Zbiórka naszej fundacji przeznaczona będzie na pomoc prawna dla Pana Andrzeja oraz wsparcie jego samego, aby mógł w miarę możliwości egzystować.
Pan Andrzej Słyk mieszka aktualnie w przyczepie kempingowej (dzięki uprzejmości innej polskiej rodziny) we wsi Croom w hrabstwie Limerick. Z informacji jakie przekazał Pan Andrzej wynika, ze wielokrotnie kontaktował się on z konsulatem. Ponieważ irlandzki system ścigania pozbawił Pana Andrzeja wszelkich dokumentów osobistych, w tym Prawa Jazdy, pan Andrzej nie może podjąć pracy, ani poruszać się pojazdem, co całkowicie uniemożliwia mu podjęcie jakiejkolwiek pracy zarobkowej. Pan Andrzej pracował jako kurier od wielu lat w Irlandii. Jego działalność zawodowa obejmowała głównie dostarczanie przesyłek dla klientów, w większości rodaków oraz świadczenie usług związanych z przeprowadzkami, przede wszystkim do Polski.
W dniu 31 sierpnia 2023 roku Pan Andrzej przybył promem do Irlandii, aby kontynuować pracę kuriera, gdzie dostarcza przesyłki głównie dla Polaków, świadczy usługi przeprowadzkowe do Polski. Podczas wizyty u swoich klientów z paczką, pojawiła się miejscowa Policja – Garda. Okazało się, że w paczce, którą wtedy posiadał Pan Andrzej, a którą otrzymał wcześniej od klienta, znaleziono znaczną ilość gotówki. W wyniku tego, został on aresztowany pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i wspierania terroryzmu.
Zatrzymania dokonał funkcjonariusz Gardy – Pan Simon Cadam. Pierwsze przesłuchanie odbyło się w miejscu zatrzymania, jak podaje Pan Andrzej, bez obecności prawnika oraz tłumacza. Pan Słyk był przesłuchiwany przez kilka godzin, a następnie drugiego dnia przesłuchanie było dalej kontynuowane. W nocy pomiędzy przesłuchaniami był budzony co 30 minut. W dniu następnym po zatrzymaniu został przewieziony do Sądu, gdzie podjęto decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu, wyznaczając kaucję na 120000 Euro. W pierwszym tygodniu odmówiono mu kontaktu z rodziną. Spał w przepełnionej celi pod biurkiem. Po złożeniu skargi „gubernator oddziału” zaczął go zastraszać i karać. Był zmuszony nosić przez dwa tygodnie ten sam komplet odzieży. Do aresztu trafił z poważnym urazem nogi, który w kwietniu 2023 roku wymagał operacji i zespolenia metalowymi śrubami. Pomimo tego nie zapewniono mu dostępu do opieki lekarskiej. Po interwencji w Wydziale Konsularnym został on skierowany do lekarza, jednak nie udzielono mu stosownej pomocy. Siostra aresztowanego Pana Andrzeja zwracała się kilkukrotnie do Konsulatu o pomoc w zorganizowaniu konsultacji lekarskiej, jednak nie uzyskała odpowiedzi. Sam zainteresowany zwrócił się do Ambasady RP o pomoc, jednak pracownik ambasady o imieniu Anna, gdy tylko usłyszała o prowadzącym śledztwo Panu Simonie Cadamie, nie podjęła się tematu. Rodzina Pana Słyka zebrała kaucję 40000 Euro i wpłaciła na wskazane konto. Jednak mimo tego przez około 10 dni nie był on zwolniony z aresztu tymczasowego. Sąd nałożył na Pana Andrzeja dozór Policji w postaci meldunku na Policji w każdy dzień, nakazał odebrać dokumenty podróżne i zakazał aplikowania o nowe. Pan Andrzej podaje, że Pan Cadam celowo opóźniał wydanie zarekwirowanego Vana z przesyłkami. Motocykl i przesyłki będące własnością klientów Pana Andrzeja, zostały zniszczone przez Gardę. Podczas rozpraw sądowych nie zapewniono Panu Andrzejowi na każdej rozprawie tłumacza. Sąd zmienił warunki dozoru, na obowiązek stawiennictwa na Policji 3 razy w tygodniu. Sąd uznał Prawo Jazdy za dokument podróżny, ale zezwolił na jego wydanie na tydzień - dokumentu jednak nadal nie zwrócono, gdyż Pan Simon Cadam nie przesłał go w wyznaczonym terminie. Zasugerowano Panu Andrzejowi złożenie skargi na tego policjanta, jednak wynajęta przez Pana Andrzeja kancelaria prawna tego nie uczyniła.
Obecnie, po zabiegu nogi, nie usunięto jeszcze metalowych elementów i ból powraca, uniemożliwiając poruszanie się, dlatego w dalszym ciągu Pan Andrzej potrzebuje pomocy medycznej. Ponadto Pan Andrzej jest w słabej kondycji psychicznej i wymaga konsultacji z psychiatrą.
Sprawa sądowa prowadzona jest w Dublin Circuit Court, sitting in court 5 of the Criminal Courts of Justice. Parkgate St, Saint James, Dublin 8, 8 pod sygnaturą DUDP777/2024.
Kancelaria prawa obsługująca Pana Andrzeja to: Tracy Horan & Company Solicitors, Kingsbridge House, 17-22 Parkgate St, Stoneybatter, Dublin.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Maciej
Trzymaj się chłopie!!!! Jebać układy policyjnych świń. Kierowca nie jest winny przewożonego ładunku!!! Skoro jest zapakowane to nie ma możliwości zweryfikować co wiezie. Zadeklarowane przez NADAWCĘ to NADAWCA jest winny zawartości ładunku. Czego nie rozumiecie WYSPIARSKIE ŚWINIE!!!!????