Monika Świdzińska - awatar

Monika Świdzińska

Organizator zbiórki

Cześć. Dziękuję że zajrzałaś/eś na zbiórkę dla Aishy. Jestem Monika i 2 lata temu przeprowadziłam się z mężem do Holandii. Tutaj też, w zaprzyjaźnionej klinice regularnie chodzimy na badania, szczepienia itp. z naszymi kotami. Przeprowadziliśmy się razem z dwoma kotkami. Aishę przygarnęłam gdy miała 1,5 roku. Wzięłam ją z fundacji, która pomaga porzuconym kotom zapewniając im domy tymczasowe, by docelowo znaleźć im stały dom. Wiem, że żyła w podwarszawskiej wsi i została wyrzucona z domu bo zaszła w ciążę. Jedni ją dokarmiali, drudzy kopali i przeganiali. Zaadoptowałam Aishę i od tamtej pory, już ponad 6 lat mieszkamy razem. Teraz ma 8 lat. Jest moim oczkiem w głowie. Bardzo o nią z moim mężem dbamy. Mądra, opiekuńcza, wychowała nam od małego naszego drugiego kota. Przytula się, całuje włazi na kolana, nie strzela kocich fochów, śmiejemy się, że zachowuje się jak pies. Jest nadzwyczaj opiekuńcza.  Zawsze jej powtrazam, że musi żyć jak najdłużej by jeszcze wychować moje dzieci :)
23.09.17 r poszliśmy  do weterynarza, bo kotka zaczęła mieć problemy ze sprawnym poruszaniem się, chodzeniem, skakaniem. Całe dnie leżała smutna w swojej leżance. Myśleliśmy, że to problemy z pęcherzem albo zakłaczenie bo też daje takie objawy. Lekarz ją obmacała i stwierdziła, że zrobi rentgen. Otóż okazało się, że nasza Aisha ma DWA NABOJE ŚRUTOWE w ciele😕 Zamarliśmy, gdy to zobaczyliśmy. Ktoś musiał do niej strzelać gdy mieszkała jeszcze na wsi😞 ponieważ odkąd jest z nami, jest kotem niewychodzącym. Jeden nabój lekko się przesunął i dotyka kręgosłupa (prawdopodobnie przez głaskanie, czy tarzanie się-jak to lubią robić koty). Cała operacja (+wyjęcie dwóch kamyków z pęcherza - skoro już będzie musiała być pod narkozą) będzie kosztowała około 1000 eur😕 (nadal czekam na dokładny kosztorys)
Przez to, że 7 lat temu, ktoś bez serca stwierdził, że strzelanie do zwierząt to super zabawa, mamy teraz ogromny problem. Głównie nasza biedna kotka ale także i my (głownie stresowo i finansowo). Teraz już wiemy dlaczego tak panicznie wszystkiego się bała gdy ją przygarnęliśmy. Kroków, szelestu, trzasków. Dopiero po 5 latach życia z nami odważyła się, sama z siebie, bez brania na ręce, wejść na nasze kolana i dać się głaskać bez skrępowania. Zapewniliśmy jej bezpieczny dom. Przeprowadziliśmy się z kotami z Polski, chociaż wiele osób pukało się w głowę. Sprawiliśmy że dziki, wystraszony kot poczuł się przy nas w 100% swobodnie, ufa nam, przestał się bać nawet odwiedzających nas gości, których teraz wita z radością na pyszczku.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na operację i rehabilitację Aishy (elementy operacji opisane powyżej)
Będziemy niezwykle wdzięczni za każdy grosz. Aisha jest naszym pierwszym zwierzakiem i chcemy zapewnić jej godne życie. Myślę, że należy jej się po stokroć, po tym co przeszła na wsi :( Cieszymy się jednakże, że przeżyła, że pociski nie trafiły w organ, czy nerwy i nie doszło jeszcze do zatrucia organizmu ołowiem (co niestety może się zdarzyć).
Operacja odbędzie się, któregoś dnia w terminie: 25.09-08.10.2017.
Dziękuję Wam bardzo i życzę wszystkiego najgorszego ludziom strzelających do zwierząt :( :( ;(

Update:

Operacja Aishy już się odbyła. Zaczęto od wyjęcia z pęcherza dwóch kamieni. Aisha pomimo że leżała na termoforze i była pod lampą grzewczą dosyć szybko traciła ciepło (przez otwarcie jamy brzusznej). Oddychała za nią maszyna, sama nie była w stanie. Weterynarz wyjęła jej nabój, który był przy kręgosłupie. Powiedziała, że była niewielka ilość ropy, był jakiś stan zapalny i to było powodem problemów ruchowych. Do tego zauważyła odłamek, przy nim, który też usunęła. Drugiego naboju nie mogła znaleźć (szukała 30 minut w tłuszczu ale stwierdziła, że mniejszą krzywdę jej zrobi jak zostawi ten nabój i nie uszkodzi nerwów i mięśni wyciągając go)  Ząbków też nie sprawdziła bo kotka się wychładzała i trzeba było zakończyć operację. Przyjemność kosztowała nas prawie 800 EUR, z wcześniejszym rentgenem 1000 EUR.  Dostała w klinice kaftanik ale strasznie mi się nie podobał (jej tym bardziej) obciskał ją, trzeba było jej go wciskać przez głowę. Nic fajnego. Jak na dobrą matkę -pasjonatkę szycia przystało uszyłam jej nowy kaftanik zoptymalizowany specjalnie pod nią (wiązany na sznurki ale zakrywający grzbiet i prawą stronę ciała i nie zakrywa tyłeczka jak ten pierwszy, więc może iść do kuwety. Uszyłam kubraczek z resztek flaneli po mojej sukience, więc w razie czego będziemy do siebie pasować :D Aisha pomimo, że wygląda w niej dobrze, i widać, że nie krępuje jej tak bardzo ruchów, jest strasznie zdenerwowana, młuci ogonem jak szalona ale musi to na sobie mieć. Trudno. Inaczej chce się cała wylizywać. Nawet weszła do budki pod drapakiem z której nigdy nie korzystała. Niestety ze stresu liże sobie łapki i szyję. Ale coś zaradzimy.

Ale ogólnie oprócz swędzenia Aisha czuje się dobrze. Przychodzi się przytulać, zwiedza mieszkanie. Niestety drugi kot przeżywa istną traumę. Czuje zapach kliniki w domu i buczy, syczy jak opętana. Nie robi nic Asihy, nawet boi się do niej podejść. Wyżebrała żeby wpuścić ją do szafy  (czego kategorycznie jej zabraniamy) bo jest w tak ogromnym stresie. Za dwa tygodnie zdjęcie szwów. 

-----SHORT ENGLISH VERSION----

Thank you that you are visit this website. Please, support us in the project: The operation of our kitty Aisha, shot 7 years ago, before we even took her.
We took her from the Polish animal charity house when she was 1.5 years old. Now she has 8 years.
23.09.2017 vet from the clinic we always go with our cats decided that she must do her an x-ray, because she has problems with jumping and walking. The lady asked us to come to the room to show what she discovered. It turned out that Aisha has two BB pallets (kind of metal 4,5 mm bullets) at her back (+ two stones in the bladder, which will also be removed because the cat will have anesthesia anyway)
The Aisha operation will cost around 1500-2000 eur. Every euro will be a great help for our cat. Thank you.

Aktualności

 • Monika Świdzińska - awatar

  Monika Świdzińska

  05.10.17
  05.10.17

  Operacja Aishy już się odbyła. Zaczęto od wyjęcia z pęcherza dwóch kamieni. Aisha pomimo że leżała na termoforze i była pod lampą grzewczą dosyć szybko traciła ciepło (przez otwarcie jamy brzusznej). Oddychała za nią maszyna, sama nie była w stanie. Weterynarz wyjęła jej nabój, który był przy kręgosłupie. Powiedziała, że była niewielka ilość ropy, był jakiś stan zapalny i to było powodem problemów ruchowych. Do tego zauważyła odłamek, przy nim, który też usunęła. Drugiego naboju nie mogła znaleźć (szukała 30 minut w tłuszczu ale stwierdziła, że mniejszą krzywdę jej zrobi jak zostawi ten nabój i nie uszkodzi nerwów i mięśni wyciągając go) Ząbków też nie sprawdziła bo kotka się wychładzała i trzeba było zakończyć operację. Przyjemność kosztowała nas prawie 800 EUR, z wcześniejszym rentgenem 1000 EUR. Dostała w klinice kaftanik ale strasznie mi się nie podobał (jej tym bardziej) obciskał ją, trzeba było jej go wciskać przez głowę. Nic fajnego. Jak na dobrą matkę -pasjonatkę szycia przys

  Zdjęcie aktualności 8 280

Komentarze

 • Ada & Michał - awatar

  Ada & Michał

  27.09.17
  27.09.17

  Moc kciuków od nas i naszej kociej drużyny!

  • Monika Świdzińska - awatar

   Monika Świdzińska - Organizator zbiórki

   29.09.17
   29.09.17

   Dziękujemy :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.09.17
  25.09.17

  3mam kciuczki, żeby wyszło i Aisha wróciła do zdrowia ❤

  • Monika Świdzińska - awatar

   Monika Świdzińska - Organizator zbiórki

   25.09.17
   25.09.17

   Dziękujemy :* <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.09.17
  25.09.17

  Trzymam kciuki za Aishę!

  • Monika Świdzińska - awatar

   Monika Świdzińska - Organizator zbiórki

   25.09.17
   25.09.17

   Dziękuję serdecznie ! :* <3

Monika Świdzińska - awatar

Monika Świdzińska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 17

Asia - awatar
45
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ada & Michał - awatar
40
Ada & Michał
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
110
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij