Zbiórka Ratujmy Przedszkole Aniołów - miniaturka zdjęcia

Ratujmy Przedszkole Aniołów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratujmy Przedszkole Aniołów - zdjęcie główne

Ratujmy Przedszkole Aniołów

19 228 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

AKTUALIZACJA 09.05.2023 r.

Drodzy Państwo! 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty i informujemy, co u nas! 

Zbieraliśmy na remont przedszkola, ale w czerwcu 2022 r. nieoczekiwanie dostaliśmy wypowiedzenie. Ostatecznie, po prośbach o przedłużenie nam terminu, na obecnym miejscu możemy zostać do końca sierpnia 2023 r.  To dla nas bardzo ważne, gdyż opuszczenie lokalu w połowie roku szkolnego pozbawiłoby wiele dzieci miejsca w przedszkolu, a nam utrudniłoby zapewnienie ciągłości dla naszej działalności. 

Wciąż szukamy nowego miejsca, do którego moglibyśmy się przenieść w połowie 2023 roku. Rozmawiamy z potencjalnymi wspólnikami, którzy chcieliby  rozwijać naszą działalność i oprócz przedszkola założyć miejsce do wsparcia edukacji domowej w duchu katolickim na Górnym Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim. 

Do tej pory najważniejszą potrzebą dla naszego Przedszkola był zakup węgla na ogrzanie budynku. Dzięki Państwa hojności udało się nam zakupić 10 ton, za co serdecznie dziękujemy. Poniżej prezentujemy  jedną z faktur dokumentujących zakup kruszcu.

Obecnie jednak naszym priorytetem jest dalsze utrzymanie działalności, przy rosnących stale wydatkach i w sytuacji, gdzie wypowiedziano nam lokal. Ośmielamy się prosić Was, Kochani Dobroczyńcy, o dalsze wsparcie i pomoc, gdyż ostateczny los Przedszkola pozostaje na razie niepewny. Zależy nam jednak na promowaniu właściwych wzorców, na kształtowaniu ducha chrześcijańskiego i dbaniu o rozwój Dzieci w duchu Tradycji Katolickiej. Dlatego pragniemy kontynuować naszą działalność.

O NASZYM PRZEDSZKOLU: 

Przedszkole i klub dla dzieci im. Aniołów Stróżów potrzebuje Waszego wsparcia aby dalej funkcjonować i kontynuować misję kształcenia dzieci w duchu katolickim. 

Działamy od 2013 roku w Siemianowicach Śląskich w dzielnicy Bańgów. Obecnie jesteśmy Stowarzyszeniem, którego pełna nazwa brzmi:  Stowarzyszenie Niepokalanej Maryi Opiekunki Katolickiego Klubu Dziecięcego i Przedszkola ,,Aniołów Stróżów". 

Tworzymy miejsce inne niż wszystkie, ponieważ w tych trudnych czasach jesteśmy oazą normalności.  U nas dzieci czują się jak w domu i biorą udział w wielu ciekawych zajęciach. Poprzez zabawę poznają polskie tradycje i historię, są wychowywane w duchu katolickim. Biorą udział w Jasełkach, warsztatach kulinarnych (np. tradycyjne pierniki na Boże Narodzenie), poznają zwyczaje i symbole związane ze świętami (malowanie pisanek, własnoręczne tworzenie palm wielkanocnych itp.).

Pomimo licznych trudności, działamy już ponad dziesięć lat i wciąż myślimy o rozwoju. 

Chcemy stworzyć przestrzeń, w której odbywałyby się wykłady dla dorosłych dotyczące edukacji dzieci oraz dodatkowe zajęcia dla starszych dzieci (nauka logicznego myślenia, filozofii, poznawanie świętych i polskich bohaterów). 

W czerwcu zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą katolickiej edukacji, gdzie między innymi była mowa o tradycyjnych elementarzach oraz szkołach założonych przez bł. Marcelinę Darowską.


Nasze Aniołki będą Państwu bardzo wdzięczne za wszelką pomoc! Liczy się dla nas każde wsparcie! 

Dyrekcja i grono pedagogiczne przedszkola codziennie odmawia różaniec w intencji naszych darczyńców. 

(Na zdjęciu omawianie elementów Palmy Wielkanocnej gdzie każda gałązka ma swoje znaczenie) 


Oto niektóre opinie na nasz temat: 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE PRZEDSZKOLE ANIOŁÓW STRÓŻÓW - awatar

  STOWARZYSZENIE PRZEDSZKOLE ANIOŁÓW STRÓŻÓW

  31.08.2022
  31.08.2022

  AKTUALIZACJA 31.08.2022

  Drodzy Państwo!

  Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty i informujemy co u nas!

  Zbieraliśmy na remont przedszkola, ale w czerwcu nieoczekiwanie dostaliśmy wypowiedzenie. Ostatecznie, po prośbach o przedłużenie nam terminu, na obecnym miejscu możemy zostać do końca czerwca 2023 r. To dla nas bardzo ważne, gdyż opuszczenie lokalu w połowie roku szkolnego pozbawiłoby wiele dzieci miejsca w przedszkolu, a nam utrudniłoby zapewnienie ciągłości dla naszej działalności.

  Wciąż szukamy nowego miejsca, do którego przeniesiemy się w połowie 2023 roku. Rozmawiamy z potencjalnymi wspólnikami, którzy chcieliby rozwijać naszą działalność i oprócz przedszkola założyć miejsce do wsparcia edukacji domowej w duchu katolickim na Górnym Śląsku i Zagłębiu.

  Jednak na ten moment najważniejszy wydatek to węgiel, który w ostatnim czasie bardzo podrożał. Aby ogrzać nasze pomieszczenia w sezonie grzewczym 2022/2023 potrzebujemy 10 ton węgla, co obecnie kosztuje aż 30 tys zł. Ponieważ dochód z prowadzenia placówki często nie starcza nawet na bieżące wydatki, to nie mamy za co opłacić ogrzewania. Dlatego przede wszystkim na ten cel wydamy pieniądze, jakie do tej pory udało się uzbierać na tej zrzutce, licząc na Państwa dalszą pomoc i wsparcie.

  W czerwcu 2022 r. zorganizowaliśmy konferencję o katolickiej edukacji. Wykłady można zobaczyć tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=vDGPEcWkFe8

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.09.2022
  02.09.2022

  OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. https://dotuje.pl/blagam-o-pomoc

 • od Jerzyka - awatar

  od Jerzyka

  01.06.2022
  01.06.2022

  od Jerzyka

 • Norbert - awatar

  Norbert

  14.04.2022
  14.04.2022

  AMDG!

19 228 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 119

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Andrzej - awatar
Andrzej
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij