Zbiórka Akcja Rucksack - zdjęcie główne

Akcja Rucksack

77 477 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 567 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

#wyprawkiszkolne #pomocdzieciom

Czym jest Akcja Rucksack?

Akcja Rucksack jest inicjatywą polegająca na tworzeniu wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci stworzona przez siostry- Kasię i Olę.  Powstała w wyniku pojawienia się nagłego zapotrzebowania na przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy zaczynających naukę w polskich szkołach. Początkowo była to jedynie mała akcja dla niewielkiej grupy dzieci będących pod opieką bliskich znajomych. Potrzebujących pojawiało się jednak coraz więcej, a dzięki Waszej pomocy udało się nam już dostarczyć dzieciom ponad 900 wyprawek.

What is Akcja Rucksack?

Akcja Rucksack is an initiative created by two sisters- Kasia and Ola. Its aim is to provide children with school supplies. Everything started with rising need for school supplies for Ukrainian children enrolling to Polish schools. In the beginning our initiative was rather small- we were trying to create school kits for children being taken care of by our friends.  However the number of children needing school supplies was growing and thanks to your support we have managed to hand out over 900 school kits.

Co zawiera wyprawka?

W skład wyprawki wchodzi plecak, piórnik, długopisy, ołówki, kredki, flamastry, farby, bloki rysunkowe, zeszyty itp. oraz również przekąski do szkoły. 

What does school kit consist of?

School kit consists of backpack, pencil-case, pens, pencils, coloured pencils, felt-tip pens, paint set, drawing pads, notebooks etc. and snacks as well.

Koszt wyprawki

Dzięki wielu osobom o wielkich sercach, które pomagają nam w tworzeniu wyprawek,  udało nam się ograniczyć koszt wyprawki do ok. 140 zł. Porównując detaliczny koszt takiej wyprawki to minimum 270 zł. Razem możemy dostarczyć radość większej liczbie dzieci.

Cost of a school kit

Thanks to many big-hearted people's involvement in our initiative we have managed to decrease the cost of one school kit to 140 PLN. Same school kit bought by single person would cost about 270 PLN. Toghether we can bring joy to more children.


Na co w tym momencie zbieramy finanse?

Chcielibyśmy w tym roku szkolnym zacząć zaopatrywać w wyprawki polskie dzieci z ubogich rodzin i ośrodków opiekuńczych. Mamy już na liście oczekujących dużą grupę dzieci.

Nadal jest też wiele dzieci z Ukrainy, które pójdą dopiero w tym roku szkolnym do polskich szkół, a ich rodzice (często jedynie mamy) nie są w stanie zapewnić im wszystkiego, czego potrzebują.

Mamy nadzieję, że pomożecie nam dalej wyprawiać dobro.

Wyprawki szkolne wydają się mała rzeczą, ale widzimy jak wiele radości, pewności w siebie i nadziei wnoszą do życia dzieci.

What are we raising funds for currently?

We would like to expand our initiative in this school year and create school kits for Polish children from poor families and child-care facilities. We already have children on our waiting list.

Morover there are still many Ukrainian children, who will be starting Polish school this year and whose parents (often only mothers) are not able to meet their needs. 

We are hoping for your support in doing more good.

School kits may seem to be small thing, but we have witnessed how much joy, confidence and hope they bring to childrens life.


Zachęcamy również do wspierania naszej zbiórki na inne projekty fundacji. 

We encourage you to support our general fundraiser for all our initiatives. 


Dziękujemy, że z nami jesteście ❤️

Thank you for your support ❤️

Katarzyna Kalicka-Lots, 

Aleksandra Kalicka-Kozik 

i reszta zespołu Wyprawiamy Dobro / and Wyprawiamy Dobro team

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • WYPRAWIAMY DOBRO - awatar

  WYPRAWIAMY DOBRO

  03.11.2022
  03.11.2022

  Already 1,380 backpacks have gone to children in need 🎒🎒Thank you for your support❣️❣️However, we still need your help because there are more and more children. Every day we recive more requests for backpacks and for help from the centers.

  Zdjęcie aktualizacji 104 702

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.04.2022
  23.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Mike Klose - awatar

  Mike Klose

  07.04.2022
  07.04.2022

  Many thanks for doing these rucksacks for the children. I hope that you can make their lives a wee bit happier.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2022
  07.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Dzięki za Waszą pracę! - awatar

  Dzięki za Waszą pracę!

  07.04.2022
  07.04.2022

  To część mojej premii - niech da chociaż jeden uśmiech na twarzy małego człowieka - to będę szczęśliwy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2022
  06.04.2022

  Ela from Boston, Massachusetts USA

77 477 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 567 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 567

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jakub - awatar
Jakub
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
IPC001 - awatar
IPC001
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Tatyana Seccombe - awatar
Tatyana Seccombe
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij