Zbiórka AKcja "Kowal" Pomoc Kombatantowi - miniaturka zdjęcia

AKcja "Kowal" Pomoc Kombatantowi Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka AKcja "Kowal" Pomoc Kombatantowi - zdjęcie główne

AKcja "Kowal" Pomoc Kombatantowi

24 444 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 611 osób
Oliwia Kowalska - awatar

Oliwia Kowalska

Organizator zbiórki

Poświęcali życie dla wolnej Polski walcząc z okupantem, a dziś ledwo wiążą koniec z końcem. Okażmy wdzięczność i wesprzyjmy jednego z polskich kombatantów!

Jeden z naszych bohaterów, Żołnierz Armii Krajowej o pseudonimie „Kowal”działał w konspiracji od 1943 r. W 1944 r. wstąpił w szeregi 9. Oszmiańskiej Brygady AK., gdzie służył w stopniu Plutonowego. Brał udział w oswobodzeniu więzienia w Lidzie oraz Powstaniu Wileńskim. Był również łącznikiem między 9. Oszmiańską Brygadą AK, a słynną 5 Brygadą Wileńską, co pozwoliło mu na co dzień kontaktować się z Zygmuntem Szendzielarzem ps. "Łupaszka". Spędził 3 lata w Puszczy Białowieskiej. Jego oddział został rozbrojony przez partyzantów AL i przekazany NKWD. Następnie przeszedł 6 miesięcy okrutnego śledztwa oraz wywieziony na Syberię. Tam spędził 5 lat w łagrach. Przebywał między innymi na wyspie Nowa Ziemia.

Dziś „Kowal” mieszka w Szczecinie i potrzebuje naszej pomocy. Możemy choć w części spłacić dług wdzięczności i pomóc w wyremontowaniu mieszkania bohatera. Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy dzielnie bronili naszej ojczyzny przed wrogiem. Okażmy wdzięczność i wspólnie zbierzmy środki na remont mieszkania „Kowala”.

AKTUALIZACJA 31 MARCA 2018 r.

ℹ Jesteśmy po wstępnych rozmowach z fachowcem, który zajmie się remontem domu "Kowala". Jest przed nim ogrom pracy, m.in.: przesunięcie toalety wraz z wymianą instalacji WC i oddzielenie ścianą, nowy prysznic, odświeżenie ścian czy nowa kuchnia.
Koszt to 5 tys. zł., do tego musimy policzyć jeszcze materiały, meble kuchenne, dostosowane do bardzo małego mieszkania kombatanta.
Dojdą jeszcze koszta za prace hydraulika i elektryka.
Szacujemy, że całość remontu wyniesie około 20 tys. zł., dlatego dalej liczymy na Wasze wsparcie.

📝 Materiały, które są nam potrzebne to :
KLEJ DO REGIPSÓW – 14 WORKÓW
WKRĘTY DO DREWNA – 200 SZT. ( 3,5 MM DŁ.)
HYDROIZOLACYJNA – 5 KG
TAŚMA DO HYDROIZOLACJI – 20 MB
KLEJ DO PŁYTEK – 3 WORKI
GRUNT – 20 L
FARBA BIAŁA – 15 L
FARBA KOLOR – 10 L
AKRYL – 4 SZT.
SILIKON – BIAŁY 1 SZT. BEZBARWNY 1 SZT.
NAROŻNIK – 8 SZT- 3 MB
UNIFLOT WODOODPORNY – 2 ROLKI
GŁADŹ – 8 WIADEREK
PAPIER ŚCIERNY – 180 – 1 ROLK
LINOLEUM – 7 M2 ( 3,6 X 2)
BRODZIK – 80 X 90 PLUS SYFON
DRZWI DO KABINY – ( 90 LEWE)
ZESTAW WC PODTYNKOWY PLUS MISKA PLUS DESKA
KRATKA REWIZYJNA 25 X 25

ŚCIANY 38M2
SUFIT 6,3 M2 RAZEM 44,3 M2
REGIPS ZIELONY - 10 SZT. ( 1,2 M X 2,6)
PROFIL CD 60 – 14 SZT.
PROFIL UD 27 – 10 SZT.
WIESZAK OBROTOWY – 45 SZT.
WKRĘTY DO WIESZAKÓW – 45 SZT.
WKRĘTY REGIPS (2,5 X 3,5) – 1000 SZT.
PCHEŁKI – 500 SZT.
KOŁKI ( 6 X 60 WKRĘCANE) – 200 SZT.
PROFIL U 50 (3 M) – 7 SZT.
PROFIL C50( 3 M) – 6 SZT.
PŁYTA OSB ( WODOODPORNA, PODŁOGOWA 18 MM, 1,2 X 2,5) – 3 SZT.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Oliwia Kowalska - awatar

  Oliwia Kowalska

  16.04.2018
  16.04.2018

  W weekend rozpoczęliśmy przygotowania do remontu mieszkania! :)

  Zdjęcie aktualizacji 14 151

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Paweł lukin - awatar

  Paweł lukin

  16.04.2018
  16.04.2018

  Zdrowia

 • Tomasz Wojno - awatar

  Tomasz Wojno

  14.04.2018
  14.04.2018

  Czesc i chwała walczącym za to abyśmy my mogli żyć normalnie

 • ANDRZEJ LEWCZUK - awatar

  ANDRZEJ LEWCZUK

  14.04.2018
  14.04.2018

  Dziękuję Panu za walkę o wolną Ojczyznę! Za walkę o ukochaną Polskę! Mam nadzieję że będzie Pan od teraz żyć w godnych bohatera warunkach!

 • Joan - awatar

  Joan

  13.04.2018
  13.04.2018

  Dziękuję Bohaterowi i dziękuję za takie akcje! Jesteście cudowni! Organizatorzy za podjęcie trudu akcji, a wszyscy wpłacający za wielkie serce i patriotyzm w najpiękniejszym wydaniu <3 Serducho rośnie :)

 • Natalia - awatar

  Natalia

  13.04.2018
  13.04.2018

  Dziękuję za Pana odwagę, męstwo! Niech Pan Bóg błogosławi. Pamiętamy!

24 444 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 611 osób
Oliwia Kowalska - awatar

Oliwia Kowalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 611

Paweł - awatar
Paweł
2 000
Maciek - awatar
Maciek
5
Monika - awatar
Monika
5
Joanna Łuczyńska - awatar
Joanna Łuczyńska
50
Piotr Szczepaniak - awatar
Piotr Szczepaniak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Hanna - awatar
Hanna
30
Rynio - awatar
Rynio
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij