Kochani.
W 2020 roku zdiagnozowano u mnie 80% zanik stawów żuchwowo-skroniowych. Prawdopodobna przyczyna: genetyka + wieloletni stres. Zaczęłam szukać pomocy, nie wiedząc jakie los niesie dla mnie szanse. Odwiedziłam pięć klinik stomatologicznych w Warszawie - tylko jedna podjęła się przeprowadzenia mnie przez cały proces, czyli: usuwanie zębów, instalacje śrub pod implanty, pełna korekta zgryzu, odbudowa kości w całej szczęce, poziomowanie (moja szczęka leży w czaszce pod kątem 40stopniowego przechylenia).
Zaczęłam walczyć o środki: prosiłam o pomoc przyjaciół, moich znajomych z kręgów zawodowych, oszczędzaliśmy intensywniej niż wcześniej.
Przez dwa lata niestety nie udało się zebrać wymaganej kwoty. To, co się udało do ubiegłego roku za zdobyte środki to: trzy miesiące fizjoterapii szczękowej (ogromna ulga w ogromnym bólu), usunięcie zębów lewej strony i wstawienie dwóch śrub pod implanty.
Kiedy już gotowa byłam się poddać w kategorii szczękowej i czekać na to, co przyniesie los, w sierpniu 2022, podczas rutynowego Echa Serca (czysto kontrolnie, gdyż od lat badam się regularnie), dowiedziałam się, że od 50 lat żyję z wrodzoną wadą serca, która już teraz wymaga pilnej operacji.
Szok. Dochodziłam do siebie dwa tygodnie.
Gdy ochłonęłam zaczęłam szukać pomocy. Nigdy nie leczyłam się kardiologicznie i nie znałam lekarzy, zatem postanowiłam polegać na rekomendacji.
Trafiłam do kardiochirurga X w szpitalu Medicover. Zapewnił mnie, że znajdzie się termin w szpitalu dla mnie, ale serce najpierw - szczęka musi czekać, bo jej dalsze leczenie wiąże się z przyjmowaniem antybiotyków, a to eliminuje mnie z jakichkolwiek zabiegów sercowych. Termin miał być za 3-4 miesiące, więc zaufałam.
Czekałam 9 miesięcy. Brak terminu dla mnie.
Szukam zatem pomocy gdzie indziej. Trafiam do znanego kardiochirurga i transplantologa ze szpitala na Banacha. Chwilowa radość zamienia się w koszmar, gdy słyszę od Profesora: mogę Panią operować, ale przykro mi, zmarnowano Pani 9 miesięcy życia, bo niestety najpierw musi mieć Pani zdrowe uzębienie + zaświadczenia od kilku innych lekarzy, potwierdzające, że nie ma w organizmie ognisk zapalnych.
Szok. Aż tak zawiodła mnie intuicja? Aż tak można się pomylić lokując zaufanie?
ZATEM, KOCHANI: muszę spod ziemi wydobyć środki na kontynuację leczenia, żeby operacja serca mogła podarować mi jakieś "potem". Kwota, na jaką wyceniono całe moje leczenie jest o wiele, wiele wyższa , ale ponieważ walczę teraz z czasem (klinika wyeliminuje stany zapalne i przejdę serię zabiegów fizjoterapii szczękowej) i TYLKO NA TEN ETAP ZBIERAM ŚRODKI. Wierzę, że do operacji serca dojdzie i potem będę mogła dokończyć leczenie żuchwy, a tym samym spać bez bólu uszu czy szyi, ugryźć jabłko, a półgodzinna rozmowa nie zakończy się szumami w głowie i bólem takim, który uniemożliwia nawet napicie się wody. Zbieraniem na to środków będę martwić się później.
Tylko tyle i aż tyle.
Dziękuję każdemu, kto zechce podzielić się ze mną groszem mniejszym lub większym.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: