Zbiórka Akcja Rucksack - zdjęcie główne

Akcja Rucksack

77 187 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 563 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

#wyprawkiszkolne #pomocdzieciom

Czym jest Akcja Rucksack?

Akcja Rucksack jest inicjatywą polegająca na tworzeniu wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci stworzona przez siostry- Kasię i Olę.  Powstała w wyniku pojawienia się nagłego zapotrzebowania na przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy zaczynających naukę w polskich szkołach. Początkowo była to jedynie mała akcja dla niewielkiej grupy dzieci będących pod opieką bliskich znajomych. Potrzebujących pojawiało się jednak coraz więcej, a dzięki Waszej pomocy udało się nam już dostarczyć dzieciom ponad 900 wyprawek.

What is Akcja Rucksack?

Akcja Rucksack is an initiative created by two sisters- Kasia and Ola. Its aim is to provide children with school supplies. Everything started with rising need for school supplies for Ukrainian children enrolling to Polish schools. In the beginning our initiative was rather small- we were trying to create school kits for children being taken care of by our friends.  However the number of children needing school supplies was growing and thanks to your support we have managed to hand out over 900 school kits.

Co zawiera wyprawka?

W skład wyprawki wchodzi plecak, piórnik, długopisy, ołówki, kredki, flamastry, farby, bloki rysunkowe, zeszyty itp. oraz również przekąski do szkoły. 

What does school kit consist of?

School kit consists of backpack, pencil-case, pens, pencils, coloured pencils, felt-tip pens, paint set, drawing pads, notebooks etc. and snacks as well.

Koszt wyprawki

Dzięki wielu osobom o wielkich sercach, które pomagają nam w tworzeniu wyprawek,  udało nam się ograniczyć koszt wyprawki do ok. 140 zł. Porównując detaliczny koszt takiej wyprawki to minimum 270 zł. Razem możemy dostarczyć radość większej liczbie dzieci.

Cost of a school kit

Thanks to many big-hearted people's involvement in our initiative we have managed to decrease the cost of one school kit to 140 PLN. Same school kit bought by single person would cost about 270 PLN. Toghether we can bring joy to more children.


Na co w tym momencie zbieramy finanse?

Chcielibyśmy w tym roku szkolnym zacząć zaopatrywać w wyprawki polskie dzieci z ubogich rodzin i ośrodków opiekuńczych. Mamy już na liście oczekujących dużą grupę dzieci.

Nadal jest też wiele dzieci z Ukrainy, które pójdą dopiero w tym roku szkolnym do polskich szkół, a ich rodzice (często jedynie mamy) nie są w stanie zapewnić im wszystkiego, czego potrzebują.

Mamy nadzieję, że pomożecie nam dalej wyprawiać dobro.

Wyprawki szkolne wydają się mała rzeczą, ale widzimy jak wiele radości, pewności w siebie i nadziei wnoszą do życia dzieci.

What are we raising funds for currently?

We would like to expand our initiative in this school year and create school kits for Polish children from poor families and child-care facilities. We already have children on our waiting list.

Morover there are still many Ukrainian children, who will be starting Polish school this year and whose parents (often only mothers) are not able to meet their needs. 

We are hoping for your support in doing more good.

School kits may seem to be small thing, but we have witnessed how much joy, confidence and hope they bring to childrens life.


Zachęcamy również do wspierania naszej zbiórki na inne projekty fundacji. 

We encourage you to support our general fundraiser for all our initiatives. 


Dziękujemy, że z nami jesteście ❤️

Thank you for your support ❤️

Katarzyna Kalicka-Lots, 

Aleksandra Kalicka-Kozik 

i reszta zespołu Wyprawiamy Dobro / and Wyprawiamy Dobro team

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • WYPRAWIAMY DOBRO - awatar

  WYPRAWIAMY DOBRO

  03.11.2022
  03.11.2022

  Already 1,380 backpacks have gone to children in need 🎒🎒Thank you for your support❣️❣️However, we still need your help because there are more and more children. Every day we recive more requests for backpacks and for help from the centers.

  Zdjęcie aktualizacji 104 702

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.04.2022
  23.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Mike Klose - awatar

  Mike Klose

  07.04.2022
  07.04.2022

  Many thanks for doing these rucksacks for the children. I hope that you can make their lives a wee bit happier.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2022
  07.04.2022

  JA PRZEPRASZAM, ŻE ZEBRAM TERAZ GDY JEST WOJNA I TYLU LUDZI JEST POTRZEBUJACYCH. MAM NAIMIE DANUTA, MAM 56 LAT, OD LAT CHORUJE. WSTYDZĘ SIĘ TEGO JAK ŻYJE ALE OD 3 DNI NIC NIE ZNALAZŁAM DO JEDZENIA W KOSZU ZA SKLEPEM I PROSZĘ CHOCIAZ O KILKA GROSZY ZEBYM MOGŁA KUPIC CHLEB DLA SIEBIE I PUSZKE KARMY DLA MOJEGO PIESKA. pomagam.pl/nefcey

 • Dzięki za Waszą pracę! - awatar

  Dzięki za Waszą pracę!

  07.04.2022
  07.04.2022

  To część mojej premii - niech da chociaż jeden uśmiech na twarzy małego człowieka - to będę szczęśliwy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2022
  06.04.2022

  Ela from Boston, Massachusetts USA

77 187 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 563 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 563

Jakub - awatar
Jakub
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
IPC001 - awatar
IPC001
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Tatyana Seccombe - awatar
Tatyana Seccombe
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Jakub Korab - awatar
Jakub Korab
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij