Zbiórka Pomóż mojemu tacie pokonać raka - miniaturka zdjęcia

Pomóż mojemu tacie pokonać raka

Zbiórka Pomóż mojemu tacie pokonać raka - zdjęcie główne

Pomóż mojemu tacie pokonać raka

78 785 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 619 osób
Wpłać teraz
 
Paweł Gogołek - awatar

Paweł Gogołek

Organizator zbiórki


Pod koniec 2017 roku życie moje i mojej rodziny zmieniło się całkowicie. Trzy najbliższe mi osoby dostały straszną diagnozę praktycznie w tym samym czasie.


Zaczęło się od Taty. Na jego głowie pojawiła się mała, z początku niegroźnie wyglądająca krostka. Nikt nie podejrzewał wtedy, że może to być zwiastun czegoś złego. Mijały miesiące, ale krostka nie znikała, wręcz przeciwnie, zaczęła rosnąć i krwawić. W końcu, po jej wycięciu otrzymaliśmy rozpoznanie: czerniak złośliwy, najbardziej agresywny nowotwór skóry. Wszyscy byliśmy w szoku, mój tata, który do tej pory był okazem zdrowia, miał przed sobą ciężką walkę o życie. Byliśmy w strachu ponieważ ten rodzaj raka potrafi zabijać bardzo szybko, czasami w kilka miesięcy.

Miesiąc później, mama przerażona chorobą taty udała się na badania profilaktyczne. Kolejna diagnoza i kolejny szok: rak endometrium czyli nowotwór złośliwy trzonu macicy. Wkrótce mama przeszła ciężką operację oraz trwającą ponad miesiąc radioterapię, podczas której zmagała się z wieloma skutkami ubocznymi.

Na domiar złego, parę miesięcy później, u mojego dziadka stwierdzono białaczkę oraz raka prostaty. Obecnie dziadek nie wstaje już z łóżka i wraz z babcią chorą na Alzheimera wymagają całodobowej opieki, którą sprawują moi chorzy rodzice. W tej sytuacji musiałem zrezygnować z pracy i wrócić do domu, aby pomóc rodzicom i skupić się na walce o życie taty.

Obecnie tata ma przerzuty na płuca i śledzionę. Immunoterapia, którą przyjmował przez 8 miesięcy nie poskutkowała. Doszło do progresji choroby. Przeszliśmy na terapię tabletkową, która być może powstrzyma chorobę ale tylko na krótki okres. Mimo to lekarze dają nam jeszcze nadzieję: kolejna immunoterapia z innym doborem leków może skutecznie zatrzymać, a nawet cofnąć chorobę. Problem polega na tym, że za drugim razem nie jest ona już refundowana. Jej koszt to 200 tysięcy złotych. Taka kwota znacznie przekracza możliwości finansowe mojej rodziny. Do tej pory, mimo przeciwności losu radziliśmy sobie sami, ale teraz potrzebujemy waszej pomocy. Musimy jak najszybciej uzbierać wymaganą kwotę, ponieważ choroba w każdej chwili może posunąć się naprzód, a wtedy immunoterapia to nasz jedyny ratunek. Mimo choroby i czasami bardzo trudnych dni tata się nie poddaje. Stara się żyć normalnie i wciąż pomaga w opiece nad swoimi chorymi rodzicami. Jego pasją jest żeglarstwo, a największym marzeniem wyzdrowieć i móc jeszcze popływać łódką ze swoją rodziną.


Wiem i rozumiem, że dorosłym pomaga się trudniej, ale uwierzcie mi, że on też pragnie żyć, a wiek 57 lat to wciąż zbyt wcześnie żeby odchodzić. Bardzo proszę przyjaciół, znajomych i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla mojego taty, aby dać mu jeszcze szansę na powrót do zdrowia. Jego życie zależy od tego wsparcia.


Paweł 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.20
  18.09.20

  Trzymam kciuki, będzie dobrze!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.20
  18.09.20

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Pana Bliskich. Trzymamy kciuki.

 • Klismis - awatar

  Klismis

  18.09.20
  18.09.20

  Mam rodziców w podobnym wieku. Bardzo trzymam kciuki, żeby się udało!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.09.20
  17.09.20

  To wspaniałe, że tak walczysz o tatę. Trzymam za Was kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.09.20
  16.09.20

  Wszystkiego dobrego dla taty i całej rodziny. Z Bogiem.

78 785 zł z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 619 osób
Wpłać teraz
 
Paweł Gogołek - awatar

Paweł Gogołek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 619

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
AgaP - awatar
AgaP
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina - awatar
Karolina
100
Ewa Brzuszkiewicz - awatar
Ewa Brzuszkiewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij