Pan na zdjęciu to Krysiu, 13 letni maltańczyk który potrzebuje pomocy na leczenie u neurologa.
Ponizej znajdziecie przebieg choroby/leczenia - z góry przepraszam, jeśli jest to napisane chaotycznie. To dla nas wszystkich naprawdę trudna sytuacja.
15 lipca - wszystko było w normie. pod wieczór, wracając do domu ze spaceru uderzył się o kant futryny - nie wzbudziło to naszych podejrzeń, uznalismy ze jest niezdarą.
wieczorem tego dnia zaczął machać głową i delikatnie się chwiać - zdecydowaliśmy że rano pojedziemy do weterynarza. kilkanaście minut później leżąc na skraju łóżka wywrócił się i upadł na ziemię - wtedy zaczęliśmy dzwonić po okolicznych weterynarzach.
decyzja była szybka - nikt nie odbierał, pojechaliśmy więc 200km do najbliższego otwartego weterynarza w gdańsku. niewiele nam mogli pomóc, Krysiu dostał leki przeciwwymiotne, które miały też pomóc z zawrotami głowy i wrocilismy do domu.
z rana pojechaliśmy do miejscowej kliniki - Krysiu czuł się już dużo gorzej, nie był stanie sam wyjść z auta, a chodzenie sprawiało coraz większą trudność. gdy weszliśmy do domu nie był już w stanie sam chodzić bez tracenia równowagi.
zrobiliśmy mu prześwietlenie, usg i badania krwi - nic nie wykazały. dostał kroplówkę na uzupełnienie płynów, przeciwbólowe, przeciwzapalne, sterydy i antybiotyk, który przyjmował 10 kolejnych dni.
po kilku dniach odstawiliśmy wszystkie leki, prócz antybiotyków. zauważyliśmy wtedy że objawy powracają i weterynarz podjął decyzję o dalszym podawaniu sterydów wraz z antybiotykiem. zrobiło się lepiej.
przez następny tydzień po zakończeniu kuracji antybiotykiem Krysiu dalej przyjmował sterydy, teraz już w domu. po tym czasie mieliśmy je odstawić i obserwować jego zachowanie - wyglądało na to, że nie miał już żadnych objawów. nie jestem w stanie opisać tego jak bardzo byłam szczęśliwa - ale wciąż czuwałam.
po ok. 1,5 tygodnia zauważyliśmy kolejny powrót objawów… została nam już ostatnia nadzieja - neurolog w Gdańsku, który wykona rentgen pod narkozą i powie, co tak naprawdę dzieje się z naszym maluchem.
niestety nasz budżet nie jest w stanie udźwignąć tej wizyty - szczególnie, że wszystkie nasze oszczędności wydaliśmy na dotychczasowe leczenie, które wyniosło już ponad 2 tys. złotych.
szacujemy, że leczenie w Gdańsku wyniesie nas ok. 3 tysiące - nie wliczając kosztów dojazdu ani wszelkich innych wydatków, które wiążą się z tym że jesteśmy oddaleni o 200km od najbliższej przychodni, która ma potrzebnych specjalistów.
oszczędzamy na leczenie, sprzedajemy co możemy - ale to nie jest wystarczające, aby zebrać wymaganą kwote.
nigdy nie proszę o pomoc, ale tym razem robię wyjątek - bo nie potrzebuje jej dla siebie, muszę pomóc mojemu Najlepszemu Przyjacielowi.
każda złotówka jest dla nas na wagę zlota.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: