Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie proszę często o pomoc, a raczej sama staram się pomagać innym. Z zawodu jestem dziennikarzem, więc pomoc innym nie jest mi obca. Tym razem jednak podjęłam decyzję by zawalczyć o lepsze życie z cukrzycą typu 1… Zbiórkę zakładam na zakup pompy insulinowej Medtronic 780G.
Na cukrzycę typu 1 zachorowałam w 2011 w wieku 22 lat w pierwszej ciąży. Pierwsza diagnoza- cukrzyca ciążowa. Niestety po trudnym porodzie, ze spadkiem cukru na sali pooperacyjnej i trzy miesięcznym okresie połogu okazało się, że "słodka przyjaciółka" zostaje ze mną do końca życia.
Pierwsze lata z cukrzycą były bardzo trudne. Ciągłę spadki nocne, pogotowie i rozchwiane cukry. Do tego dochodził stres i przemęczenie związane z wychowywaniem małego dziecka. Niestety lekarze diabetolodzy w Radomiu nie leczyli mnie dobrze, nie informowali o najnowszych możliwościach leczenia cukrzycy insulinami analogowymi, czy refundacji pompy insulinowej. Pierwsze dwa lata z chorobą był jak "spacer dziecka we mgle".
Sytuacja zmieniła się w 2013 kiedy zaszłam w kolejną ciąże. Zdecydowałam, że prowadzenie ciąży powikłanej cukrzycą muszę oddać w ręce dobrych lekarzy- i tak trafiłam do Instututu Medycyny Wsi w Lublinie do pani doktor Agnieszki Siemionow-Dziemidok. Tu od ręki dostałam pompę insulinową wypożyczoną na czas ciąży od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Życie z dnia na dzień stało się prostsze, cukry w normie, głowa spokojna - już nie musiałam martwić się nocnymi spadkami cukru... Po szczęśliwym rozwiązaniu i okresie połogu wypożyczoną pompę musiałam zwrócić, ale z racji wieku (mniej niż 26 ) otrzymałam pompę insulinową refundowaną przez NFZ (2014 rok ) Kolejne lata z cukrzycą stawały się coraz prostsze, a choroba stawała się coraz mniej uciążliwa. Niestety, jak każde urządzenie tak i refundowana pompa skończyła swój żywot po 6 latach- gwarancja obejmowała 4 lata. Znów musiałam wrócić do leczenia zastrzykami....Po refundacja zakupu pompy insulinowej w ramach NFZ już mi nie przysługiwała, a na zakup nowego sprzętu zwyczajnie nie było mnie stać ( na tamten moment ok. 25000 zł ) Dodatkowo praca jaką wykonuję na co dzień, bywa nieprzewidywalna i stresująca... Bieganie z mikrofonem, robienie zastrzyków często między lub w trakcie nagrań okazało się dość trudne..
Od 2020 roku komfort życia z cukrzycą typu1 pogorszył się, ale znacznie pogorszyły się również wyniki badań. Cukry rozjechały się totalnie- od niskich do wysokich... W 2020 roku otarłam się o śmierć. Z powodu infekcji, cukry zaczęły wariować jeszcze bardziej, mimo podawanych dawek insuliny zakwasiłam organizm i ze stanem zagrożenia życia i cukrem ponad 900 trafiłam do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji rodziny udało się wyjść z tej sytuacji bez większych komplikacji.
Na szczęście w 2023 pojawiły się refundowane sensory- systemy stałego monitorowania glikemii. Po 11 latach choroby moje odczuwanie niskich cukrów zostało zaburzone, dlatego sensory stały się dla mnie zbawieniem. Niestety mimo ich stosowania, ponownie otarłam się o śmierć... W sierpniu 2024 roku sensor "nawalił" i nie dał znać, że mój cukier gwałtownie spada... Straciłam przytomność będąc sama w domu i ponad dwie godziny mój organizm walczył o życie! Koszmar i strach hipoglikemii powrócił na nowo..
Obecnie jestem po hospitalizacji w Instytucie Medycyny Wsi, gdzie od 11 lat prowadzę swoją cukrzycę. Lekarze, którzy mnie tu prowadzą bezwzględnie zalecają powrót do leczenia pompą insulinową, który zagwarantuje mi spokój i poprawę komfortu życia, a przede wszystkim ustabilizuje cukry. Pompa insulinowa, na którą założyłam zbiórkę działa w tzw zamkniętej pętli - nieustannie analizuje zapotrzebowanie na insulinę, dostosowuje jej podaż i automatycznie koryguje wysokie wartości glikemii , jednocześnie chroniąc przed epizodami hipoglikemii odcinając podaż insuliny. Niestety koszt takiego "cuda" to niemal 15000 zł..
Dlatego, jeśli masz ochotę wspomóc mnie w codziennym życiu, dorzuć grosik:)
Będę wdzięczna :)
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Paulina Mindak
Życzę zdrowia!!
Magda Wolcz
Obserwuję Twoje życie z ‚daleka’ i bardzo Ci kibicuję. Trzymaj się, kochana i dużo zdrówka.
Pawel Trybula
Dużo zdrowia 😉
Jolanta Orzechowska
Zdrówka Wielka Kobieto
Ewa Jemiołek
Życzę zdrowia .Pozdrawiam