26.01.2023
    26.01.2023

    Dużo siły dla maluszka! ❤️

    • Karolina Marszałek - awatar

      Karolina Marszałek - Organizator zbiórki

      26.01.2023
      26.01.2023

      Dziękujemy <3

  • Wiktoria - awatar

    Wiktoria

    25.01.2023
    25.01.2023

    Trzymaj się piękny kitku!

    • Karolina Marszałek - awatar

      Karolina Marszałek - Organizator zbiórki

      25.01.2023
      25.01.2023

      Dziękujemy <3

3 639 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Marszałek - awatar

Karolina Marszałek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 63

Jola - awatar
Jola
100
Bolek - awatar
Bolek
50
Grzegorz Krawczyk - awatar
Grzegorz Krawczyk
20
Magda - awatar
Magda
20
J.F. - awatar
J.F.
50
J.B. - awatar
J.B.
100
B.P.W. - awatar
B.P.W.
500
Dagmara - awatar
Dagmara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij