Zbiórka Rehabilitacja Oli po udarze - zdjęcie główne

Rehabilitacja Oli po udarze

574 183 zł  z 960 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 954 osoby
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Zbiórka potwierdzona dokumentami medycznymi (na dole zbiórki) i fakturami (w aktualizacjach).

Aktualizacja 20.05: W treści zbiórki zamieściłem kartę informacyjną z leczenia szpitalnego oraz rozpoznanie stanu Oli - w celu uwiarygodnienia zbiórki dokumentacją medyczną.

Nazywam się Łukasz Gadomer, jestem mężem 27-letniej Oli. Szczęśliwym małżeńskim życiem wspólnie z dwoma kotkami, Nabokim i Fuwą, dane nam było cieszyć się nieco ponad 2 miesiące. 7 stycznia, w środku spokojnego, wspólnie spędzanego dnia, Ola zasłabła. Po początkowo niegroźnych objawach Ola zaczęła się coraz gorzej czuć, trafiła na SOR. Lekarzom nie udało się szybko zdiagnozować objawów. Kilka godzin później była już w śpiączce na oddziale intensywnej terapii.

Diagnoza pojawiła się dopiero dzień później - ogromny udar pnia mózgu, najrzadszy, najgroźniejszy udar, niespotykany u młodych osób. W organizmie Oli stworzył się zakrzep o średnicy prawie 3 cm, który zablokował dopływ krwi do mózgu. Ola cudem przeżyła (i nie jest to przesada), jednak udar bardzo poważnie uszkodził jej mózg. Po kilku dniach w śpiączce Ola obudziła się. Jest świadoma, oddycha samodzielnie, reaguje emocjonalnie i ze zrozumieniem na wszystko, co się do niej mówi, ale może porozumiewać się jedynie mrugnięciami - jej ciało dotknął niedowład czterokończynowy.

Aktualnie Ola ciągle przebywa na OIOM. Uszkodzenia neurologiczne są bardzo poważne. Stan Oli, choć niesamowicie ciężki, nie jest beznadziejny. Każdego dnia od przebudzenia obserwujemy drobną poprawę, np. w ruchu oczu. Ola ma też zachowane czucie głębokie, odczuwa ból, co daje realną nadzieję na przywrócenie sprawności. Wykonuje polecenia terapeutów, póki co wodząc wzrokiem za rehabilitowanymi kończynami i próbując pomagać. To młoda dziewczyna o niesamowitej inteligencji - mózg młodej osoby jest plastyczny i istnieje realna szansa na to, że, przynajmniej do pewnego poziomu, pozwalającego na normalne życie, Oli uda się powrócić do zdrowia. Nie jest to jednak możliwe bez ogromnych środków finansowych.

Olę czeka długoterminowa, wieloletnia (prawdopodobnie trwająca do końca życia), bardzo kosztowna rehabilitacja. W najbliższych dniach Ola zostanie przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego Donum Corde pod Rzeszowem, w którym spędzi przynajmniej rok, prawdopodobnie dłużej. Pobyt w tym ośrodku to łączny koszt ok. 39 tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli za kilka lat Oli uda się dojść do stanu, w którym będzie mogła wrócić do domu, roczny koszt rehabilitacji to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Olę w powrocie do zdrowia, proszę o pomoc w ramach tej zbiórki.

Biorąc pod uwagę aktualny stan Oli i przewidywania dotyczące dalszej rehabilitacji, w skład celu zbiórki wchodzą (kwoty przybliżone):

- 16 miesięcy pobytu w ośrodku Donum Corde - 624 000 zł (16 x 39 000 zł),
- 12 miesięcy rehabilitacji w ramach turnusów - 336 000 zł (12 x 28 500 zł).

Jest to oczywiście aktualny plan maksimum - w przypadku zebrania mniejszej kwoty rehabilitacja będzie krótsza, a jeśli okaże się, że tak długa rehabilitacja nie jest potrzebna, cel zostanie zmniejszony / zbiórka zostanie zakończona.

Zgromadzone w ramach tej zbiórki środki będziemy sukcesywnie przeznaczać na opłacenie faktur za rehabilitację, tak jak się aktualnie dzieje - wszystkie faktury są i będą zamieszczone w aktualizacjach! 

Środki ze zbiórki są cały czas wydawane, wyświetlana zebrana łączna kwota nie jest pomniejszana o już wydane środki! Zbiórka jest długoterminowa.

Leki, sprzęt rehabilitacyjny itp. finansuję we własnym zakresie.

Tak, jak dotychczas, w przypadku zmian stanu Oli, planów dot. rehabilitacji oraz rozszerzania rehabilitacji o dalsze etapy (np. rehabilitacja domowa - aktualnie koszty nieznane) / skracania jej, cel zbiórki będzie aktualizowany!

Będę oczywiście informował o wszystkich aktualizacjach stanu Oli. Wszystkich, którzy chcą, zapraszam również do kontaktu prywatnego.

Mam nadzieję i marzę o tym, że pewnego dnia Ola wróci do domu, usiądzie przy mnie, ukochanych kotach i będzie mogła prowadzić normalne, samodzielne, szczęśliwe życie. Została przede mną postawiona najwspanialsza osoba na świecie, którą spotkał okropny, niezasłużony los. Przyrzekłem Oli przed ołtarzem, że będę z nią na zawsze w zdrowiu i chorobie i zrobię wszystko, by wróciła do domu i byśmy mogli dalej budować pełen miłości dom. Wszystkim, którzy się do tego przyczynią, będę nieopisanie wdzięczny.

Aktualne zdjęcie Oli po udarze:

Zapraszam również na Facebook:

- profil, na którym zamieszczał będę informacje o postępach w rehabilitacji Oli:
Kliknij tutaj - profil Facebook z informacjami,
- grupa, w której wystawiane będą przedmioty / usługi, z których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Oli:
Kliknij tutaj - grupa Facebook: bazarek.

Wpłaty, których dokonacie w ramach zbiórki, mogą zostać odliczone od dochodu na zasadzie darowizny.

Istnieje również możliwość przekazania na rehabilitację Oli 1,5% podatku, o co również serdecznie proszę:

Numer KRS: 0000396361

Cel szczegółowy 1,5%: 0466557 Aleksandra


Wypis ze szpitala z rozpoznaniem stanu Oli:

Przykładowa faktura i szczegółowa rozpiska tego, co obejmuje jej wielkość:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Łukasz Gadomer - awatar

  Łukasz Gadomer

  13.05.2024
  13.05.2024

  Zamieszczam najnowszą fakturę za pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym wraz z korektą za poprzednią fakturę. Fakturę, podobnie jak wcześniejsze, opłaciłem ze środków zebranych w ramach tej zbiórki, za co serdecznie Wam dziękuję.
  Zaktualizowałem również cel zbiórki, tak aby odzwierciedlał naszą aktualną wiedzę dotyczącą planowanej rehabilitacji Oli oraz jej koszty - zgodnie z aktualnymi prognozami i przewidywaniami. Rozszerzyłem zbiórkę o kolejny etap rehabilitacji, który odbędzie się po opuszczeniu ośrodka po niespełna 1.5-rocznym pobycie. Obejmuje on planowany przez nas okres 12-miesięcznej rehabilitacji w ramach turnusów w innym, dedykowanym do takiej rehabilitacji ośrodku, koncentrującym się na konkretnych programach rehabilitacyjnych i bez stałej opieki pielęgniarskiej / lekarskiej. W zależności od stanu Oli, będzie ona miała formę ciągłą lub będzie rozłożona w czasie dłuższym niż rok i przeplatana rehabilitacją w domu - niezależnie od tego, faktury zostaną zamieszczone w ramach zbiórki, tak jak dzieje się teraz. Szczegółowe wyliczenia zamieściłem w treści zbiórki.

  Zdjęcie aktualizacji 143 593

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krystian - awatar

  Krystian

  19.05.2024
  19.05.2024

  Powodzenia

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   20.05.2024
   20.05.2024

   Dziękujemy!

 • J_C_ - awatar

  J_C_

  19.05.2024
  19.05.2024

  Powodzenia życzę!

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   20.05.2024
   20.05.2024

   Dziękuję w imieniu Oli!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.2024
  19.05.2024

  Trzymajcie się! Wierzę że rehabilitacja przyniesie efekty.

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   20.05.2024
   20.05.2024

   Dziękujemy! Na ten moment zdaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.05.2024
  18.05.2024

  To jest coś najpięknejszego, że towarzyszysz Oli w tym niezwykłym trudnym czasie. Uważam to za godny wzór do naśladowania. Wszystkiego dobrego dla Oli! 💖🙏

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   20.05.2024
   20.05.2024

   Dziękuję za dobre słowa, staram się jej pomóc, jak tylko mogę, kto inny, jeśli nie mąż. Dziękuję w imieniu Oli!

 • Ewa W - awatar

  Ewa W

  16.05.2024
  16.05.2024

  Powodzenia! Cierpliwości, wytrwałości i powrotu do zdrowia! z modlitwą...

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   16.05.2024
   16.05.2024

   Dziękujemy wspólnie z Olą!!

574 183 zł  z 960 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 954 osoby
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 954

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Dorota Jabłońska - awatar
Dorota Jabłońska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata Lewandowska, kolorowanka mandale - awatar
Małgorzata Lewandowska, kolorowanka mandale
40
Anna Ugorek N. Sparks - awatar
Anna Ugorek N. Sparks
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Rafał Krygowski - awatar
Rafał Krygowski
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij