Zbiórka Pomóż Adkowi odzyskać sprawność - miniaturka zdjęcia

Pomóż Adkowi odzyskać sprawność Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Adkowi odzyskać sprawność - zdjęcie główne

Pomóż Adkowi odzyskać sprawność

596 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Alma - awatar

Joanna Alma

Organizator zbiórki


Jestem zmuszona prosić Was o pomoc dla mojego syna Adriana! Niestety, brak pieniędzy nie pozwala na rehabilitację – głownie ręki, ale również nogi i ćwiczenia wymowy. Jest mi bardzo źle, że moje dziecko pozostanie niepełnosprawny przez brak pieniędzy.

Otóż, Adrian, zdrowy dotychczas chłopak, 14 września 2019 r. miał udar krwotoczny. 

Obecnie Adrian ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym (kiedyś to była 1 grupa)

W szpitalu spędził ponad 4 miesiące, początkowo walczył o życie, potem o powrót do sprawności – miał sparaliżowaną prawą stronę, nie mówił – nadal ma problemy również z poruszaniem się – brak fachowej rehabilitacji sprawia iż jego prawa ręka jest niesprawna, a także noga też pracuje gorzej.  

Na oddziale rehabilitacyjnym codziennie, oprócz niedzieli, miał ćwiczenia. Schody zaczęły się po wypisie; Adrian dostał pierwszą grupę inwalidzką i oczywiście syn nie może żyć samodzielnie. Po szpitalu czekał miesiąc na rehabilitację – dostał ją na 10 dni. Następne 10 dni miał przyznane od 16 marca – niestety z powodu koronawirusa odwołano rehabilitację.

Żyjemy we mojej bardzo skromnej emerytury, która nie starcza na opłaty, leki i jedzenie – po odliczeniu obciążeń nie wiem czy przeżyjemy. Dokładnie mam 1340 zł na wszystko (opłaty, jedzenie i leki(same leki to  ok. 450 zł miesięcznie) – ja choruję na Parkinsona). Nie mam ani grosza na prywatną rehabilitację syna, nie jestem w stanie kupić specjalistycznej ortezy SaeboFlex lub SaeboReach, która może skutecznie pomóc w odzyskaniu sprawności ręki. Na dodatek niesprawna jest prawa ręka… Ortezy są do nabycia jedynie w fundacji HABILIS - można tam korzystać z rehabilitacji, ale wyłącznie odpłatnie. Orteza kosztuje ponad 6 tysięcy zł – jest to cena powrotu do zdrowia, do sprawność ręki.

Do tego Adrian powinien mieć wizyty u lekarza neurologa, badania kontrolne (tomografię czy rezonans – ale te badania muszą być zrobione prywatnie, ponieważ na NFZ trzeba czekać miesiącami. Nie wiemy czy musi przyjmować nadal te same leki i w jakich dawkach. Przez pandemię przepadł synowi termin rehabilitacji - na razie nie ma zapisów a terminy zazwyczaj są odległe. Koniecznie musi mieć badania USG oraz Dopplera i jeszcze kilka innych – zapisy były na przyszły rok, więc teraz to się jeszcze wydłużą.

Obecnie od 5 miesięcy syn nie ma żadnego profesjonalnego wsparcia, z każdym dniem jego szanse na sprawność maleją. Syn bardzo przeżywa swoją niepełnosprawność, ja jako matka czuję się okropnie, że nie mogę pomóc dziecku, że przeszkodą właściwie jest brak pieniędzy. Adek ma słabszą całą prawą stronę ciała, przy tej ortezie musi kilka razy odwiedzić przychodnię, gdzie nauczą go jak w domu ćwiczyć. Nie wchodzi w grę jazda komunikacją miejską, bo Adrian ma zbyt słabą prawą stronę i będziemy musieli korzystać z usług taxi, co pewnie będzie kosztować ok.  80 zł w obie strony. Nie ma innej możliwości wsparcia Adriana. Proszę o pomoc, on ma tylko 27 lat i całe życie przed sobą, ale istotne jest jaka będzie jakość tej egzystencji. Proszę pomóżcie Adrianowi. 20 tys. złotych pozwoliłoby na wykorzystanie wszelkich metod ratowania sprawności ręki, rehabilitacji wymaga również noga i wymowa.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
596 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Alma - awatar

Joanna Alma

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pieter - awatar
Pieter
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jarek - awatar
Jarek
20
Maciej - awatar
Maciej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij