Zbiórka Okresowa rewolucja w szkołach - miniaturka zdjęcia

Okresowa rewolucja w szkołach Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Okresowa rewolucja w szkołach - zdjęcie główne

Okresowa rewolucja w szkołach

3 860 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

[English version below]

Kiedy idę do łazienki, to zawsze chowam podpaskę w rękaw. Raz mi z niego wypadła - nigdy nie czułam się tak upokorzona.” 

Moja koleżanka myślała, że umiera, kiedy dostała pierwszej miesiączki. W reklamach podpasek krew zawsze była niebieska, a jej była czerwona.”

Stresuje mnie dźwięk otwierania podpasek w toalecie - wszyscy wtedy wiedzą, że mam okres.”

Brzmi znajomo? 

Pewnie większość osób usłyszała kiedyś podobną historię. Okres i szkoła nie idą ze sobą w parze. Wiemy jak zbudowana jest komórka roślinna i czym różni się od zwierzęcej, ale nie znamy swojego ciała. Od cyklu menstruacyjnego ważniejszy jest cykl rozwojowy pantofelka. 

Jak możemy to zmienić?

Od dwóch lat jako Akcja Menstruacja zapewniamy dostęp do jakościowych produktów menstruacyjnych w polskich szkołach. W zeszłym roku dotarłyśmy do 115 tys. osób, z kilkuset szkół. By działać dalej, potrzebujemy Waszej pomocy!

„Akcja Menstruacja w Twojej szkole” to program, dzięki któremu osoby uczące się mogą korzystać z podpasek i tamponów równie swobodnie, co z papieru toaletowego. Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów.

Podążając za rozwiązaniami Wielkiej Brytanii, gdzie darmowe środki menstruacyjne dostępne są nie tylko w szkołach, ale też na uniwersytetach, kontynuujemy działania w polskich szkołach. Tym razem dostarczymy szkołom nie tylko środki menstruacyjne, ale również… jakościową edukację.

Wpłacasz 100 zł? Dzięki Tobie w szkole pojawią się środki menstruacyjne, a przeszkoleni nauczyciele poprowadzą zajęcia według przygotowanych przez naszych ekspertów scenariuszy.

Wpłacasz 15 zł? Dzięki Tobie paczka dotrze do szkoły.

Wpłacasz 5 zł? Dzięki Tobie będziemy bliżej naszego celu.

Wysyłasz zbiórkę znajomym? Dzięki Tobie dotrzemy do jeszcze większej ilości osób.

Nasz cel na przyszły rok szkolny to minimum 500 placówek z dostępem do produktów menstruacyjnych i rzetelnej edukacji seksualnej. Potrzebujemy Cię do kontynuowania okresowej rewolucji w polskich szkołach. 

Dołączasz?

„When I go to the restroom, I always hide the pad in my sleeve. Once it fell out - I have never felt this humiliated and ashamed”

“My friend thought she was dying when she got her first period. In pads advertisements the blood is always blue and hers was red”

“The sound of opening up the pad in the toilet stresses me out - then everyone knows I’m on my period”

Sounds familiar?

Most people have heard similar stories. Schools do not go hand in hand with menstruation, at least in Poland. But we can change it.

How?

As Akcja Menstruacja Foundation, for 2 year we have been providing Polish schools with menstrual products. Last year we reached 115,000 student menstruators from over 560 schools. To continue our project „Akcja Menstruacja in your school”, we need you help!

According to P&G 1 in 6 schoolgirls has missed a class due to the lack of access to menstrual products. Situations like these can cause problems with focusing and studying, and later on can also decrease their chances of fulfilling their goals.

Taking inspiration from Great Britain, where free menstrual products are accessible in schools, as well as at universities, we continue our activities in Polish schools. Now we want to provide not only menstrual products, but also… menstrual education.

Every donation means a lot - even the amount of 5 PLN (the equivalent of around 1$ / 1€ / 1£) - it covers the cost of another pack of pads which we can send to the schools. If you are unable to donate, please share this fundraiser to increase our chances of providing comfort for all student menstruators.

We hope you will join our Period Revolution in Schools!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marcin Eichelberger - awatar

  Marcin Eichelberger

  30.05.2022
  30.05.2022

  Edukacja i dostępność do środków higieny menstruacyjnej do cholery, czas najwyższej :)

  • AKCJA MENSTRUACJA - awatar

   AKCJA MENSTRUACJA - Organizator zbiórki

   29.08.2022
   29.08.2022

   Marcin, wielkie dzięki za wsparcie!

3 860 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 88

Beata Damięcka - awatar
Beata Damięcka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lena - awatar
Lena
15
Martyna :) - awatar
Martyna :)
50
Agata Malinowska - awatar
Agata Malinowska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Heyday - awatar
Heyday
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jesi - awatar
Jesi
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij