Rehabilitacja Judyty

23 187 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Sobiesierska - awatar

Anna Sobiesierska

Organizator zbiórki


❤️❤️ Dziękujemy wszystkim za pomoc w zbiórce pieniędzy na Galileo, to dzięki Państwa pomocy Judytka może ćwiczyć w domu każdego dnia.


poniżej filmik jak wzmacnia mięśnie już w domu :) 

https://youtu.be/eIQ2twGTOkI


❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Szanowni Państwo minął okres świąteczny a my zostawiamy zbiórkę Mikołajkową dalej bo jeszcze trochę brakuję do zakupu platformy.


Mikołaj Akacjusz dla Judytki! 

Judyta urodziła się 6 października 2018 r. Otrzymała 10 pkt. w skali Apgar. W pierwszym miesiącu życia trafiła na rutynową wizytę noworodka u fizjoterapeuty….

Jeździliśmy na rehabilitację z myślą, że za miesiąc, dwa będzie dobrze. Neurolog stwierdzał obniżone napięcie mięśniowe. Pierwsze kroki Judytka postawiła mając 16- miesięcy, co mieściło się w normie. W tym czasie, ujawniła się też wada stóp. Cały czas Judyta była rehabilitowana. Wciąż jednak wyczuwaliśmy większą wiotkość ciała, często też potykała się. 

W tym roku usłyszeliśmy diagnozę Zespół Ehlersa-Danlosa (spełnione są kryteria diagnostyczne tej choroby). Rozpoczęliśmy maraton wizyt u specjalistów genetyków, neurologów, ortopedów, kardiologów. Na każdej wizycie odbierano nam resztki nadziei. 

U Judytki zdiagnozowano:

Hipermobilność stawów, hipotonie (masywne obniżenie napięcia mięśniowego), złożoną wadę stóp (stopa płasko-koślawa oraz nieprawidłowe ułożenie kości w pięcie), nadmierną wiotkość stawów, przepuklinę pępkową. 

Ten mały organizm nie wytwarza kolagenu, którego w żaden sposób nie da się uzupełnić. Jedyne, co nam jest zalecane to intensywna rehabilitacja, w celu wzmocnienia mięśni oraz zaopatrzenie ortopedyczne, które jest kosztowne. 

Pomimo dwójki pracujących rodziców, koszty nas przerastają. Wcześniejsze rehabilitacje pochłonęły oszczędności. W ramach WWR mamy przyznaną tylko 1 godzinę tygodniowo, a potrzeba co najmniej 3. Do tego dochodzi logopeda. Ortezy stopy to koszt 3500 zł (a małe stópki szybko rosną!). Judytka nosi też ubranie kompensacyjne ciała. 

Kwotę 20 000 ze zbiórki przeznaczymy na zakup platformy wibracyjnej, do rehabilitacji w domu

https://www.youtube.com/watch?v=LiwbzJnBM6M


Obecnie na Galileo Judyta ćwiczy tylko 2 razy w tygodniu parę minut, sprzęt w domu pozwoliłby na częstsze treningi.

https://www.youtube.com/watch?v=nbzgdsXUvdk


https://drive.google.com/file/d/1FSIUvnXkgvUktu5q2IbpS9aesfJMUJYM/view?usp=drivesdk


Centrum Psychologiczne Akacjowa w porozumieniu z Fundacją Wyspa Skarbów  oraz rodzicami dziewczynki organizuje Wielką Świąteczną Zbiórkę Mikołaja Akacjusza dla Judytki. Judytka jest podopieczną Centrum Akacjowa oraz Fundacji. Zbiórka została zweryfikowana przez Fundację Wyspa Skarbów oraz Centrum Psychologiczne Akacjowa. 

Liczy się każda złotówka! Uczyńmy świat Judytki lepszym!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.01.2022
  26.01.2022

  Powodzenia! Trzymajcie się 🙂

 • Kartka świąteczna - awatar

  Kartka świąteczna

  13.12.2021
  13.12.2021

  (Kartka Świąteczna)

 • Paula Stefaniak - awatar

  Paula Stefaniak

  13.12.2021
  13.12.2021

  Trzymajcie się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.2021
  07.12.2021

  Wszystkiego co najlepsze. Trzymam kciuki 💗

  • Anna Sobiesierska - awatar

   Anna Sobiesierska - Organizator zbiórki

   21.12.2021
   21.12.2021

   Dziękujemy za wsparcie, będziemy szukali jak najlepszej rehabilitacji by przyszłość była radosna.

 • Radek. D - awatar

  Radek. D

  28.11.2021
  28.11.2021

  Trzymamy kciuki

  • Anna Sobiesierska - awatar

   Anna Sobiesierska - Organizator zbiórki

   21.12.2021
   21.12.2021

   Dziękujemy

23 187 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Sobiesierska - awatar

Anna Sobiesierska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 120

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda - Jaś- dziękuję :) - awatar
Magda - Jaś- dziękuję :)
80
Joanna Kaczyńska - awatar
Joanna Kaczyńska
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Magda - Adam :) - awatar
Magda - Adam :)
80
Andrzej S - awatar
Andrzej S
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
240
MARIA Z - awatar
MARIA Z
87

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie lub ze wsparciem serwisu. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja polecana dla zbiórek na prezenty i spełnianie marzeń.

W ramach opcji prowadzenia zbiórki ze wsparciem Pomagam.pl serwis będzie przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać innych do wpłat poprzez media społecznościowe, reklamy internetowe oraz na stronie głównej serwisu. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i przydatne wskazówki zawarte w poradnikach stworzonych przez ekspertów Pomagam.pl. Wówczas portal pobiera automatycznie 12% od każdej wpłaty, aby pokryć koszty promocji zbiórki. Jest to opcja rekomendowana dla wszystkich zbiórek na leczenie, potrzeby, zwierzęta i inne ważne dla Ciebie cele.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij