Zbiórka Amelia walczy o dzieciństwo - zdjęcie główne

Amelia walczy o dzieciństwo

619 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Formela - awatar

Monika Formela

Organizator zbiórki


Amelia to 5 letnia córeczka mojej dobrej koleżanki z liceum. Mając 6msc wykryto u Niej dużą torbiel mózgu 5x4,8cm. W 2014r Amelia została poddana zabiegowi endoskopowej fenestracji torbieli, operacja się udała, jednak po zdjęciu opatrunku wdała się martwica. Po 3 tyg od zabiegu doszła padaczka, którą leczono silnym lekiem Cunwulex, on jednak wcale nie zachamował ataków, gdyż okazało się wkrótce iż powstał wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego. W trybie natychmiastowym kolejna operacja, plastyka sklepienia czaszki. Po 6msc rehabilitacja. Torbiel znów zaczęła rosnąć i uciskać nerw wzrokowy, także wykonano ponowną fenestrację, która jak podkreslili lekarze miała być ostatecznym zabiegiem, gdyż kolejny to już zastawka. W lipcu 2016r torbiel się nieco zmniejszyła jednak po wykonanych tk, przebytych operacjach, silnych lekach odporność Amelki spadła do tego stopnia iż musiała mieć usunięte wszystkie zęby, gdyż skarżyła się na ból dziąseł i nawet podstawowe posiłki przyspażały jej ogromną trudność. Brak uzębienia powoduje upośledzenia funkcji żucia, mowy, polykania, a co za tym idzie ryzyko nasilonej wady zgryzu, niedorozwoju kości szczęki, żuchwy oraz estetyki twarzy. 

Planowany koszt dalszego leczenia to 50 tyś, koszt zakupu protez zębowych to 20 tyś zł.

Wiem kochani że dla nas wspólnymi siłami ta kwota jest realnie do zebrania a dla Marysi mamy Amelki jest na tyle ogromną kwotą iż sama nie jest w stanie jej zebrać dlatego postanowiłam jej pomóc bo widzę że powoli brakuje jej sił. 

Bardzo urzekła mnie historia tej dziewczynki, gdyż sama mam 6 letniego synka i nie wyobrażam sobie być na miejscu rodziców Amelki i każde z nas napewno, dlatego błagam Was o pomoc aby ta skromna i dzielna dziewczynka mogła się bawić razem z naszymi dziećmi. 

Zbiórka będzie aktywna jeszcze do końca maja 2020, dlatego proszę jeszcze o jakiekolwiek wpłaty na naszą Amelkę❤️

Nasza mała wojowniczka dziś składa państwu życzenia. Zdrówka ,szczęścia i dużego powodzenia . Niech sie spełnią Wasze najpiekniejsze życiowe marzenia . Dla niej liczy sie by zdrówko było i leczenie szybciutko sie odbyło. Dlatego prosi o każdą złotóweczke , taka mała z serca cegiełeczke . By uzbierała sie pełna kwota zrobić sztorm musimy , wierze ze wspolnymi siłami niebo i ziemie ruszymy. Niech to dziecko juz nie placze . Nie cierpi nie szlocha . Zobacz majac 6lat tak bardzo życie kocha. Chce bawić sie, biegać . Jak inne dziewczynki . zjadać codzień czerwone malinki. Przeszkoda jest duża , choroba wybrała ,głowke mojej ksiezniczki zaatakowala. Torbiel rośnie ,ciagle zabiegi, operacje . Sluchamy lekarza . Wimy ,że on ma racje. Jednak nie poddamy sie bo wygramy .  Bo przecież tylu wspanialych ludzi tutaj mamy . Modle sie byscie otworzyli serca swoje , ja w podziekowaniu oddam wam swoje . Dobro wraca , pamietajcie . I innych do tego namawiajcie. Udostepnienia mile widziane . Bo zdrowie musi być zawsze wygrane . Nie żadne majątki , nic sie dla nas nie liczy . Gdy dziecko każdą lze z rana liczy . Zrobie wszystko byśmy rade dały i nigdy w życiu sie nie poddaly. Za każdą pomoc panstwu dziekuje,modle sie za was . Ja to obiecuje ;)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Formela - awatar

  Monika Formela

  09.07.2019
  09.07.2019

  Oto prośba od rodziców Amelki, proszę nie bądźcie obojętni ❤️

  Zwracamy się do Państwa z bardzo,serdeczną i ogromną Prośbą do ludzi życzliwych,wyrozumialych do sponsorów i darczyńców dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie ,rehabilitację ochronę zdrowia dla Naszej córeczki Amelki.
  Dzisiaj jesteśmy po wyciskach anatomicznych do kolejnej PROTEZY ZĘBOWEJ Nasz Aniołek bardzo dzielnie radził sobie przy kolejnych wyciskach,chociaż nie jest to nic przyjemnego.Pani doktor również dobrała kolor jaki ząbki będą miały..
  16 Lipca Amelka ma otrzymać protezę. BĘDZIE to PAMIĘTNA DATA PONIEWAŻ W TEN DZIEŃ będzie obchodziła swoje 6 Urodzinki.
  Bardzo Prosimy Państwa o Pomoc w pozyskaniu środków...
  I sprawieniu RADOŚCI I UŚMIECHU NA JEJ BUŹCE❤️❤❤
  Rodzice Amelki

  Zdjęcie aktualizacji 33 988

619 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Formela - awatar

Monika Formela

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr - awatar
Piotr
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij