Zbiórka Rehabilitacja Oli po udarze - zdjęcie główne

Rehabilitacja Oli po udarze

469 220 zł  z 630 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 730 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Aktualizacja 18.04: W aktualizacjach zamieściłem film, na którym Ola wykonuje pierwsze ruchy lewą dłonią.

Faktury w aktualizacjach.

Nazywam się Łukasz Gadomer, jestem mężem 27-letniej Oli. Szczęśliwym małżeńskim życiem wspólnie z dwoma kotkami, Nabokim i Fuwą, dane nam było cieszyć się nieco ponad 2 miesiące. 7 stycznia, w środku spokojnego, wspólnie spędzanego dnia, Ola zasłabła. Po początkowo niegroźnych objawach Ola zaczęła się coraz gorzej czuć, trafiła na SOR. Lekarzom nie udało się szybko zdiagnozować objawów. Kilka godzin później była już w śpiączce na oddziale intensywnej terapii.

Diagnoza pojawiła się dopiero dzień później - ogromny udar pnia mózgu, najrzadszy, najgroźniejszy udar, niespotykany u młodych osób. W organizmie Oli stworzył się zakrzep o średnicy prawie 3 cm, który zablokował dopływ krwi do mózgu. Ola cudem przeżyła (i nie jest to przesada), jednak udar bardzo poważnie uszkodził jej mózg. Po kilku dniach w śpiączce Ola obudziła się. Jest świadoma, oddycha samodzielnie, reaguje emocjonalnie i ze zrozumieniem na wszystko, co się do niej mówi, ale może porozumiewać się jedynie mrugnięciami - jej ciało dotknął niedowład czterokończynowy.

Aktualnie Ola ciągle przebywa na OIOM. Uszkodzenia neurologiczne są bardzo poważne. Stan Oli, choć niesamowicie ciężki, nie jest beznadziejny. Każdego dnia od przebudzenia obserwujemy drobną poprawę, np. w ruchu oczu. Ola ma też zachowane czucie głębokie, odczuwa ból, co daje realną nadzieję na przywrócenie sprawności. Wykonuje polecenia terapeutów, póki co wodząc wzrokiem za rehabilitowanymi kończynami i próbując pomagać. To młoda dziewczyna o niesamowitej inteligencji - mózg młodej osoby jest plastyczny i istnieje realna szansa na to, że, przynajmniej do pewnego poziomu, pozwalającego na normalne życie, Oli uda się powrócić do zdrowia. Nie jest to jednak możliwe bez ogromnych środków finansowych.

Olę czeka długoterminowa, wieloletnia (prawdopodobnie trwająca do końca życia), bardzo kosztowna rehabilitacja. W najbliższych dniach Ola zostanie przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego Donum Corde w Rzeszowie, w którym spędzi przynajmniej rok, prawdopodobnie dłużej. Pobyt w tym ośrodku to koszt (łącznie z materiałami i lekami) ok. 38 tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli za kilka lat Oli uda się dojść do stanu, w którym będzie mogła wrócić do domu, roczny koszt rehabilitacji to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Olę w powrocie do zdrowia, proszę o pomoc w ramach tej zbiórki.

Na ten moment jako cel zbiórki ustawiam przybliżony koszt 1,5-rocznego pobytu we wskazanym ośrodku rehabilitacyjnym. Jeśli uda się osiągnąć cel zbiórki, będę zwiększał cel, rozszerzając ją na dalsze etapy rehabilitacji. Sam, niestety, nie dam rady ponieść wszystkich kosztów, a chciałbym, zwłaszcza w początkowych latach, zapewnić Oli najlepszą możliwą rehabilitację.

Będę oczywiście informował o wszystkich aktualizacjach stanu Oli. Wszystkich, którzy chcą, zapraszam również do kontaktu prywatnego.

Mam nadzieję i marzę o tym, że pewnego dnia Ola wróci do domu, usiądzie przy mnie, ukochanych kotach i będzie mogła prowadzić normalne, samodzielne, szczęśliwe życie. Została przede mną postawiona najwspanialsza osoba na świecie, którą spotkał okropny, niezasłużony los. Przyrzekłem Oli przed ołtarzem, że będę z nią na zawsze w zdrowiu i chorobie i zrobię wszystko, by wróciła do domu i byśmy mogli dalej budować pełen miłości dom. Wszystkim, którzy się do tego przyczynią, będę nieopisanie wdzięczny.

Zapraszam również na Facebook:

- profil, na którym zamieszczał będę informacje o postępach w rehabilitacji Oli:
Kliknij tutaj - profil Facebook z informacjami,
- grupa, w której wystawiane będą przedmioty / usługi, z których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Oli:
Kliknij tutaj - grupa Facebook: bazarek.

Wpłaty, których dokonacie w ramach zbiórki, mogą zostać odliczone od dochodu na zasadzie darowizny.

Istnieje również możliwość przekazania na rehabilitację Oli 1,5% podatku, o co również serdecznie proszę:

Numer KRS: 0000396361

Cel szczegółowy 1,5%: 0466557 Aleksandra

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Łukasz Gadomer - awatar

  Łukasz Gadomer

  18.04.2024
  18.04.2024

  Zamieszczam film, na którym widoczne są pierwsze ruchy lewej dłoni Oli. Bardzo zależy jej na uzyskaniu dostępu do lewej ręki, aby móc zacząć robić na drutach. Od kiedy tylko poczuła dostęp do tej dłoni, próbuje ruszać palcami, szuka, ćwiczy, kiedy tylko ma czas. To długi, żmudny i trudny proces, lewa strona jest dla Oli bardzo problematyczna, ale jak widać - powoli pojawiają się rezultaty. Krok po kroku Ola dąży do celu. Motywacji jest dużo.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.04.2024
  18.04.2024

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   18.04.2024
   18.04.2024

   Dziękuję w imieniu Oli! Oby powrót był jak najszybszy!

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  18.04.2024
  18.04.2024

  Trzymam za Was kciuki!

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   18.04.2024
   18.04.2024

   Dziękujemy!!

 • Monika Klimuk - awatar

  Monika Klimuk

  18.04.2024
  18.04.2024

  Licytacja: pamiętnik LUCY LOCKET, zestaw urodzinowy Barbi

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   18.04.2024
   18.04.2024

   <3

 • Marzena - awatar

  Marzena

  16.04.2024
  16.04.2024

  Kochani wspieram Was modlitwą i wiem, że wygracie.

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   18.04.2024
   18.04.2024

   Dziękujemy za modlitwę i wiarę w postępy Oli. Wszystko jest na dobrej drodze.

 • Beata Piszczatowska orędzie królowej Pokoju książka - awatar

  Beata Piszczatowska orędzie królowej Pokoju książka

  15.04.2024
  15.04.2024

  Wpłacone

  • Łukasz Gadomer - awatar

   Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

   18.04.2024
   18.04.2024

   <3

469 220 zł  z 630 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 730 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4 730

Ewelina - awatar
Ewelina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Yana Trubiichuk - awatar
Yana Trubiichuk
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Leszek Bystrek - awatar
Leszek Bystrek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij