Publiczne alkomaty

44 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Baacks - awatar

Baacks

Organizator zbiórki

NASZ CEL

Każdy z nas znajdujesię czasem w sytuacji gdy nie jest do końca pewien czy może już wsiąść za kółkopo nocnej zabawie. Zakładamy, że nikt z nas świadomie nie chce stać się jednymz około 600 pijanych kierowców zatrzymywanych średnio dziennieprzez policję w Polsce. Naszym zdaniem rozwiązaniem tegoproblemu jest sieć publicznych alkomatów dostępnych w jak największej ilościlokalizacji. Takie rozwiązanie ułatwi nam wszystkim życie, ale przede wszystkimrealnie wpłynie na nasze bezpieczeństwo. Uważamy, że gra jest warta świeczki,ponieważ każdy nietrzeźwy kierowca jest realnym zagrożeniem dla zdrowia i życiaswojego i otaczających go ludzi. Jeśli możliwość przebadania się w publiczniedostępnym urządzeniu sprawi, że taki kierowca nie wsiądzie za kierownicę tobędzie to nasz wspólny sukces, który chcemy zacząć budować właśnie tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z policyjną statystyką:

http://www.policja.pl/pol/form/1,Statystyki-dnia.html

 

PUBLICZNY ALKOMAT

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje mówiące opotrzebie wprowadzenia przymusu posiadania alkomatów wśród kierowców.Najczęściej temat ten jest podnoszony przy okazji wypadków powodowanych przezkierujących na podwójnym gazie. Szybko jednak wygasa, ponieważ jak słusznie sięzauważa profesjonalne alkomaty są drogie, a do tego dochodzi potrzeba ichregularnego kalibrowania, bez którego urządzenie nie jest precyzyjne.

Alternatywą jest wykorzystanie policyjnych alkomatów, jednakwiele komisariatów w Polsce nimi nie dysponuje lub w danym momencie sąwykorzystywane "w terenie". Problem ten dotyka zarówno małych, jak idużych miejscowości.

Rozwiązaniem tej kwestii mają być właśnie publiczne alkomomaty,których sieć chcemy stworzyć. To dyskretne urządzenia, za których prawdiłowedziałanie i regularną kalibrację bierzemy pełną odpowiedzialność. Jednocześnieurządzenie jest banalnie proste w obsłudze. Automat wydaje użytkownikowi jegowłasną rurkę z ustnikiem, którą następnie trzeba umieścić w odpowiednim miejscuautomatu. Krótkie dmuchnięcie, chwila cierpliwości i wynik gotowy. 

Jeśli rozpowszechnimy to proste rozwiązanie to być może uda namsię ograniczyć ilość pijanych kierowców do ludzi, którzy z premedytacją łamiąprzemisy doskonale wiedząc w jakim stanie się znajdują. Takich przestępcównależy karać z całą stanowczością!

 

W JAKI SPOSÓB WYKORZYSTAMY ZEBRANE ŚRODKI?

3000 złotych pozwoli nam zorganizować pierwszy publicznyalkomat!

6000 złotych to już drugie dotowane przez Was urzędzenie.Cieszymy się, że wspólnie tworzymy coś ważnego, dlatego trzeci alkomatdorzucamy z własnych środków.

9000 złotych. Dotacja obejmuje trzeci alkomat, a mykonsekwentnie wspieramy akcję własnymi środkami i kolejnym urządzeniem. Mamyzatem już pięć publicznych alkomatów!

12000 złotych! Udało nam się osiągnąć nasz cel, aw Polsce funkcjonuje już siedem urządzeń! Wspólnie zadbaliśmy o naszebezpieczeństwo, jednak dla nas to dopiero pierwszy krok. W przejrzysty sposóbzainwestowaliśmy powierzone nam środki, jednak najważniejsze jest to, żepokazaliście nam społeczne wsparcie, które pozwoli nam rozpocząć rozmowy zwładzami poszczególnych miejscowości. Dzięki Wam zaczynamy budowęogólnopolskiej sieci!

 

GDZIE POWSTANĄ ALKOMATY?

Nasze urządzenia będą dostępne w najbardziej newralgicznychpunktach miejscowości, w których się pojawimy. Publiczne alkomaty będzie możnaznaleźć zatem na przystankach autobusowych, rynkach lub innych centralnychpunktach osiedli mieszkaniowych. Docelowo chcielibyśmy, żeby nasze urządzeniapojawiły się w całym kraju. To kiedy pojawimy się w Waszej miejscowości zależywyłącznie od tego ile środków uda nam się zebrać oraz tego kiedy trafimy naWaszą sugestię. Interesuje nas każda lokalizacja w Polsce a Wasze dobre radypozwolą nam na szybki rozwój sieci. Jeśli uważacie, że znacie dobrą lokalizacjędla naszych urządzeń zostawcie nam wiadomość w komentarzu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
44 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Baacks - awatar

Baacks

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Jakub Wysocki - awatar
Jakub Wysocki
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Powodzenia! - awatar
Powodzenia!
4
żona mi kazała - awatar
żona mi kazała
5
mąż mi kazał - awatar
mąż mi kazał
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij