Zbiórka Ostatnia prosta - Serce Antka - miniaturka zdjęcia

Ostatnia prosta - Serce Antka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ostatnia prosta - Serce Antka - zdjęcie główne

Ostatnia prosta - Serce Antka

102 789 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 693 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

31 dni

O tym, że dziecko przyjdzie na świat jedynie z połową serca dowiedzieli się w 27 tygodniu trwania ciąży. Nie było już czasu na rozpacz. Ten, który pozostał, musieli wykorzystać na walkę o to, by syn przyszedł na świat w szpitalu, w którym będzie miał największe szanse na przeżycie.

Wpisując w wyszukiwarkę skrót HLHS, pochodzący od nazwy wady, z jaką miał urodzić się Antoś, ich oczom ukazywało się jedno nazwisko - Malec. Szybki mail, przesłanie wyników i odpowiedź Profesora - może operować. Niestety jedynie w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej. Koszt leczenia oszacowano na 43 000 Euro.

Z pomocą przyszli dobrzy ludzie, którzy złotówka do złotówki zbierali potrzebną sumę, budując z nich szansę. Dzięki nim 12 lutego 2014 roku w Klinice Uniwersyteckiej w Munster na świat przyszedł Antoś.

Niestety wada okazała się znacznie bardziej skomplikowana. Po operacji serce Antka nie chciało pracować. Kiedy na korytarzu słyszeli słowo ECMO, nie wiedzieli jeszcze, co oznacza. Gdy zobaczyli syna, wiedzieli już wszystko. Antek walczył o życie z otwartą klatką piersiową i ledwo bijącym na zewnątrz sercem, podpięty do aparatury, od której zależało wszystko. Lekarze zrobili, co w ich mocy. Oni mogli tylko czuwać. Każdą minutę spędzać przy dziecku, by czuło, że w tym najtrudniejszym momencie nie jest samo. 31 dni po operacji Antek wrócił do domu. Zwyciężyli.

Zdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce AntkaZdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce Antka

"Na jedną kartę"

Zaczęli nadrabiać czas spędzony w szpitalu. Mijały kolejne dni, Antek rósł, pojawiły się pierwsze świadome uśmiechy. Pozory normalnego życia. Każdego dnia, wieczorem, gdy kładli syna spać, towarzyszył im jednak strach. Za chłopcem była pierwsza operacja, przed nim kolejne dwie. Drugi etap korekcji zaplanowano na koniec sierpnia 2014 roku. Świat runął jednak już w czerwcu. Antek słabł z dnia na dzień, nie chciał jeść i z podejrzeniem infekcji trafił do Szpitala w Gdańsku.Nie w infekcji był jednak główny problem, a w aorcie, głównej tętnicy, która nie tylko nie rosła razem z Antkiem, ale wręcz niebezpiecznie zwężyła się. Wyniki przesłano do Niemiec, decyzja była szybka - dziecko wymaga zabiegu w trybie natychmiastowym. Ale jak? Gdzie?

Kolejny raz z pomocą przyszli dobrzy ludzie, którzy wsparli finansowo Antosia. Mimo wątpliwości polskich lekarzy, rodzice Antka postawili wszystko na jedną kartę - jak źle by nie było, muszą dotrzeć do prof. Malca. 25 czerwca 2014 roku na lotnisku w Gdańsku wylądował specjalny samolot medyczny z niemieckim zespołem, który zabrał Antka do Profesora. Na miejscu okazało się, że samo poszerzenie aorty nie wystarczy i w trybie przyspieszonym chłopiec musi przejść drugi etap operacyjnego leczenia wady. W dobrze znanym miejscu, wsród ludzi, którzy już raz uratowali dziecku życie. Mimo bezgranicznego zaufania strach, by nie stracić tej najważniejszej osoby na świecie był niewyobrażalny. Zwyciężyli.

Zdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce Antka

Ostatnie starcie

Wrócił spokój, kolejna operacja będzie potrzebna, ale nie wcześniej niż za 1,5 roku. W Antka wstąpiła energia, zaczął znacznie lepiej jeść, skóra nie była już tak szara, rozwój nabrał tempa. Chłopiec zaczął samodzielnie siadać, raczkować, a potem chodzić. Wreszcie było normalnie. Mimo tego, jak wiele przeszedł, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wszystko poza sercem, które wciąż wymaga naprawy. Antek urodził się z zespołem niedorozwoju lewego serca - nie ma lewej komory, a pozostałe struktury, jak aorta i zastawki, są nieprawidłowo rozwinięte. Brakującej komory nie można "doszyć", ale serce dziecka chirurg może przemodelować tak, by pracowało jak zdrowe. Wada jest tak złożona, że leczy się ją w trzech etapach - za Antkiem dwa z nich, przed nim ostatni - operacja metodą Fontana zaplanowana na I połowę 2016 roku. Kolejny raz rodzice chcą wyruszyć do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, miejsca, z którym wiążą się wspomnienia walki i zwycięstwa. Z nadzieją, że i tym razem zwieńczy ją sukces. Z wiarą, że kolejny raz dobrzy ludzie nie zawiodą, pomogą zebrać konieczne 36 500 Euro na operację serca Antka, że staną wraz z nimi ramię w ramię do walki o życie ich dziecka. By kolejny raz mogli zwyciężyć.

Zdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce AntkaZdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce AntkaZdjęcie opisu zbiórki Ostatnia prosta - Serce Antka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Cor Infantis - awatar

    Antek jedzie na operację! Ale to nie koniec!

    29.01.2016
    29.01.2016

    Dzięki Wam zebraliśmy 100 000 zł. Dzięki temu Antoś pojedzie na trzecią operację jego serduszka. Niestety to nie koniec jego problemów i jego rodziców. Leczenie i rehabilitacja po tak poważnym zabiegu jest niezwykle kosztowne. Same paski INR, do badania krzepliwości krwi kosztują prawie 800 zł miesięcznie! Dlatego każda złotówka zebrana powyżej tej kwoty jest na wagę złota! Jeszcze raz dziękujemy!

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    02.02.2020
    02.02.2020

    Życzę A ntkowi dużo zdrowia powodzenia trzymam kciuki .

  • Luna - awatar

    Luna

    14.06.2016
    14.06.2016

    Trzymamy mocno kciuki!!!

  • A.M.M.S. - awatar

    A.M.M.S.

    23.02.2016
    23.02.2016

    Miej słodkie sny i marzenia, niech one ci się spełniają, a Twoje najskrytsze dążenia niech realnymi się stają! Zdróweczka Promyczku a Twoim rodzicom wytrwałości ;)

  • Spoznione - awatar

    Spoznione

    14.02.2016
    14.02.2016

    Anosiu, z okazji Twoich urodzin dorzucamy mala cegielke, duzo zdrowka I lask Bozych

  • EwaD. - awatar

    EwaD.

    12.02.2016
    12.02.2016

    Szybkiego powrotu do zdrowia Maleństwo😚

102 789 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 693 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2 693

Norbert - awatar
Norbert
10
Klaudia i Radek - awatar
Klaudia i Radek
100
Gabriela - awatar
Gabriela
20
Wiesia - awatar
Wiesia
20
Paweł i Mirka - awatar
Paweł i Mirka
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Martyna Radziszewska - awatar
Martyna Radziszewska
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij