Zbiórka Operacja zaćmy u Aleksandry - zdjęcie główne

Operacja zaćmy u Aleksandry

1 826 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Kamiński - awatar

Grzegorz Kamiński

Organizator zbiórki

Witam Państwa!
Jestem organizatorem zbiórki na rzecz mojej cioci, Aleksandry Kamińskiej. Aleksandra musi przejść operację usunięcia zaćmy. W ostatnim czasie zmętnienie soczewki w jej prawym oku znacznie się pogorszyło. Ponieważ Aleksandra jest pacjentką "jednooczną", na rogówce oka lewego jest stary ślad po zapaleniu, prawdopodobnie jeszcze z okresu dzieciństwa, dlatego ratujemy jej jedyne sprawne oko. Nie każda placówka chirurgii okulistycznej chce podjąć się takiego zabiegu. Ryzyko pozostaje, ale ciocia jest w bardzo dobrym, jak na swój wiek, stanie ogólnym i wynik operacji dobrze rokuje.

Uprzejmie proszę Państwa o wsparcie finansowe, a także o udostępnienie wiadomości o tej zbiórce wśród swoich znajomych. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabiegu komercyjnego (odpłatnego), ponieważ czas oczekiwania na zabieg refundowany przez NFZ jest absurdalnie długi, a dodatkowe oczekiwanie spowoduje, że Ola będzie stopniowo coraz mniej samodzielna.

To fajna babka. Rocznik 1932-gi. Twarda dziewczyna i bardzo honorowa. Długo musiałem ją przekonywać, że powinniśmy skorzystać także z tej formy pomocy. Niestety, jesteśmy rodziną niezbyt liczną, a ja sam nie jestem w stanie sfinansować zabiegu mojej cioci. Sam jestem pod obserwacją kardiologiczną, co wyłączyło mnie z czynnej pracy zawodowej i odcięło od źródeł dochodów, a ponieważ czeka mnie operacja kardiochirurgiczna (tętniak aorty wstępującej), nie chcę cioci zostawić w takim stanie.

Termin przyjęcia na okulistyczny oddział szpitalny jest już ustalony na 16 października 2017 (poniedziałek). Zdobędziemy pieniądze na zabieg, choćby nie wiem co!
Każda, nawet drobna wpłata z Państwa strony, bardzo nam pomoże w osiągnięciu tego celu.


Jeżeli sam będę mógł być komukolwiek w czymś pomocny (dziesiątki telefonów po lekarzach i godziny spędzone na lekturze, dają jakąś orientację w sytuacji chorych na zaćmę), proszę o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz Kamiński, Gniezno, 25.09.2017

Aktualizacja z 27.09.2017
Witam Państwa ponownie. Jesteśmy na dobrej drodze do poprawienia stanu zdrowia cioci Aleksandry. Pomimo nieodległego terminu operacji zaćmy, postanowiliśmy, po konsultacji ze specjalistą, usunąć zmianę skórną (łagodny tłuszczak) pod jej prawym okiem.
Wybraliśmy klinikę doktora Gromadzińskiego w Poznaniu (ul. Falista 4A). Zabieg odbył się przy zastosowaniu elektrokoagulacji, trwał krótko i był praktycznie bezbolesny.
Tłuszczak był dla cioci bardzo uciążliwy, nie tylko z powodów estetycznych. Ta okolica wywoływała swędzenie, ciocia pocierała oko, a to nie jest za dobre dla higieny i wywoływało stany zapalne. Umiejscowienie było dosyć nieszczęśliwe, bo taka zmiana nie pozwala o sobie zapomnieć, drażni rzęsy przy każdym mrugnięciu i naprawdę wymagała usunięcia.
Chciałbym uspokoić, że zabieg nie był sfinansowany ze środków zbieranych w ramach tej zbiórki.
Tym wpisem chciałbym ośmielić osoby starsze oraz ich opiekunów, żeby nie lekceważyły swoich "bolączek" i nie tłumaczyły ich wiekiem, że to i owo bywa normalne (?) i nie pozostaje nic innego, jak się z tym pogodzić. Jeżeli jest to tylko możliwe, poprawiajmy komfort życia osób starszych. Osoby w pewnym wieku rezygnują z leczenia, nie skarżą się, nie chcą innych zamartwiać, a tak być nie powinno. Zasługują na naszą uwagę, wnikliwość i nie zapominajmy, że wiele im zawdzięczamy.
Poniżej zdjęcie z dnia zabiegu (przed i chwilę po nim).

Aktualizacja z 01.10.2017 (niedziela)
Kilkoro znajomych z fb.com pytało mnie, jak wesprzeć zbiórkę, jeżeli nie posiada się rachunku w banku, albo nie korzysta się z bankowości elektronicznej (przez internet).
Nakręciłem 11 minutową instrukcję, na której pokazuję, jak wygenerować (i wydrukować) blankiet wpłaty użyteczny np. na poczcie. Należy zapamiętać, że każda taka próba generuje indywidualny i inny "tytuł wpłaty" i nie należy się sugerować danymi widocznymi na filmie.


Aktualizacja z 06.10.2017 (piątek)
Ponieważ zbiórka jest promowana głównie na fb.com, chcieliśmy, razem z ciocią Olą, podziękować wszystkim za zainteresowanie i dotychczasowe wsparcie.

Na moim profilu prywatnym pojawiła się transmisja na żywo i mimo tremy, mam nadzieję, udało nam się przekazać Wam naszą wdzięczność.

Zapis transmisji znajduje się pod adresem (gdzie zapraszam):
https://www.facebook.com/grzegorz.drobiu.kaminski/videos/10214260491050418/
Oprócz tego, spróbuję wstawić ją tutaj bezpośrednio, przy czym z góry przepraszam za jakość nagrania.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Grzegorz Kamiński - awatar

  Grzegorz Kamiński

  27.10.2017
  27.10.2017

  Dzisiaj powiem, jak to z ciocią Olą było, przed 16.10.2017, przed zabiegiem. Ciocia ukrywała skutki zaćmy, na różne sposoby. Nie czytała, zadowalała się przerzucaniem stron i co najwyżej skupiała się na ilustracjach. Czas sobie płynął, aż w końcu zorientowałem się, że do wieczornych prac w kuchni, w ogóle nie potrzebuje włączać światła. Ze światłem czy bez, najwidoczniej nie stanowiło to różnicy. Próby rozmowy na ten temat, kończyły się "awanturką" i starsza pani utrzymywała, że coś jej wmawiam.
  Temat możliwej operacji stał się w ogóle możliwy do poruszenia, kiedy znajoma cioci Oli przeszła kilka zabiegów okulistycznych, co rozpędziło trochę lęk i ośmieliło ciocię do podjęcia leczenia. Z tym, że na tę odwagę Ola zebrała się dopiero w sytuacji absolutnie koniecznej i niepotrzebnie tak późno! Oczywiście, że powinna od dawna regularnie odwiedzać okulistę i czekać w kolejce na zabieg refundowany przez NFZ.
  Film nagrałem 10.10.2017 i nie jest bardzo "art". Tak było.
  Dzięki Wam :) Dzięki!

Komentarze


 • Lidia Cześnik - awatar

  Lidia Cześnik

  11.10.2017
  11.10.2017

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planu.

  • Grzegorz Kamiński - awatar

   Grzegorz Kamiński - Organizator zbiórki

   18.10.2017
   18.10.2017

   Bardzo dziękuje w imieniu cioci Oli. Na razie leży, kontrola 23.10, ale wygląda na to, że wszystko się udało i będzie OK.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.10.2017
  11.10.2017

  Trzymam kciuki i powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2017
  08.10.2017

  Dużo zdrowia dla sympatycznej Pani Oli. Powodzenie w dalszej zbiórce!

 • stary Merlin :-) - awatar

  stary Merlin :-)

  06.10.2017
  06.10.2017

  Powodzenia :-)

  • Grzegorz Kamiński - awatar

   Grzegorz Kamiński - Organizator zbiórki

   09.10.2017
   09.10.2017

   Dziękujemy Piotr! Miło, że się odezwałeś. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2017
  30.09.2017

  Powodzenia

  • Grzegorz Kamiński - awatar

   Grzegorz Kamiński - Organizator zbiórki

   09.10.2017
   09.10.2017

   Dziękuję za pomoc, z całego serca. Aleksandra

1 826 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz Kamiński - awatar

Grzegorz Kamiński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michał K - awatar
Michał K
100
Lidia Cześnik - awatar
Lidia Cześnik
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij